Skocz do zawartości

Czasy subaru na 1/4 mili


RadRSTI

Rekomendowane odpowiedzi

Leszek, sposob? hmmm... ciezko jest wyczuc moment... strzal z wysokich obrotow niekoniecznie bedzie efektywniejszy od takiego z troche nizszych... przede wszystkim nie mozna utrzymywac obrotow tylko trzeba pompowac... bo jak utrzymujesz to turbo przestaje ladowac (bo maleje obciazenie)... i kwestia tego jak przy tym pompowaniu wyczujesz moment odliczania zeby akurat napopmpowac max boosta i dobre obroty... trzeba cwiczyc - jak wszystko... :wink:

 

Wydrukuje to sobie i powiesze obok lusterka w aucie :D

 

Ha ha ja też.

 

No właśnie ja zawsze utrzymywałem na tak około 5 tyś i strzała ale widzę, że to nie był najlepszy sposób, kurde nie nawidze pompowania, nigdy nie można trafić w odpowiedni moment (przynajmniej w gierkach tak zawsze było a szczególnie w dragach w NFS, bo tak naprawdę w rzeczywistości jeszcze tego sposobu nie próbowałem) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, Marcin chyba nie wiele nam powie bo ma procedure startowa... a wtedy to jeszcze inaczej wyglada... ale moze jakies wskazowki do cywilnych samochodow? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna ustawic inna mape na 1 bieg. Ustawienie ladowania przy odpowiednich obrotach, podtrzymanie ladowania - w rezultacie - to co musisz "trafiac" pompowaniem - dostajesz na talerzu... po nacisnieciu sprzegla procedura sie wylacza, zapinasz 2 i ogien :twisted:

 

W praktyce przy starcie naciskasz tylko gaz i sprzeglo do dechy - a komputer sam ustawia wszystko tak jak zostalo zaprogramowane... puszczasz sprzeglo i zbierasz policzki z tylniej szyby :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek, Marcin chyba nie wiele nam powie bo ma procedure startowa... a wtedy to jeszcze inaczej wyglada... ale moze jakies wskazowki do cywilnych samochodow? :wink:

Powiedział bym że Marcin, może dość dużo na ten temat powiedzieć. Jeździł kilkoma GT. Prócz tego w 2003 roku jego Impreza GT (obecne auto Wallego) było najszybszą imprezą na 1/4 mili.

A co do techniki startu, to ja startuje podobnie do OGS, tylko trzeba dobrze wyczuć moment kiedy wystartować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do techniki startu, to ja startuje podobnie do OGS, tylko trzeba dobrze wyczuć moment kiedy wystartować.

 

 

Ja też, chociaznadal moje auto ma to co w testach gazetowych że szybciuej rusza na mokrym niż na suchym bo nie może się pośliznać na suchym poważniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć trochę - wszystko wskazuje na to, że będę nadal startował i że będzie szybciej niż w tym sezonie.

To da się szybciej? :wink: :lol: 8) :twisted:

 

Hehe, zawsze sie da szybciej, tylko kiedy pojawi sie ta granica, ze mozg nie nadazy z przesylaniem informacji aby reka i noga zmienily tak szybko bieg jak wymaga tego dana predkosc..;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...