Skocz do zawartości

Grzanie vs. Czekanie


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Kutwa... ale bez dodatkowych wskaźników, mając seryjnego subaraka wlasciciel - przynajmniej teoretycznie - nie musi wiedzieć kiedy ma jaką temperaturę (bo i skąd) i ile po jezdzie ma czekać. Można sobie pomagać wskaźnikami ale, seryjnie producent na ten temat raczej milczy.

 

 

Hmmm.... A skoro tak to gdyby przepalic subaryne na gwarancji - naprawialiby to za friko ???

:roll:

 

 

:P:lol::lol::o

 

 

 

--------------------------------------------

- Dlaczego wjechała pani w drzewo ?

- No przecież trąbiłam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy to nie jest czasem tak, ze te silniki które mają mniejszą sprawność nagrzewają się szybciej? Bo para idzie w ciepełko?

Nie żebym tutaj podważał wyższość Kosiego nad Subaru, bo nie podważam, bo się nie znam. A nawet nie wiem na czym polega owa sprawność, tak mie się obiło o uszy.

 

 

Silnik Coswortha ma oczywiśice znacznie niższą sprawnośc, szczególnie gdyjedzie na podcisnieniu, choćby dlatego że ma niższy stopień sprężania, czy luxniej pasowane kute tłoki starszej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sie nagrzewa trochę szybciej niż Subaru, pewnie kwestia wydajniejszego wymiennika woda/olej i mniejszej turbiny, ale na pewno nie będize to 20 minut. CHyba że Krzysiek ma chłodnice oleju zewnętrzną bez termostatu...

Kuba, ja po 2 km też mam wode w temperaturze normalnej, jednak woda a olej to są dwie różne kwestie. Do pełnego wygrzania silnika potrzeba więcej niż 5km. A tym bardziej pamiętajmy o skrzyni biegów, gdzie olej nagrzewa się 3-4 razy dłużej niż olej w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...