Jump to content

stałem się posiadaczem OBK z 2007 US i mam kilka pytań.

arosiak
 Share

Recommended Posts

Stałem się posiadaczem OBK z 2007 US (tak na prawdę 2006) i mam kilka pytań.

1 Brzęczyk/pikadło

Gdzie to cholerstwo się mieści bo chce to jak najszybciej wyłączyć (w imprezie US jest mniej denerwujące)

może jakiś bezpiecznik da się wyjąć?

2 Jakie być powinno ET w kołach? założyłem nowe felgi z subaru ET 55 225/55/R17 i jak podniosę auto do góry to opona w jednym kole delikatnie obciera o sprężynę, po opuszczeniu jest luz ok 1,5cm (samochód nie był bity w tym miejscu).

Czy tak mogę jeździć, czy szukac felg z mniejszym ET lub dystansów?

3 Jak sie przelicza to spalanie w komputerze?

2. możesz założyć felgi z mniejszym ET, nawet 35 przy szerokości 8 cali, opona 225/55/17 włazi bez problemu, a dystanse są zawsze problematyczne, musisz mieć dłuższe szpilki, kontrolować czy koła się nie luzują...albo dać dystanse (przy ET55 do 2 cm grubości) przykręcane do piasty, ze szpilkami, ale ogólnie nie polecam, lepiej zmienić koła

Elek dzięki.

Dystanse też mi nie podchodzą, na szczęście firma , która sprzedała mi auto wymieni mi koła na oryginalne od OBK i nie będzie problemu.

spalanie masz po hamerykansku wiec jest ile przejedziesz mil na galonie, jest dobrze jesli pokazuje w granicach 25 mpg tzn ze Twoje auto pali w granicach 11l, a jesli pokazuje Ci 19 mpg tzn ze pali w granicach 14-15l, tak najprosciej. . . . a tak na serio to wpisz sobie w google przelicznik spalania z mil na galonie na litry i wszystko bedziesz wiedzial.....

1 Brzęczyk/pikadło

Gdzie to cholerstwo się mieści bo chce to jak najszybciej wyłączyć (w imprezie US jest mniej denerwujące)

2 Jakie być powinno ET w kołach? założyłem nowe felgi z subaru ET 55 225/55/R17 i jak podniosę auto do góry to opona w jednym kole delikatnie obciera o sprężynę, po opuszczeniu jest luz ok 1,5cm (samochód nie był bity w tym miejscu).

Ad1. Było już nie raz na forum. Trzeba szukać. Jeśli dobrze pamiętam to trzeba włączyć stacyjkę, po czym w ciągu 30 sek. 20 razy zapiąć i wypiąć pasy po czym wyłączyć stacyjkę. Po ponownym włączeniu kilka razy piknie i przestanie :D . Tak jest zgodnie z instrukcją ale u mnie nie zadziałało. Być może błędy przy rozłączaniu? Ale jak zrobiłem to 30 razy - zadziałało.

P.S. Wyłączenie brzęczyka działa do pierwszego rozłączenia akumulatora

można też inaczej http://www.scoobymods.com/05-leg-ob-fro ... amp;t=5832

Ad 3. trzeba zapamiętać stałą dokładnie 235,09 i podzielić to przez wskazania komputera. Przez jakiś czas miałem w Pockecie, którego używam do nawigacji, stałą funkcję w excelu i przelczałem wpisując aktualne wskazania komputera. Dziś się już nie bawię. Jak wyświetla 23,5 to spalanie 10 l. a jak więcej to miodzio. Jak spala poniżej 23,5 to pali znacznie więcej. :)

• 1 month later...

Dzięki za pomoc z następującymi problemami za Waszą pomocą poradziłem sobie następująco

1 Brzęczyk/pikadło

kombinacja zapinania klamry 20 razyy zadziałała

sprzedawca wymienił mi felgi na oryginalne ET38

kupiłem sobie na alledrogo za chyba 80pln złącze bluetooth ELM do ODB, włączyłem ustrojstwo do gniazda, sparowałem z moim galaxy s2, odpalam program torque i mam na telefonie wszystkie dane jakie chce, czyli prędkości, spalania, temperatury, błędy +wiele innych informacji do skonfigurowania dobrowolnie i jeszcze to działa w moim wrx, gdzie moge np na bieżąca mierzyć afr, boost, egt itd.

Polecam

po już miesięcznym użytkowaniu stwierdzam , że największymi wadami w OBK MY06 2,5 NA US są.

- Dramatycznie krótka skrzynia, szczególnie 5 bieg, ten samochód nie nadaje się na autostrady, przy 3tys jest 100km/h, przy 3,9 jest 120, 160 to już pod 5 tyś podchodzi - beznadzieja

- brak reduktora - spalone sprzęgło przy wyciąganiu campingu pod górę.

mam zamiar wymienić bebechy skrzyni i wsadzić dłuższą piątkę +reduktor

jasna tapicerka brudzi sie strasznie

A poza tym same plusy i spisuje się OK