Skocz do zawartości

Wlacznik wentylatora chlodnicy


RTR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chce sobie zamontować włącznik wentylatora chłodnicy w GT99 jednak chciałbym się dowiedzieć (zanim się za to wezmę) jak jest "sterowany/ włączany". Czy jest włączany na "podaniu" masy czy plusa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej jest podłączyć się dwoma kablami z włącznikiem w skrzynce bezpieczników pod przekaźnik wentylatora, w new age to jest pierwszy od strony kabiny, a pierwszy od przodu jest od wiatraka klimy, czyli tego po stronie pasażera, nie wiem dokładnie jak było w gt, ale chyba dość podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wentylatory w Imprezie nie mają czasem dwóch prędkości pracy? 3 kable idą do wtyczek, po minusie i dwa plusowe ?

Co do bezpiecznika wentylatora, to na deklu puszki bezpieczników jest opis.

 

U mnie było tak, że po uruchomieniu silnika dwa wentylatory lekko kręciły, a jak się zagrzał to prawy się wyłączał i lewy na pełne obroty wchodził.

 

-- 28 sie 2011, o 15:04 --

 

Są jakieś efekty? Udało się to podłączyć?

JA szczerze nie wiem gdzie dokładnie się wpiąć w stycznik, żeby wymusić włączenie wentylatora (tego po stronie prawej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej jest podłączyć się dwoma kablami z włącznikiem w skrzynce bezpieczników pod przekaźnik wentylatora

 

Elek przekaźniki są w skrzynce bezpieczników? U mnie bezpieczniki są w kabinie, a przekaźniki pod maską. Tak czy inaczej, trzeba jeszcze wiedzieć, w który przekaźnik i które nóżki przekaźnika się wpiąć i czym :mrgreen: Może jak ktoś przerabiał ten temat, to podesłałby jakiś schemacik + mile widziane zdjęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... podłączam się do prośby :mrgreen:

Mi wyszło, że drugi od strony kabiny jest od (lewego) wentylatora samochodu.

Gdy wiatrak się uruchamia to wypinając i wpinając ten przekaźnik słychać cyk :mrgreen:

Tylko, że po wypięciu na pewno wiatrak nie staje ;]

A które nóżki... to nie wiem, czy trzeba je zmostkować, czy podać napięcie plusowe, czy minusowe na jedną z nóżek i którą, tego nie wiem :| Nie ma na boku przekaźnika schematu jak np na przekaźniku od wycieraczki tylnej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...