Skocz do zawartości

co to może huczeć ?


MARIN

Rekomendowane odpowiedzi

Giechu którego łożyska ?

Co do opisu dźwięku trudno go opisać a i nie zawsze chce się ujawnić. No nie wiem można jak go usłyszałem to myślałem że coś się zaciera albo coś w tym stylu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też prawy tył wymieniałem, ale hałasowało w całym zakresie prędkości, a w zasadzie im szybciej, tym głośniej.

zrób sobie slalom, to usłyszysz, czy dźwięk pojawia się i znika, pojawia się itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojny a da się to jakoś sprawdzić ? Swoją drogą muszę wejść pod auto bo na odpalonym silniku na zewnątrz jakąś blaszkę brzęczącą słyszę. Może to tak hałasuję

 

Tutaj niech wypowiadają się mądrzejsi ode mnie. Myślę, że doświadczony Subaru-mechanik rozpozna to "na ucho", ale w razie konieczności są chyba takie specjalne stetoskopy. I więcej nic na ten temat nie napiszę, ponieważ pogrążę się dokumentnie i stracę jakąkolwiek wiarygodność w dziale Technicznym owego szacownego Forum :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znalazłem, przy odejmowaniu nogi z gazu jak szarpnie silnikiem wał napędowy ociera o puszkę na wydechu. Mam wrażenie że wał opadł co mogło się stać i jak to naprawić ;) ?? załączam fotki, trochę niewyraźne bo jak je robiłem to wał się kręcił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wał opadł to są w zasadzie dwie możliwości, padła podpora wału, a właściwie jej element gumowy nie wymienny, lub poduszka pod skrzynia/silnikiem, innej opcji nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lepiej żeby to były poduszki, chyba że coś źle pomontowali jak sprzęgło wymieniałem. Te poduszki jakiś charakterystyczny objaw dają jak padają ? swoją drogą dziwne że pada coś przy przebiegu niespełna 130tyś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to lepiej żeby to były poduszki, chyba że coś źle pomontowali jak sprzęgło wymieniałem. Te poduszki jakiś charakterystyczny objaw dają jak padają ? swoją drogą dziwne że pada coś przy przebiegu niespełna 130tyś

 

 

sorry ale dopiero otwarłem zdjecia, weź zobacz na pierwszym zdjcieu jak lezy wał w podporze, on tam dosłownie spadł, powinien być na środku , sprawdx to !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...