Jump to content

Gdzie kupić poliuretanowe odbojniki zawieszenia?

Subaru_Forester
 Share

Recommended Posts

Hmm...wydaje mi się, że są trwalsze i stabilniejsze.

Nie bardzo rozumiem co miałyby one stabilizować.

A jeśli chodzi o trwałość to piankowe najlepiej (chyba :mrgreen: ) się sprawują w tym miejscu.

Te odbojniki mocowane są na sztycy amortyzatora i pracują tylko przy dobiciach.

Nie bardzo rozumiem co miałyby one stabilizować.

A jeśli chodzi o trwałość to piankowe najlepiej (chyba :mrgreen: ) się sprawują w tym miejscu.

Te odbojniki mocowane są na sztycy amortyzatora i pracują tylko przy dobiciach.

Dokładnie tak.

Pozdrawiam

Grzegorz

Odbojnik / odbojnica amortyzatora działa tylko wtedy, jak napisali zresztą Grzesiek i szczur, tylko przy max. dobiciu i chroni amorek przed pracą na 100%, dobiciem go do końca.

Mi założyli takie, jakie były pod ręką, czy one są lepsze czy gorsze nie wiem, na pewno są lepsze bo moje to był totalny sparciały od oleju śmietnik.

porównywaliśmy twardość - moje stare oryginały a właściwie ten tylny, który się jeszcze nie skruszył, uginał się na dużym odcinku i był jak to powiedział mechanik progresywny. Tych poliuretanowych nie dało się ugiąć prawie wcale, co też nie wiem, czy koniecznie jest takie dobre.

Akurat takie były na stanie, przypadkiem, a były bardzo potrzebne, pasowały średnicą na sztycę amorka, no to wio.

Trzeba zmierzyć sztycę amorka, jaki chcesz założyć, i dokupić do jakiejkolwiek marki właściwie, powinno i tak pasować.

Przykładowy : tu.

PS. przygotuj się, że osłony amorka, te takie harmonijki, masz popękane, ja niestety nie miałem zapasowych nowych na wymianę (podobnie jak odbojników zresztą), nie było gdzie kupić, trzeba było składać auto, więc mam założoną z powrotem jedną pękniętą... co nie jest tegesem no ale cóż.