Skocz do zawartości

Tuning Imprezyy GT i nie tylko


mati

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Eee przesadzasz, ja mam wyczynowe metalowe poduszki silnika, kompletny powerflex, i przednie wahacze na uniballach i nawet fajnie się cruisuje w trasie

 

Ja też uważam że fajnie, jak muszę jeżdzić "normalnym" samochodem to mam wrażenie że jest zrobiony z gumy, taki jakis miekki, niepewny i niewyrażny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uważam że fajnie, jak muszę jeżdzić "normalnym" samochodem to mam wrażenie że jest zrobiony z gumy, taki jakis miekki, niepewny i niewyrażny

 

 

Wczoraj jeździłem Focusem zastępczakiem i nawet fajnie :-D Jakby miał normalne koła i ze 100KM więcej oraz szperę to nawet bardzo fajnie :-)

 

 

Ja to mam swoją wymarzoną koncepcje autka na ulice ale Cossie ciągle się buntuje i nie chce dać zgromadzić budżetu :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętam jak Wally klał np. dojazd na tor Kielce

 

Skrzynia Wally'ego jest do 260. Wiem, bo dochodziłem do odcinki na piątce.

To trochę mit, że nie ma skrzyń w "normalnych pieniądzach", choć oczywiście jest kwestia tego co jest normalne. Mam kilka opcji w tym zakresie, najtańsze już poniżej dyszki.

 

Dodam jeszcze dwie rzeczy - na skrzyni RA i vf23 to 4,5 sekundy do 100 nie będzie realne raczej, gdyż będziesz miał max 330 KM a będziesz w dodatku musiał zmienić na 3. przed 100.

 

Proponuję podział tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka opcji w tym zakresie, najtańsze już poniżej dyszki.

czy te "tanie" moga sprawnie (i dlugo :wink: ) wspolpracowac z seryjnymi gratami z gt

(pomijam oczywiscie np sprzeglo) przy mocy okolo 300 koni ?

czy takie skrzynie wymagaja innego traktowania/serwisowania niz seria przy nominalnej mocy ?

 

azrael, marcin dobrze mowi. wytnij co trzeba i zrob na technicznym temat o tuningu gt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebatki RA sa troche przereklamowane pod wzgledem wytrzymalosci i kosztuja troche. WRX 04i 05 maja kola zebate o takiej samej szerokosci jak skrzynia RA i mozna je dostac za okolo 800$.

Pozatym co by sie nie wsadzilo do obudowy 5 biegowej to i tak nie dorowna to skrzyniom 6 biegowym. 5MT ma obudowe skladana z dwuch polowek i sily dzalajace na skrzynie powoduja ze obudowa sie skreca i rozszerza, co zwieksza luzy miedzy zebatkami i powoduje ich wieksza wrazliwosc na uszkodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebatki RA sa troche przereklamowane pod wzgledem wytrzymalosci i kosztuja troche. (...)

5MT ma obudowe skladana z dwuch polowek i sily dzalajace na skrzynie powoduja ze obudowa sie skreca i rozszerza, co zwieksza luzy miedzy zebatkami i powoduje ich wieksza wrazliwosc na uszkodzenia.

 

Holy shit! :shock:

 

Kuba - znów mnie wprawiłeś w osłupienie swoją wiedzą :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pamiętam jak Wally klał np. dojazd na tor Kielce

 

Skrzynia Wally'ego jest do 260. Wiem, bo dochodziłem do odcinki na piątce.

 

Moja jest do 278km/h a mimo to cchiałoby się mieć 6tkę.

 

To trochę mit, że nie ma skrzyń w "normalnych pieniądzach", choć oczywiście jest kwestia tego co jest normalne. Mam kilka opcji w tym zakresie, najtańsze już poniżej dyszki.

 

A co byś polecał do ~350 na ulice i "do zabawy" nie do wyczynu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byś polecał do ~350 na ulice i "do zabawy" nie do wyczynu?

 

Zestaw PPG 1-4 na synchronizatorach i skośnych zębach lub odpowiednio potraktowany zestaw STi ver VI lub STi RA. Ten ostatni niedługo mam nadzieję przetestować w swoim cywilu, jak się w końcu urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: ja po dojechaniu do Poznania, to nie tylko byłem lekko głuchy, to jescze na skutek NVH totalnie zdrętwiał mi tyłek

 

Mati, bardzo fajne autko.

Moze sie spotkamy np. w Poznaniu - wybierasz sie na jakies ALT?

Chcialbym sprawdzic, czy nazwa evokiller jest uzasadniona :wink:

Chyba, ze Evo I-III :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati, bardzo fajne autko

 

po częsći dzięki firmie Sunhouse, AP Racing rules :wink:

 

wybieram się na ALT jak tylko będzie, na razie czwiczę na Bemowie u Wróbla

 

Evokiller, jest uzasadnione skillowaniem leciwej VI, i nowiutkiej VIII prowadzonej przez strasznie narwanego kierownika, który chyba jeszcze nie ogarniał sprzętu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po częsći dzięki firmie Sunhouse, AP Racing rules :wink:

 

:D 8)

 

wybieram się na ALT jak tylko będzie, na razie czwiczę na Bemowie u Wróbla

 

Odezwij sie do mnie, gdybys chcial sie umowic do wroobla

 

Evokiller, jest uzasadnione skillowaniem leciwej VI, i nowiutkiej VIII prowadzonej przez strasznie narwanego kierownika, który chyba jeszcze nie ogarniał sprzętu :D

 

No cos, moze bedzie okazja sprawdzic jeszcze raz :wink: :mrgreen:

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie umówiłem się na wtorek(20 grudzień) do V-techa na zmiany :twisted: mam nadzieję, że mnie ucieszą... dam znać we wtorek co udało sie uzyskać, jest możliwość, że wynik będzie marny i wtedy ściągne ten chip bez uszerbku na finansach. ale jestem dobrej myśli :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...