Jump to content

ile waży koplet: sprzęgło - zamach i docisk

Wiesiek
 Share

Recommended Posts

Wkładam silnik EJ 20 do auta które sam buduję. Silnik kupiłem bez sprzęgła i docisku. (mam same koło)

dopasowałem do niego koło zamachowe od Vw transportera. ( bo takie pasuje mi do mojej skrzyni) Ale jest problem, ponieważ różnica w wadze samych kół wynosi 5 kg. obawiam się że muj zestaw wyjdzie za lekki i silnik nie będzie równo pracować. Ponadto moment poleci na wyższy zakres obrotów czego bym nie chciał. Z tego względy potrzebuje znać wage oryginalnego zestawu ( koło,docisk,sprzęgło) aby odpowiednio dociążyć własny.

Pozdrawiam

Wiesiek

Ale ktorego kola zamachowego wage chcesz znac? Tego, co wazy 12kg, czy tego co wazy 8kg (przynajmiej tak mniej wiecej, z pamieci)? :)

Jesli Ci to cos pomoze - to osobiscie mam 6kg kolo zamachowe w aucie i zadnych problemow z praca silnika nie ma.

Co do "latania momentu na wyzszy zakres obrotow" sie nie wypowiem, gdyz brak mi porownania po samej zmianie kola zamachowego - za duzo modyfikacji na raz weszlo, wiec ciezko sie wypowiadac.

Dzięki za informacje. Oryginał który mam waży między 12 a 13 kg. Ale ciekaw jestem ile waży cały zestaw bo w moim jest dużo mniejsza tarcza i mniejszy przez co sporo lżejszy docisk.