Jump to content

Bali

follow_me
 Share

Recommended Posts

Był ktoś?

Ogólnie sporo sobie poczytałam, trochę wiem.

Jako że jedziemy z dziecięciem mocno nieletnim, zarezerwowaliśmy hotel- sieciówkę- wiem, czego mam się spodziewać.

Wiem już, że samochód najlepiej wynająć z kierowcą, że z przewodnikami nie ma problemu, z grubsza wiem, co zobaczyć.

Ale... tak realnie- jak się tam podróżuje? Czy to prawda, że drogi niełatwe w użytkowaniu, więc pokonanie 40 km zabiera 2 godziny? Co z fotelikiem dla dziecka?

Jak z jedzeniem? Wiem, że knajp wszędzie pełno, ale... ostre toto? Ja popiję ogień jogurtem czy innym sfermentowanym mlekiem, ale dwulatek z alergią nie może...

Jak z komarami? Podobno nie ma (???) . Znalazłam taką informację, ale wierzyć mi się nie chce...

Kilka miesięcy temu poznałem w samolocie gościa, który na Bali spędził 2 lata i właśnie wracał do Polski z przesiadką w Londynie.

Ponieważ sam chce się wybrać podpytałem go co nieco. Ogólnie jak mi opowiadał raj na ziemi. Australia, Tajlandia nie umywa się. Ludzie zajebiście przyjaźni, tanio (płacił za mały domek z klimą coś koło 2 -4 tys USD... rocznie:) Nie wiem czy masz przelot wykupiony z tego co patrzyłem najtaniej polecieć do Malezji i tam przesiąść się w ichniejsze linie lotnicze np.

http://booking.airasia.com/Search.aspx

Bali to nie jest rejon gdzie występuje malaria ale na komary bym uważał bo mogą przenosić inne świństwa. Spryskaj dobrym preparatem na komary siebie, ciuchy, pościel przed spaniem... Zaszczepił bym się też przed wyjazdem np na tężec

Nie wiem czy nurkujesz ale nawet jeśli nie bez ABC (maska, fajka, płetwy) nie ruszał bym się z Polski no chyba że chcesz pożyczyć na miejscu to też opcja...

Polecam też http://www.tripadvisor.com/Tourism-g294 ... tions.html

• 1 month later...

Bali jest niezmiernie przyjemne, ale za to bardzo turystyczne.

można skoczyć na Javę, ominąć wstrętne miasto Surabaya i zobaczyć jeden z absolutnych cudów przyrody, wygasły wulkan Mt. Bromo. Po prostu fantastyczne.

• 3 weeks later...

Bali turystyczne jak się siedzi w Nusa Dua. Ja podróżowałam wynajętym autkiem po całej wyspie. Wszędzie niezwykle serdeczni ludzie, trochę nachalni sprzedawcy i szalony ruch na drogach, głównie za sprawą motorowerów i całych na nich rodzin w klapkach.

Uwielbiam tę wyspę głównie za życzliwość ludzi, no i pogodę.

Kiedyś napisałam w GW tekścik o Bali, kto chce zapraszam.

• 2 weeks later...