Skocz do zawartości

Prośba o pilną radę - sygnalizacja usterki w foresterze.


rajder

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam istotne dla mnie pytanie do ekspertów od forków na tym forum :).

 

Dzsiaj z nagła zaczęła w moim forsterze murgać kontrolka tempomatu "cruise" jednocześnie zapalił się symbol MIL ten obok kontrolki ładwania i symbolu ciśnienia oleju). Auto jeździ normalnie i w żaden sposób (oprócz tych świecących i mrugających lampek) nie daje powodów do niepokoju. Zalecenia w instrukcji oczywiście są takie, że niezwłocznie należy udać się serwisu.

 

Niestety rano muszę ruszyć w 500km trasę - proszę o radę - czy taka sygnalizacja awarii jak opisana wyżej dotyczy tylko tempomatu (jak sądzę, a i tak z niego nie korzystam więc nie ma problemu) czy jest poważniejszą usterką, która eliminuje długą jazdę ? Bardzo proszę o pilną radę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się podpiął pod cokolwiek :), ale jak wspomniałem w pierwszym poście mam duży dylemat co robić bo z samego rana muszę wyjechać w trasę i nie wiem czy mogę póki co zignorować tego typu sygnalizację usterki. Z drugiej strony nie chciałbym żeby auto stanęło po 50 km gdzieś w polu :( stąd moja prośba o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Check Engine - sygnalizuje niesprawność układu wtryskowego lub zapłonowego, w tym przypadku i w tej kombinacji - z Cruise - bardzo prawdopodobne uszkodzenie sondy lambda, jazda na własne ryzyko możliwa ale niewskazana, i zalecane jak najszybsze zlokalizowanie i zlikwidowanie usterki, napisz dokładniej, jakie masz auto, rocznik, czy ma LPG, itd, będzie łatwiej cokolwiek poradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rajder, To może napisz dokąd zmierzasz . Może w miejscu docelowym coś się zorganizuje . Te 500km to mi pasuje gdzies w centrum . Może bym Ci pomógł ? Auto przeszło w tryb awaryjny i gdyby zagrażało to bezpieczeństwu lub miałoby powiększyć straty to unieruchomiło by silnik . Uważam że nic się nie stanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma manualna skrzynie biegow.

 

K750 boxer - super dzięki, ale raczej bedzie z tym problem mam bardzo napiety czas jazdy i raczej nie wyrobie z dodatkowym pewnie dluzszym postojem na diagnostyke, ale bardzo dziekuje za propo.

 

Musze się jeszcze dzisiaj zdecydowac czy jechac, czy odwolac wyjazd stad moje pytanie do Was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...