Skocz do zawartości

Wymiana szyby - tylne drzwi


SLEPSON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w związku z tym, że wczoraj w otwierane (przez teściową.. :evil: ) tylne drzwi wpadł pędzący 100-kilowy rowerzysta tłukąc szybę i prawie wyrywając drzwi mam pytanie:

czy we wszystkich Legacy II generacji były automatycznie otwierane okna w tylnych drzwiach, czy bywały też manualnie otwierane, a jeśli tak, to czy szyba "manual" się różni od szyby pod automatyczne otwieranie?

 

Czy jest coś na co szczególnie muszę zwrócić uwagę (oprócz rowerzystów...) w sensie, czy coś z samego mechanizmu otwierania szyby mogło się uszkodzić po takim zdarzeniu?

 

P.S. -> Przestroga: art 45 ust.3 kodeksu drogowego niestety zwala winę zawsze na kierującego pojazdem. Nawet jak niewidomy pasażer otworzy drzwi, w które wjedzie np. czołg jadący z prędkością światła chodnikiem dla pieszych, to i tak wina będzie po stronie kierowcy, że się "nie upewnił" czy można wysiadać (on lub niewidomy pasaże...)

 

mojasubaraforum.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaaa... to jest to

 

Ja już wyciągnąłem wnioski: nie będę wozić teściowej, bo i tak mi na nerwy działa.

 

Temat zamykamy, bo znów mnie spotkało szczęście po nieszczęściu i znalazłem u "moich mechaników od Subaru" kompletne drzwi z szybą - za 250 zł. Tylko do lakiernika oddaję na malowanie pod kolor auta. Obecne drzwi okazały się "złamane" wewnątrz... :shock: taki to był ciężki rowerzysta, aż cud że mu nic nie jest.

 

 

mojasubaraforum.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki emotorsport - to mnie tym bardziej uspokaja.

 

Mam jeszcze pytanie o ten cienki ruchomy jakby zawias (ten, który chowa się w komorze drzwi), który jest pewnie jakimś ogranicznikiem otwierania. Czy to jego jedyna funkcja i czy jest niezbędny?

 

 

 

 

mojasubaraforum.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki emotorsport - to mnie tym bardziej uspokaja.

 

Mam jeszcze pytanie o ten cienki ruchomy jakby zawias (ten, który chowa się w komorze drzwi), który jest pewnie jakimś ogranicznikiem otwierania. Czy to jego jedyna funkcja i czy jest niezbędny?

 

 

 

 

[ http://img848.imageshack.us/img848/5356/mojasubaraforum.gif ]

 

myślisz pewno rzeczywiście o ograniczniku otwierania. jest potrzebny, bo jak Ci np. wiatr wyrwie drzwi podczas otwierania, to bez ogranicznika ulegną uszkodzeniu. czy np. teściowa otworzy za mocno i je pognie, a przednimi pognie do tego jeszcze błotnik.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...