Skocz do zawartości

Legacy MY1995 - Dodatkowy komplet kół


Seweryn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie na wstępie.

 

Moje pierwsze pytanie dotyczy kompatybilności kół jak na zdjęciach poniżej.

W moim świeżo zakupionym autku (jak w podpisie) są obecnie koła ( z oponami zimowymi :? ) jak poniżej:

 

5896924264_f8ee9fe2a6.jpg

 

Chciałbym dokupić drugi komplet kół na lato. Czy koła jak poniżej będą pasować do mojego autka, czy nie będą wystawać poza obrys nadkoli i czy do ich mocowania będę mógł używać tych samych szpilek:

 

140.jpg

 

Ewentualnie proszę po sugestie jakie inne obręcze 15 do 16" podpasują do mojego Legacy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasowac beda, bo to sa od imprezy GT, wiec rozstaw srub taki sam, z wystawaniem to juz nie wiem. Choc jest na forum kolega ktory ma kola '17 w LEgacy I generacji i smiga :D

Jak masz mozliwosc, zaloz je na auto, przjedz sie, przejedz sie z obciazonym tylem i sprawdz czy nic nie obciera, na zakretach tez, tak bedzie chyba najlepiej

 

-- Pn lip 04, 2011 3:12 pm --

 

Zeby bylo latwiej, masz rozstaw srub 5x100, wiec juz zostaje Ci znalezc takie co sie podobuja Tobie i w dobrym rozstawie srub :wink:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim za porady.

 

Zakupiłem komplet takich kółek 15":

 

5906624008_95879ab0db.jpg

 

Niestety, opony mają za niski profil (195/50/15), więc będę musiał je zmienić, a szkoda, bo są zdrowe. Druga sprawa - te plastikowe kapselki środkowe są zgubione i poszukuję zastępczych. Gdzie można takie coś nabyć najłatwiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z VW wystarczy, że mają ET43, a sporo ich jest. Inna sprawa, to konieczność stosowania pierścienia centrującego.

 

dokladnie, tzw dystans :)

Dystans odsadza koło na zewnątrz auta, przy małym ET zagwarantuje nam to ocieranie błotnika o oponę, pierścień centrujący dopasowuje nam średnicę otworu centrującego felgi do średnicy piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z VW wystarczy, że mają ET43, a sporo ich jest. Inna sprawa, to konieczność stosowania pierścienia centrującego.

 

dokladnie, tzw dystans :)

Dystans odsadza koło na zewnątrz auta, przy małym ET zagwarantuje nam to ocieranie błotnika o oponę, pierścień centrujący dopasowuje nam średnicę otworu centrującego felgi do średnicy piasty.

 

O ja nie madry.. faux pas :?

 

więc będę musiał je zmienić, a szkoda, bo są zdrowe

 

Pamietaj zeby profil i mniejwiecej ilosc bieznika na kazdym kole byla taka sama.

A oponki jak zdrowe, to raczej uda Ci sie sprzedac u nas na gieldzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...