Skocz do zawartości

Subaru Forester 2.0 G WV 2011 wskazówki dla "nowego"


litschauer67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich !

 

W moim opisie stoi, że jestem posiadaczem Forestera 2.0 WV 2011r ( benzyna ) co nie jest do końca prawdą, gdyż auto odbieram za 1,5 miesiąca :D .

Na razie pozostaje mi czytanie forum i katalog forestera, ale w związku z tym,że to już wkrótce będę mógł się cieszyć nowym nabytkiem mam parę pytań do Was jako "praktykujących" Wasze auta , i tak:

czy nowego forestera trzeba "docierać" a jeśli tak, to jak długo ( km ) ?

czy instalowanie gazu ma sens przy małych przebiegach ( ok 10 tys rocznie )?

jakie jest średnie spalanie modelu 2011 przy "normalnej" jeździe ( dla mnie akceptowalne jest 11l miasto i 8-9l trasa i jak to się ma do danych fabrycznych )?

jakie jest wyciszenie auta ?

czy sprzęt audio fabryczny jest akceptowalny ( 6 głośników + subwoofer )?

 

Z góry dziękuję za cenne porady i wskazówki.

Pozdrawiam litschauer67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

W moim opisie stoi, że jestem posiadaczem Forestera 2.0 WV 2011r ( benzyna ) co nie jest do końca prawdą, gdyż auto odbieram za 1,5 miesiąca :D .

Na razie pozostaje mi czytanie forum i katalog forestera, ale w związku z tym,że to już wkrótce będę mógł się cieszyć nowym nabytkiem mam parę pytań do Was jako "praktykujących" Wasze auta , i tak:

czy nowego forestera trzeba "docierać" a jeśli tak, to jak długo ( km ) ?

czy instalowanie gazu ma sens przy małych przebiegach ( ok 10 tys rocznie )?

jakie jest średnie spalanie modelu 2011 przy "normalnej" jeździe ( dla mnie akceptowalne jest 11l miasto i 8-9l trasa i jak to się ma do danych fabrycznych )?

jakie jest wyciszenie auta ?

czy sprzęt audio fabryczny jest akceptowalny ( 6 głośników + subwoofer )?

 

Z góry dziękuję za cenne porady i wskazówki.

Pozdrawiam litschauer67

 

kilka cennych porad: :wink:

- docieraniem się specjalnie nie przejmować, pewnie w instrukcji napiszą żeby nie przeginać przez pierwsze 1500 km i tyle

- IMO gaz przy podanym przebiegu rocznym nie ma kompletnie sensu

- średniego spalania z praktyki raczej nikt nie poda bo będziesz miał silnik który dopiero co wszedł do sprzedaży (teoretycznie ma lepsze parametry w tym względzie niż dotychczasowy), twoje "akceptowalne" spalanie wydaje się do osiągnięcia - ale tylko przy lekkim bucie

- wyciszenie i audio - akceptowalne dla posiadaczy tzw. dębowego ucha :mrgreen: w innym wypadku do poprawy / wymiany, jest o tym pełno wątków - chocby tutaj:

viewtopic.php?f=22&t=139533&view=unread#unread

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litschauer67, jeżeli masz 67 lat lub chociaż jesteś 67 rocznik,masz kapelusz, to jest szansa że będzie pan zadowolony.

 

Dlaczego nie napiszesz czegoś konkretnego. Jesteś niezadowolony? Z czego konkretnie?

Takie wypowiedzi jak powyżej nie wnoszą niczego do dyskusji i nie dodają żadnej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Do 2000 km nie przekraczaj 3/4 max obrotów i staraj się zbyt długo nie jeździć na tym samym biegu. Po 3 000 km warto wymienić olej.

- Z gazem dałbym sobie spokój.

- W Forku żony 2,0 aut (MY2009) spalanie wyniosło 10,4 na dystansie 50 000 km (70 % miasto, 30 % trasy)

- W aucie jest w miarę cicho do 120 km/h. Powyżej najbardziej dokuczają szumy powietrza.

- Sprzęt audio jest taki sobie - decyzja o zmianie i tak będzie należała do Ciebie.

 

Gratuluję zakupu. Pojeździsz trochę Foresterem a i tak skończysz w STI. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litschauer67, coś mi się zdaje, że instalacja gazowa jest równoznaczna z utratą gwarancji na auto.

jak GREGG napisał masz nowy silnik, który ma ograniczyć spalanie o 10%.

w audio doinwestujesz 1000zł-1500zł i będzie znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

W moim opisie stoi, że jestem posiadaczem Forestera 2.0 WV 2011r ( benzyna ) co nie jest do końca prawdą, gdyż auto odbieram za 1,5 miesiąca :D .

Na razie pozostaje mi czytanie forum i katalog forestera, ale w związku z tym,że to już wkrótce będę mógł się cieszyć nowym nabytkiem mam parę pytań do Was jako "praktykujących" Wasze auta , i tak:

czy nowego forestera trzeba "docierać" a jeśli tak, to jak długo ( km ) ?

czy instalowanie gazu ma sens przy małych przebiegach ( ok 10 tys rocznie )?

jakie jest średnie spalanie modelu 2011 przy "normalnej" jeździe ( dla mnie akceptowalne jest 11l miasto i 8-9l trasa i jak to się ma do danych fabrycznych )?

jakie jest wyciszenie auta ?

czy sprzęt audio fabryczny jest akceptowalny ( 6 głośników + subwoofer )?

 

Z góry dziękuję za cenne porady i wskazówki.

Pozdrawiam litschauer67

 

- powinno ale nie jest to obowiązkowe auta docierane lepiej śmigają tak jako kolega pisał ok 3.000 km nie pałować do 4.000 obr + wymiana oleju po 5.000

 

- nie ma sensu nowy silnik + utrata gwarancji ew. po gwarancji montuj gaz

 

- 8-11 bez katowania samochodu do osiągnięcia (pamiętaj że na dotarciu auto pali więcej)

 

- wyciszenie ok powyżej ok 140 zaczynają hałasować relingi (zastrzegam że mam słaby słuch:) )

 

- audio ok ja słucham głośno rocka nie buczy nie charczy cudów oczywiście nie ma ale solidna jednostka. Jeśli jesteś audiofilem będziesz musiał zmienić sprzęt:P

 

Miłego użytkowania życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obuwie zimowe.

 

Co sądzicie o tych oponkach na zimę : http://www.opony.com.pl/opony/bridgesto ... /?idp=7624

 

Miałem i mam je nadal w swoim ASX i sprawują się ok. Ciekaw jestem Waszych opinii i typów.

 

Jest lipiec a Ty zastanawiasz się już nad zimowkami :?: :shock:

Lepiej zastanów się czym zastąpić fabryczne Geolandar`y :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest lipiec a Ty zastanawiasz się już nad zimowkami :?: :shock:

 

Trochę racji to on ma, z oponami tak się porobiło jak odzieżą. W lecie produkują na zimę,a w zimie na lato.

Jak przyjdzie dłuższa zima i zapasy się wyczerpią to już nie na szans na kupno. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...