Skocz do zawartości

co kupić ?? pomocy


carman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nie jestem tu taki nowy forum przeglądam je już trochę niemniej jednak to mój pierwszy post i zwracam się z prośbą o pomoc, chodzi o to że chcę kupić rodzinny samochód z 4x4.Na zakup mam 40 jak się trafi coś naprawdę fajnego 45 pln.Teść mi odradza benzynę i każe kupić opelka w kombi zizlu a żona chcę jeepa grand cherokee 4,7 w benzynie także jest fajnie ja postanowiłem wypośrodkować i chcę subaru(outback,forester legacy) i tu moje pytania do was bo jak wiadomo każda sroka swój ogonek chwali.Jak jest z tematem awaryjności tzn wiem że rzadko się psują ale jakiego silnika szukać z jaką skrzynią(nie musi to być rakieta) dobrze by było z silnikiem na łańcuchu co z wersjami usa np podobno forester 2,5 z automatem jest bardzo awaryjny do tej pory jeździłem fordem mondeo i raz w miesiącu impreza u mechanika i może już jestem przewrażliwiony ale krew mnie zalewa jak coś mi się w aucie psuje :evil: zresztą jak się dowiedział że subaru chce kupić to odradzał i kazał jakiegoś niemca szukać kolejną sprawa jaka mnie interesuje to dobry fachowiec w lublinie lub okolicach czytałem o aso w wa-wie że jest super a u mnie nie doszukałem się po prostu nie chce kupić źle i okaże sie że zamiast forestera albo outbacka kupiłem kolejną imprezę :lol: tym razem w aso subaru za wszelkie odpowiedzi WIELKIE dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim określ czego konkretnie oczekujesz od auta.

Jeśli ma to być rodzinny dupowóz z napędem awd (bo tak) to kup outbacka h6.

Forester będzie mniejszy w środku, legacy niżej zawieszony, obk 2,5 za chwilę (jeśli nie od razu) będzie za słaby.

 

 

co z wersjami usa np podobno forester 2,5 z automatem jest bardzo awaryjny

 

Że niby bardziej awaryjny od EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądząc po tym co radzą Tobie teść z żonką, z jakichś tam względów powinieneś mieć zwiększoną przestrzeń bagażową, więc już wybór forka raczej odpada;

o różnicach w jeździe pomiędzy outbackiem a legacy możesz poczytać sporo na forum, ja osobiście celowałbym w tego pierwszego, jest bardziej uniwersalny z uwagi chociażby na większy prześwit; napewno każdy z w/w modeli jest mniej awaryjny od aut, do których zakupu zachęca Twoja rodzina; koszty eksploatacji możesz ograniczyć przez zasilenie junkersem, oczywiście trzeba to zrobić z rozsądkiem i wtedy raczej odpada H6, o tym również jest sporo na forum;

 

pozdro

słoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester - odpowiedni dla rodziny 4 osobowej, niezłe właściwości terenowe, mniejszy komfort niż w Outbacku czy Legacy. Wolnossący manual jest wyposażony w reduktor. Automaty lepsze do miasta. Turbo - trochę więcej pali, może być bardziej awaryjne ale daje najwięcej fanu z jazdy, szczególnie te wyposażone w manualną skrzynię biegów - MY 2006 zrobi 0-100 w 6sek. Jak Forestery radzą sobie w terenie możesz na youtubie pooglądać wpisująć plejady trasa terenowa.

 

OUTBACK -bardziej komfortowy i przestronniejszy od Forestera, lepszy na dłuższe trasy, a właściwości terenowe tylko trochę słabsze. Silnik H6 - najwięcej fanu.

 

Legacy- świetne auto szosowe.

 

 

Co do mechaników ogarniających Subaru w okolicach Lublina polecam ASO-Technotop Ja serwisuję tam swoje auta i jestem zadowolony. Ostatnio jeden z nich, pan Grzegorz, wygrał jakąś wewnętrzną rywalizację Autoryzowanych Stacji Obsługi Subaru w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forester - odpowiedni dla rodziny 4 osobowej

Z tym sie nie zgodze, Jesli ktos szuka auta z dosc duzym bagaznikiem to Forek bedzie za ciasny :roll: ja ostatnio bylem ogladac 2.5 FXT MY05 I sie rozczarowalem miejscem w bagazniku :( (a mialem i bardzo mocno chcialem sie wymienic za wrxa)

Teraz robie podejscie do Legacy :mrgreen: jest wygodny w srodku, ma wystarczajacy bagaznik i swietnie bedzie sie nadawal na trasy UK :arrow: PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja forkiem jechalem ze znajomymi na chorwacje w 4 osoby + bagaznik załadowany pod sufit, bylo całkiem okej, bagaznik moze nie jest duzy, ale montując sobie "siatke" za tylnimi siedzeniami można upychac pod sufit. W trasie nasz Forek prowadzi sie całkiem niezle, jako ze lubie wykozystywac autostrady - forkiem calkiem przyjemnie sie jedzie po autostradzie nawet w okolicach 200km/h :)) - Oczywiscie nie PL autostradzie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakup mam 40 jak się trafi coś naprawdę fajnego 45 pln

 

No bracie nie poszalejesz :mrgreen:

Bez przesady. Za 40-45 tyś kupi w bdb stanie Forka 2.0XT - z roku 04-05. Będzie miał szybkie i bezawaryjne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakup mam 40 jak się trafi coś naprawdę fajnego 45 pln

 

No bracie nie poszalejesz :mrgreen:

Bez przesady. Za 40-45 tyś kupi w bdb stanie Forka 2.0XT - z roku 04-05. Będzie miał szybkie i bezawaryjne auto.

 

A widzisz tam gdzieś tysie? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję wszystkim za odpowiedzi miałem okazje przejechać się outbackiem 2,5 i foresterem 2,0 i wiem tylko tyle że 2,0 to był chyba 125km manual straszna słabizna do tej budy i z miejscem w bagażniku tak sobie za to w outbacku już mi się podobało :twisted: skrzynia automatyczna z trybem sportowym tylko w carfaxie wyszło total loss vechicle :lol: chodzi dokładnie o to ogłoszenie http://otomoto.pl/subaru-outback-C18772259.html co prawda właściciel mówił że był porsowany :shock: z obydwu stron ale że przewrócił się na dach to już nie wspomniał :lol: ale wiem że będę szukał outbacka i widzę że 45 tyś będzie ciężko coś znaleźć i na końcu jest tyś bo znowu powiecie że matchboxa chcę kupić 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

powiem wam że jest niezła masakra ja dopiero teraz sobie uświadomiłem po obejrzeniu tych wszystkich carfaxów że znaleźć bezwypadkowy samochód w rozsądnej cenie i roczniku jest ciężko :wink: i nasuwa mi się jeszcze jedna myśl amerykanie są solidni i mają taką instytucje ale współczuje komuś kto szuka samochodu europejskiego znanych i lubianych marek jak audi czy vw "panie jakby nie klepać i tak przystanek autobusowy" :lol:

 

-- Cz wrz 29, 2011 9:54 am --

 

Jak się nie da to się nie da :wink: ale jednak się udało i od kilku dni jestem posiadaczem outbacka 2,5 MY06 trochę to trwało i przerzuciłem przez serwisy kilka samochodów i powiem szczerze ,że miałem do czynienia nawet z ludźmi z forum którzy nie do końca byli uczciwi puszczam w niepamięć i muszę trochę postów napisać żeby z czystym sumieniem oświniaczyć klapę i lusterka **

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie da to się nie da ale jednak się udało i od kilku dni jestem posiadaczem outbacka 2,5 MY06 trochę to trwało i przerzuciłem przez serwisy kilka samochodów i powiem szczerze ,że miałem do czynienia nawet z ludźmi z forum którzy nie do końca byli uczciwi puszczam w niepamięć i muszę trochę postów napisać żeby z czystym sumieniem oświniaczyć klapę i lusterka **

 

 

wszystko sie da, tylko trzeba trochę cierpliwości :wink:

 

Kongraty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...