Jump to content

Prośba o pilną radę - sygnalizacja usterki w foresterze.


rajder
 Share

Recommended Posts

Witam, mam istotne dla mnie pytanie do ekspertów od forków na tym forum :).

 

Dzsiaj z nagła zaczęła w moim forsterze murgać kontrolka tempomatu "cruise" jednocześnie zapalił się symbol MIL ten obok kontrolki ładwania i symbolu ciśnienia oleju). Auto jeździ normalnie i w żaden sposób (oprócz tych świecących i mrugających lampek) nie daje powodów do niepokoju. Zalecenia w instrukcji oczywiście są takie, że niezwłocznie należy udać się serwisu.

 

Niestety rano muszę ruszyć w 500km trasę - proszę o radę - czy taka sygnalizacja awarii jak opisana wyżej dotyczy tylko tempomatu (jak sądzę, a i tak z niego nie korzystam więc nie ma problemu) czy jest poważniejszą usterką, która eliminuje długą jazdę ? Bardzo proszę o pilną radę :).

Link to comment
Share on other sites

Chętnie bym się podpiął pod cokolwiek :), ale jak wspomniałem w pierwszym poście mam duży dylemat co robić bo z samego rana muszę wyjechać w trasę i nie wiem czy mogę póki co zignorować tego typu sygnalizację usterki. Z drugiej strony nie chciałbym żeby auto stanęło po 50 km gdzieś w polu :( stąd moja prośba o radę.

Link to comment
Share on other sites

Check Engine - sygnalizuje niesprawność układu wtryskowego lub zapłonowego, w tym przypadku i w tej kombinacji - z Cruise - bardzo prawdopodobne uszkodzenie sondy lambda, jazda na własne ryzyko możliwa ale niewskazana, i zalecane jak najszybsze zlokalizowanie i zlikwidowanie usterki, napisz dokładniej, jakie masz auto, rocznik, czy ma LPG, itd, będzie łatwiej cokolwiek poradzić

Link to comment
Share on other sites

Guest zacier

rajder, To może napisz dokąd zmierzasz . Może w miejscu docelowym coś się zorganizuje . Te 500km to mi pasuje gdzies w centrum . Może bym Ci pomógł ? Auto przeszło w tryb awaryjny i gdyby zagrażało to bezpieczeństwu lub miałoby powiększyć straty to unieruchomiło by silnik . Uważam że nic się nie stanie .

Link to comment
Share on other sites

Auto ma manualna skrzynie biegow.

 

K750 boxer - super dzięki, ale raczej bedzie z tym problem mam bardzo napiety czas jazdy i raczej nie wyrobie z dodatkowym pewnie dluzszym postojem na diagnostyke, ale bardzo dziekuje za propo.

 

Musze się jeszcze dzisiaj zdecydowac czy jechac, czy odwolac wyjazd stad moje pytanie do Was.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...