Skocz do zawartości

ściąga w prawo przy hamowaniu.


wideleciłyżka

Rekomendowane odpowiedzi

Nagle ni z tąd ni z owąd pojawił się nielada problem. Mianowicie przy hamowaniu autko skręca w prawo :roll:

Co powinienem w pierwszej kolejności zrobić.

 

Ciśnienie w oponach 2.5 przód i 2.3 tył. Wiem że musze pojechać na SKO i sprawdziś siłe hamowania na każdym kole, a co jak wszystko będzie ok ?

 

co posprawdzać w zawieszeniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzy i geometrię (zapewne bardziej luzy, skoro objawia się tylko przy hamowaniu).

Padnięty amor IMHO także może się tak objawić (choć nie napisałeś jak silne jest to ściąganie).

Możesz też poprzekładać koła, najlepiej lewo<->prawo, jeśli nie masz kierunkowych (choć jeśli sprawa pojawiła się nagle, to najmniej je podejrzewam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geometria zrobiona po wymianie drążka.

Amory są ok.

Jako sprawdzał zdrowie mojego autka i proponował mocowanie wahacza...

 

generalnie to ściąga przy hamowaniu ze 100km/h zwykłym obciążeniem pedału hamulca na około 1m w prawo. Nie jest to dużo ale denerwuje !!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągą cały czas przy hamowaniu czy tylko przy naciśnięciu, w chwili naciśnięcia pedały hamulca?

Jeśli ściąga tylko w chwili naciskania hamulca, to obstawiam któryś elastyczny przewód hamulcowy. Jeżeli ściąga cały czas przy hamowaniu to najpierw bym sprawdził czy zaciski nie są zapieczone, itd., oraz odpowietrzyłbym układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko

 

jakie?

 

nie wiedząc jakie autko zaczynam od początku:

 

1.odpowietrz hamulce, przy okazji sprawdź płyn, czy nie jest rozwodniony, lub go zmień, jeżeli jest stary

2.zdejmij zaciski i zobacz, czy któryś nie jest zapieczony

3.sprawdź, czy klocki swobodnie mogą się przemieszczać w zacisku

4.sprawdź górne mocowanie amortyzatora po stronie w którą ściąga

5.sprawdź tylne poprzeczne wahacze i podłużny, czy nie ma luzu

6.sprawdź tylna poduszkę przedniego wahacza czy nie ma luzu

7.sprawdź, czy opony są równomiernie zużyte i czy ET gfelg nie jest dużo za małe (np.ET35...)

8.sprawdź, czy opony nie są za szerokie i ściąganie nie jest spowodowane koleinami

9. sprawdź łożysko w kole po stronie w którą ciągnie, jak ma luz, przy hamowaniu będzie ściagało

10. dopisz do swojego opisu typ, model, rocznik, zawsze łatwiej będzie coś pomóc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko wyszło na jaw. Mianowicie stwierdziłem że jak wcisnę mocno hamulec to auto robi "dyg" lekko w prawo i kiedy to już sympatyczny tłoczek(tłoczki ) lewegokoła dopchną klocki do tarczy to auto bez trzymania kierownicy jedzie prosto.

 

Tja i co teraz :?: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie stwierdziłem że jak wcisnę mocno hamulec to auto robi "dyg" lekko w prawo

Też tak miałem, wymieniłem przewody elastyczne, jak mi podpowiedział kolega (mechanik) i problem znikł (ale to nie w subaru :wink: ). Wcześniej sprawdzałem wszystko inne i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To teraz ja :)

Podbije, żeby nie robić nowego wątku, gdyż u mnie podobnie jest, ale jednak troche inaczej :wink:

 

Jazda ze stałą predkościa - jest OK, jedziemy prosto,

przy przypieszaniu lekko ściaga w lewo, przy hamowaniu podobnie, ale mnie intensywnie. :roll:

Auto jak w podpisie - przebieg - 60k km.

Ciśnienie w kołach sprawdzone - jest OK. Jakieś inne pomysły :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie może powodwać również nierówne oświniaczenie. Jak wiadomo świnia dodaje mocy

 

Myśle że jednak podkładki pod tablice mogą powodować takie objawy. W takiej sytuacji trzeba zamienić z tyłu na przód i odwrotnie...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściąganie może powodwać również nierówne oświniaczenie.

 

Coś może być na rzeczy, świnia występuje na lewym lustrze i na klapie, też po lewej.

Ale wychodzi na to, że musiała przytyć i nabrać mocy w ostatnim czasie .

Po naklejeniu (2 m-ce) był spokój. Teraz zaczęła się panoszyć

 

...podkładki pod tablice ...

A wogóle to bardzo smieszne, ja tu z poważnym problemem występuje :|

 

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...