Jump to content

warunki aktywacji hill holdera

grzdyl
 Share

Recommended Posts

mam pewne wątpliwości odnośnie działania hill holdera w Legacy MY2011 - aktywuje się dopiero przy dość stromym wzniesieniu

wiem, w instrukcji obsługi jest zastrzeżenie, że system nie działa, gdy wzniesienie jest niewielkie, ale u mnie na podjeździe do garażu hill holder jeszcze się nie aktywuje, natomiast działa w tych samych warunkach w moim drugim samochodzie (Kia Ceed - asystent w tym samochodzie wspomaga ruszanie jednak wg innej zasady, bo utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez 3 sekundy od puszczenia pedału)

szkoda, bo funkcja ta mogła by być bardzo przydatna nie tylko jako pomoc przy ruszaniu, ale przede wszystkim zapobiegać przed cofaniem np. przy poruszaniu się "skokami" w korku na pochyłej drodze, niestety działa dopiero przy znacznym nachyleniu

czy można w jakiś sposób zwiększyć czułość asystenta ruszania pod górę?

Hehe, a u mnie w ceedzie jest kompletnie nie przewidywalny i czasem ( tylko czasem ) dziala w momencie kiedy jest niepotrzebny a kiedy jest potrzebny to sie nie wlacza :)

Natomiast w starym forku gdzie jest to rozwiazane mechanicznie linka od sprzegla dziala zawsze, przewidywalnie i bez zadnych ograniczen :)

ale u mnie na podjeździe do garażu hill holder jeszcze się nie aktywuje, natomiast działa w tych samych warunkach w moim drugim samochodzie (Kia Ceed - asystent w tym samochodzie wspomaga ruszanie jednak wg innej zasady, bo utrzymuje ciśnienie w układzie hamulcowym przez 3 sekundy od puszczenia pedału)

chyba sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie -

1.Subaru to nie Kia, zresztą i odwrotnie :D

2.inna zasada działania, to i inne działanie, logiczne

chyba sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie -

1.Subaru to nie Kia, zresztą i odwrotnie :D

2.inna zasada działania, to i inne działanie, logiczne

to że działają inaczej to oczywiste, podałem przykład z Kią dla ilustracji, że jednak "da się"

moje pytanie dotyczyło jednak czegoś innego - czy można w jakiś sposób zwiększyć "czułość" tego ustrojstwa?

gdyby w Legasiu włączało się już przy takim nachyleniu jak działa w Kii to znacznie ułatwiłoby codzienne manewry w mieście, gdy stoję w korku na wzniesieniu i posuwam się skokowo przez kilka zmian świateł przed skrzyżowaniem