Skocz do zawartości

Dokumentacja forestera sti My06-My07


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Czy ktoś wie skąd można zdobyć dokumentację forestera STI?

Mam na myśli coś ala opposedforces.

 

pytanie głównie wynika z możliwości kupienia za bezcen rozbitka. Jestem ciekawy jak dużo elementów jest kompatybilnych, a jak dużo elementów jest całkowicie customizowanych pod fxt STI

 

Zaczynając od początki, czy przeniesienie napędów, jak skrzynia, dyfer, półośki itp.

Zawieszenie - wahacze itp.

zwrotnice

itd

Graty silnika - chyba był mocniejszy niż w sti (nawet odpala, i niby chodzi bez problemu, ale cześć auta już nie istnieje więc trzeba by trochę dokupić :?

 

no i musiał bym wybadać co da sie normalnie kupić w aso, bo nie wszystko zawieszeniowo da się przełożyć jak np zwrotnica ew wahacze, prawa przód zwrotnica itd. Musiał bym przeanalizować czy to jet ta sama co z sti my 07 ale rhd czy to jakiś inny wynalazek.

 

Jak ktoś coś ma to proszę o pomoc, być może to jet tak customizowane auto, że nie da się w przyszłości nawet serwisować.

 

pieniądze za jaki można to kupić są teoretycznie dość śmieszne, jeszcze taniej jest z japonii, ale nie orientowałem się jak sprawy podatków. Transport to pikuś.

 

Jeżeli by się udało, to miałbym za małe pieniądze całkiem spory update. ECU też trzeba przełożyć bo głowica ma zmienne fazy na wylocie. i jako plus, licznik od fxt sti powinien pasować i na dodatek ma km/h i stC Ha!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę przełożyć jeżeli się da bolt on:

 

zawieszenie

przeniesienie napędu

silnik plus ecu

zwrotnice

hamulce, ale trzeba dokupić 1 zacisk

 

jak na razie jest kilku chętnych na wrak więc pewnie mnie okazja ominie, ale bez dokumentacji i tak bym nie kupił.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Adash nie wydaje mnie się żeby graty z tego Forka były takie super hiper madafaka lepsze i z tytanu. Bo czym tak naprawdę rożni się Forek Sti od "zwykłego"? Lepszą mapą i niższym zawieszeniem? Psuje Ci się coś tak w zawieszeniu? W przeniesieniu napędu? o padniętych Ecu tez nie słyszałem. IMO to chyba bez sensu. Zamiast robić sobie zbędny magazyn części które się nie psują zrób lepiej REMAP :lol: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha. Adash nie wydaje mnie się żeby graty z tego Forka były takie super hiper madafaka lepsze i z tytanu. Bo czym tak naprawdę rożni się Forek Sti od "zwykłego"? Lepszą mapą i niższym zawieszeniem? Psuje Ci się coś tak w zawieszeniu? W przeniesieniu napędu? o padniętych Ecu tez nie słyszałem. IMO to chyba bez sensu. Zamiast robić sobie zbędny magazyn części które się nie psują zrób lepiej REMAP :lol: 8)

 

A skrzynia, dyfry, hamulce nie są inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letkas,

no cóż mogę napisać. forek sti to ultra nie popularne ustrojstwo tylko na rynek japoński. w uk jest z imporu prywatnego przez zapalaeńców

 

co do Twojego komentarza

Adash nie wydaje mnie się żeby graty z tego Forka były takie super hiper madafaka lepsze i z tytanu. Bo czym tak naprawdę rożni się Forek Sti od "zwykłego"? Lepszą mapą i niższym zawieszeniem? Psuje Ci się coś tak w zawieszeniu? W przeniesieniu napędu? o padniętych Ecu

 

jeżeli dobrze odczytuję fotki to:

inne zwrotnice od sti 5x114 a może jedak 5x100 jak w bug sti?

inne turbo

inne staby

inne amory

pewnie inne wtryski

inny dyfer czyli pełna szpera od sti i inne przełożenie

inna 6 biegowa skrzynie bez dccd o innym głównym przełożeniu

inny silnik a właściwe głowice, inna kompresja, zmienne fazy rozrządu na 4 wałkach

oczywiście inne ecu i wiązka - na fotach widac, że ma secondary air pump. czyli ma eur 4

hamulce brembo, czyli inne zwrotnice na tył - pewnie od sti inne tarcze hamulcowe

ciekawe jaki abs, jaka pompa itp.

skoro od sti to zwrotnice inne bo jest inne mocowanie amorków, i jest niższy.

jakie sprężyny, czy seryjne z imprezy sti czy dedykowane

jaki wał

półoski wydają się być grubsze,

takich niuansów jest cała masa.buda jest ta sama co moja czy li my06. siedzenia wiadomo, lewe ale i tak mi się nie podobają.

liczniki od sti z shift light i zabawa z przewodami.

 

takich różnic jest cała masa. Auto kosztowało śmieszne pieniądze i było użytkowane do spotkania z murkiem po prawej. Nic, tylko kupić zawieźć dwa do speca i przekładać. Ale bez dokumentacji, nie ma takiej opcji bo chcę kontrolować każdy szczegół przekładki plus zakupy brakujących gratów bo prawa dostał strzał łącznie z podłużnicami. O dziwo kierownica cała

 

forester xt vs forester sti w mojej opinii to jak impreza wrx a sti. blachy i szyby mają takie same reszta to co innego

 

sprawny forek z uk kosztuje do 10k funtów średnio mały rozbitek to 40% ceny.

ten forek kosztował na początku 20% ceny. Niestety zainteresowanie jest duże i cena poszybowała a właściciel też trochę dziwny.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarpan, gdyby STI-jajowy Forek był tak cudownym samochodem to tu co drugi robiłby szczepany i inne przekładki do "zwykłych" Forków. Między innymi i ja :mrgreen:

 

myślę, że brak przekładek Forków STi nie jest dowodem na jego brak przewagi, tylko dowodem na obawę przed byciem pierwszym w tego rodzaju eksperymencie i nieumiejętnością ogarnięcia tego logistycznie.

 

Forek STi z Forkiem XT ma wspólną... budę.

Bebechy to inna jakość. Porównanie Impreza WRX a Impreza STi jest całkiem słuszne. Z Forka XT przez remap nie zrobisz STi, tak samo jak z WRX nie zrobisz Imprezy STi.

 

Zawias, hamulce, skrzynia, silnik, turbo, to tylko najważniejsze elementy, które różnią te auta. I owszem, nie mam dokumentacji, ale owszem, też chciałbym mieć Forka STi, i owszem, też boję się logistycznie całej operacji, tak samo jak nie umiem ogarnąć logistycznie ściągnięcia GC8 STi TypeR z Japonii.

 

Pzdr

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę z tej listy Adash to jedynie ta skrzynia ze szperą są jedynymi rzeczami wartymi do przełożenia. Przynajmniej ja bym to zrobił. Bo cała reszta to za przeproszeniem jest na plaster. Znaczy ja zakładam naiwnie że każdy posiadacz Forstera zmienił heble na STI i zapodał staby z nowymi mocowaniami. Bo to taki zestaw obowiązkowy jakby, który znacznie poprawia bezpieczeństwo tego samochodu.

A cała reszta jaki ma sens? Po remapie "zwykły" silnik myślę że i tak da rade nie gorzej od ww. Po co większe wtryski skoro seryjne spokojnie wystarczają, po co grubsze półośki? Seryjne tez dają rade - no chyba że hoho ktoś będzie szedł w konkretne moce i będzie bał się ukręcić serię. A takie moce w tym samochodzie to są już raczej bezsensowne i co ważne niewykorzystywalne.

Jeśli rzeczywiście te części są za grosze to można je przytulić - pewnie, i coś tam sobie dłubać. Ale ja tu naprawdę nie widzę że się powtórzę nie wiadomo jakich części z NASA.

 

Z Forka XT przez remap nie zrobisz STi

Osiągami zrobisz. Mam na myśli oczywiście sprint spod świateł.

 

nie jest dowodem na jego brak przewagi, tylko dowodem na obawę przed byciem pierwszym w tego rodzaju eksperymencie i nieumiejętnością ogarnięcia tego logistycznie

A co to za eksperyment wielki? Przełożyć z tej samej budy do drugiej identycznej? tylko moim zdaniem nie ma sensu.

Eksperymentem za to całkiem ciekawym byłoby zapodanie 4g63 :mrgreen: To dopiero byłoby coś 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładam naiwnie że każdy posiadacz Forstera zmienił heble na STI i zapodał staby z nowymi mocowaniami. Bo to taki zestaw obowiązkowy jakby, który znacznie poprawia bezpieczeństwo tego samochodu.

 

Sorry za ot - ale co masz na myśli pisząc: "staby z nowymi mocowaniami" - zielony jestem i nie mam pojęcia a zależy mi na ziększeniu bezpieczeństwa ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Forka XT przez remap nie zrobisz STi

Osiągami zrobisz. Mam na myśli oczywiście sprint spod świateł.

 

Ja nie mam na myśli sprintu na prostej ze świateł, tylko zrobienie STi.

Do sprintu na prostej to się sprawdzają dragstery.

 

"straight lines are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

 

A więc chodzi o to, żeby Forek m.in. skręcał, lepiej trzymał się drogi, a nie tylko rozpędzał i hamował.

 

Ale jeśli wyznajesz zasadę, że z WRX można zrobić STi, a z XT też da się dorównać osiągami do STi... to masz takie prawo ;)

 

ja uważam inaczej, to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz na myśli pisząc: "staby z nowymi mocowaniami" - zielony jestem i nie mam pojęcia a zależy mi na ziększeniu bezpieczeństwa ;-))

wymiana stabilizatorów powoduje, że nie odczuwamy tak bujania auta i auto lepiej się prowadzi w zakrętach. forumowicze wymieniają na te z sti i akcesoryjne whiteline'y. staby są grubsze o 4 mm, z tego co pamiętam 22mm zamiast 18mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na myśli sprintu na prostej ze świateł, tylko zrobienie STi.

A nie taniej i lepiej kupić po prostu STI? jednak chyba zdecydowanie

 

Do sprintu na prostej to się sprawdzają dragstery.

I? Bo nie bardzo rozumiem co jest złego np w 5,7 do setki np...

 

"straight lines are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

A więc chodzi o to, żeby Forek m.in. skręcał, lepiej trzymał się drogi, a nie tylko rozpędzał i hamował.

Piękny cytat, tylko Ty chyba samochody pomyliłeś. Bo Forester to samochód do zupełnie innych celów i przerabianie go na takiego jak wyżej jest za kosztowne i bezsensowne

 

Ale jeśli wyznajesz zasadę, że z WRX można zrobić STi, a z XT też da się dorównać osiągami do STI... to masz takie prawo ;)

Można, tylko po co? To właśnie Ty chcesz cały czas robić "wannabe" i przekładać jakieś kompletnie nie mające sensu graty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo cała reszta to za przeproszeniem jest na plaster.

 

mam inne zdanie. Jak już miałbym forka sti to przekładał bym po całości elementy związane z przeniesieniem napędu, zawieszeniem itd.

 

co do kwot, to napisałem. sprawny forek to do 10kgbp

 

walnięty to 4-6gpp

 

ale towar rzadki w uk. Trzeba śledzić fora, i kupować w całości zanim właściciel go nie sprzeda w częściach. ew z JDM ale trudny kontakt, transport i sprawy celne.

 

Pozdrawiam

 

-- 06 lip 2011, 12:10 --

 

Bo Forester to samochód do zupełnie innych celów

Zgadza się. Ale dlaczego ma nie być bezpieczniejszy, i milszy w powadzeniu?

Wyscigówkką i tak nie zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, ja też trzymam kciuki.

Chętnie bym kiedyś na własne oczy zobaczył Forka STI.

Letkas, w ogóle się z Tobą nie zgadzam. (W tym temacie. :-))

Jak ktoś mi proponuje WRX zrobionego (lepiej lub gorzej, wszystko jedno) na 320KM i STI 320KM, to wybieram STI.

Z tego co wyczytałem AdaSch, planuje stworzenie Forka STI, z gratów z prawdziwego Forka STI. Dla mnie pomysł fantastico.

P.S. Letkas, a nie chciałbyś w swoim Forku lecieć 160km/h bez wycia silnika?

Mam u siebie skrzynię MT6, która pewnie jest w Forku STI i bardzo ją sobie chwalę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie liczyć, cała operacja zamyka się sumą 100 kPLN. Forek STI w budzie 06/07 - 15k USD w JP. Trzymają skurczybyki cenę. Widziałem dwie sztuki i poniżej tej sumy raczej mało prawdopodobne nabycie. Za to aut w niepradopodobnie dobrym stanie. 10-30 tys a jakby prosto z fabryki... Słowo. Do 15 k USD doliczyć musisz cło, akcyzę, fracht. Do tego skorupa LHD i przekładka... plus 5 kPLN na tzw wydatki nieprzewidziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam na myśli sprintu na prostej ze świateł, tylko zrobienie STi.

A nie taniej i lepiej kupić po prostu STI? jednak chyba zdecydowanie

O tym właśnie mówię. O kupieniu Forestera STi. Prościej i taniej, niż modzić Forestera XT :)

Oczywiście prościej i taniej, jeśli chce się osiągnąć prawdziwe osiągi Forestera STi. Nie tylko przyspieszenie.

 

"straight lines are for fast cars, turns are for fast drivers" - Colin McRae

A więc chodzi o to, żeby Forek m.in. skręcał, lepiej trzymał się drogi, a nie tylko rozpędzał i hamował.

Piękny cytat, tylko Ty chyba samochody pomyliłeś. Bo Forester to samochód do zupełnie innych celów i przerabianie go na takiego jak wyżej jest za kosztowne i bezsensowne

 

Forester STi ma taką przewagę na Imprezą STi, że ma również inne walory użytkowe, i można w nim połączyć 2 w 1. Na ten przykład Imprezy STi kombi nie ma, a bagażnik się przydaje, stąd Forester STi może być fajnym rozwiązaniem.

 

Dla Ciebie Forester służy do innych celów i cała akcja jest bez sensu. Ja to szanuję, ale Ty mógłbyś uszanować także to, że jednak popyt na Forestera STi jest.

 

 

 

Ale jeśli wyznajesz zasadę, że z WRX można zrobić STi, a z XT też da się dorównać osiągami do STI... to masz takie prawo ;)

Można, tylko po co? To właśnie Ty chcesz cały czas robić "wannabe" i przekładać jakieś kompletnie nie mające sensu graty.

 

No właśnie, po co? To Ty chcesz/sugerujesz zrobić "tylko remap" Forkowi XT.

 

Ja proponuję przełożenie Forestera STi. Chyba Ci się osoby pomyliły. To AdaSch chce przekładać graty, ja chciałbym jeśli już zrobić przekładkę oryginalnemu Forkowi STi.

Są osoby, które chcą połączyć funkcjonalność Forka i możliwości STi, mając je razem w kombinacji Forestera STi, jako szybkie, praktyczne auto, bardziej o charakterze kombi, niż sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...