Skocz do zawartości

Czasem nie chce się zamknąć szyberdach - co go boli?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

od jakiegoś czasu mam pojedyncze problemy z zamknięciem dachu. Tzn, zamyka się a w momencie kiedy przymyka się owiewka to się trochę cofa. Ponowne przytrzymanie przycisku i to samo. Za którymś razem w końcu się zamknie i chyba pomaga przytrzymanie owiewki. Najczęściej lub chyba zawsze tak się robi, jak okno również zasuwa roletę.

 

Wiadomo co może być nie teges?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Są jakieś dziwne trzaski przy otwieraniu do końca i zamykaniu. I także nie domyka się na ostatnich 10cm, żeby zaknąć do końca trzeba maksymalnie otworzyć i wtedy zamknąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, czy to nie jest jakiś czujnik przeciążenia lub coś takiego. Generalnie nie widać żadnych czujników na suwnicach. Ciekawe co o tym oknie mówi manual.

 

pozdrawiam

 

-- 29 cze 2011, 11:33 --

 

przeglądnąłem dokumentacje, nie ma niczego czego można by się przyczepić. Nie wiadomo na jakiej podstawie nie zamyka się do końca, nie ma info o czujniku itp.

 

ale napisali, że ważne są przeciążenia. Okno i zasłonka mająlekko chodzić,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jakiś czas temu też się pojawiły problemy z zamykaniem. zamykał się do pewnego czasu, potem odbijał. udawał się zamknąc jedynie "krok po kroku".

 

Otworzyłem go do końca, oczyściłem dokładnie i nasmarowałem. problem zniknał i od półtora roku spokój.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i z jakiegoś powodu jedna z końcówek sterowniek okna idze do "VEHICLE SPEED

SENSOR (MT MODEL)"

 

ciekawe po co, jak okno się generalnie otwiera zawsze, mo może nie otwierałem go przy 150 ale podczas jazdy się otwiera.

 

Pozdrawiam

 

-- 29 cze 2011, 11:36 --

 

Otworzyłem go do końca, oczyściłem dokładnie i nasmarowałem. problem zniknał i od półtora roku spokój.

 

chyba faktycznie tu może być pies pogrzebany

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba dokladnie sprawdzic prowadnice... tam klubi zbierac sie rozny syf i szyber zaczyna ciezko chodzic... a ja pojawiaja sie opory, to lubi odlamac sie jakis plasticzek i sytuacja jeszcze bardziej sie pogarsza

 

btw, chyba juz byl podobny temat o problemach z szybrem w SF Forkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać mniej więcej jak to odczyszczałeś? Ja sikałem jakimś silikonem czy wd-40 przy otwartym na maksa szyberdachu w okolicach szyn, ale nic to nie dało zdaje się. Swoją drogą jazda z tym szyberem powyżej 60km/h to męka ze względu na hałas powodowany przez tą wystającą osłonę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z tym szybrem to chyba przypadłość wszystkich Forków. Mam podobnie. W ITS Michalczewski w Radomiu przeczyścili, przesmarowali, iiiiiii, dalej to samo. Czasami zamknie się od razu a czasami dopiero po manualnym zamknięciu owiewki. Servisanci wzruszają ramionami nie wiedzą dlaczego, coś tam wspominali o silniczku ale to tylko gdybania. Wychodzi na to, że z tym szybrem to taka japońska ruletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

od jakiegoś czasu mam pojedyncze problemy z zamknięciem dachu

 

Pozdrawiam

 

Swego czasu też tak miałem,

potem "samo z siebie" się naprawił i działał normalnie przez 3 miesiące,

aż któregoś pięknego dnia podczas zamykania dojechał do połowy i koniec :evil:

Okazało się, że padł silniczek - odkąd wymieniłem działa bez zarzutu :mrgreen:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dochodzi do momentu gdzie kladzie sie spojler i zaczyna trzeszczec i chrobotac. Niejednokrotnie cofa sie ze wzgledu na opor. Dociskanie spojlera jedna reka czasem pomaga. To na pewno jest syf w prowadnicach, ale jeszcze nie mialem weny na czyszczenie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

U mnie to samo, zamyka się jedynie w kilku krokach i to gdy palcem przytrzymam owiewkę

Fakt, że szyberdach był nieruszany przez 2 lata.

WD40 i smar silikonowy trochę pomogły ale do ideału daleko.

Popróbuję jeszcze trochę sam, ale coś czuję że bez profesjonalisty sie nie odbędzie.

Zna ktoś jakiś punkt we Wrocławiu, który ogarnie taki temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrek_WRO, jak się szyberdachu długo nie używa to potem są z nim takie problemy. U mnie było dokładnie to samo. Też nie chciał się sam zamykać i trzeba go było zamykać małymi kroczkami ale przy dosyć intensywnym używaniu sam się rozruszał i teraz działa super. Nikt tego nie naprawiał, niczym nie smarowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny problem się skończył po wymianie silnika szyberdachu... Wcześniej wymieniłem szyberdach gdyż mechanik stwierdził, iż problem leży w prowadnicach które są ultra delikatne.... no comment

 

We Wro temat załatwił gość którego znalazłem przez Google

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie chce otworzyć :|

Z jednej strony to lepiej że nie chce się otworzyć niż jak gdyby miał się nie chcieć zamknąć :?

 

Sprawa wygląda tak że gdy chce go otworzyć to z prawej strony próbuję się otworzyć lekko opadając, natomiast lewa strona trzyma jak przyklejona. Muszę zaznaczyć że dbałem o niego (czyszczenie z brudu i smarowanie), a jednak ... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...