Skocz do zawartości

Hydrauliczny ręczny STi


OLCAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Stałem się posiadaczem SUBARU IMPREZA STi z roku 2002. Chciałbym założyć w nim hydrauliczny ręczny ponieważ planuje uczestniczyć na początek w jakiś czasówkach a z biegiem czasu jakieś rajdy. Dodam że to moje pierwsze Subaru. Może ktoś już zakładał taki hamulec i mógłby mi podpowiedzieć jaki mam kupić i jak go zamontować. Myślałem o zestawie D2 Racing lub z K - SPORTA i zamontować go w miejsce fabrycznego. Zastanawia mnie tylko to czy muszę mieć 2 pompy czy wystarczy tylko jedna. Z góry dziękuje za podpowiedzi i propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://archiwumallegro.pl/pompa_hydraul ... 86226.html

tu kupowałem i tam montowałem , jest profi... działa, pic polega na tym, że nie problem jest zmontować sobie tanią hydraulikę która działa albo nie działa - tzn zadziała na mokrym i na zwykłej gumie, ale na ciepłym slicku na przyczepnym już nie... ta pompa zadziała w każdych warunkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a standardowy ręczny w tej imprezie nie daje rady?

 

ja jestem w szoku jak dobrze działa ręczny w jdm sti my99 w porównaniu z innymi autami i nawet nie myślę o zmianie,

w innym aucie mam hydraulikę z oddzielnym układem i własnymi zaciskami (żeby nie ingerować w standardowy układ hamulcowy).

ale w imprezie nie planuję zmian

 

w czasówkach (może poza kjsami) przejazd z ręcznym = brak szans na dobry czas, serio, szybka jazda jest zwykle bardzo nieefektowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A11, seria zawias i stabilizatory. Teraz mam tył 22mm reg, do zachowania na medium już przyzwyczaiłem się, zrobię mocniej, geometrie i będe myślał o przodzie..

na tym oesie bujało ża ała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, bujało mocno, ale przejazd ładny, czysty 8)

 

dzięki :D tym próbowałem nadrabiać, bo jak się nie ma co się lubi.. Teraz próbuje eliminować najsłabsze pkt, od tych najmniej kosztownych. Dalej zawiasu nie przeskocze, seria nie daje rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na slicku w newage seryjny hamulcec wyregulowany na kose, dający rade na 17" RE070 na 18" A11 robi kupe i można o nim zapomnieć

 

newage, seryjny reczny, slicki i tor kielce:

 

 

 

Adam sam dobrze wiesz że na Kielcach to by ręczny wystarczył na jedno koło :wink: :twisted: , taka specyfika asflatu, niech tak zrobi na Ułęzu, NMP i innych, na slicku i przyczepnym asflacie + negatywy, nie ma opcji na seryjnym ręcznym :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na slicku w newage seryjny hamulcec wyregulowany na kose, dający rade na 17" RE070 na 18" A11 robi kupe i można o nim zapomnieć

 

newage, seryjny reczny, slicki i tor kielce:

 

 

 

Adam sam dobrze wiesz że na Kielcach to by ręczny wystarczył na jedno koło :wink: :twisted: , taka specyfika asflatu, niech tak zrobi na Ułęzu, NMP i innych, na slicku i przyczepnym asflacie + negatywy, nie ma opcji na seryjnym ręcznym :roll:

 

Dokładnie a poza tym wtedy był na potenzie r070 która co prawda potem wyglądała jak Slick ale to tylko potenza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carfit, odnioslem sie do wypowiedzi Tomaia, ktory pisal o Kielcach. Wiem, ze tam slisko :-)

 

Ale Brykowi w ulezu, nmnp, tychach i innych nie brakowalo recznego a byl seryjny.

 

tośmy się dogadali :mrgreen: z gpruszko odnosiliśmy się do Kielc apropo bujania,

i tu był przykładowy filmik,

a ja opinie a seryjnej łapie odnosiłem do doświadczenia z Poznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Brykowi w ulezu, nmnp, tychach i innych nie brakowalo recznego a byl seryjny.

 

 

to po co kupował hydraulikę :?: :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po co kupował hydraulikę :?: :twisted:

 

Bo stary już jest i nie ma siły tak ciągnąć wajchy jak kiedyś :mrgreen: (cholera... dziwnie zabrzmiało to zdanie :? )

 

Ale tak czy siak, faktycznie nie brakowało mi ręcznego nawet w tychach czy NMNP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...