Skocz do zawartości

Kontrolki


zyzyzyryksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Dzisiaj w moim OBK zapaliły się trzy kontrolki ostrzegawcze, które niestety nie gasną. Pierwsza to Kontrolka ostrzegawcza uszkodzeń, druga Kontrolka ostrzegawcza elektrycznego hamulca postojowego, trzecia to Kontrolka działania dynamicznej stabilizacji toru jazdy. Czego może to być objawem? Dzwoniłem do Kopra (gdzie zakupiłem samochód), ale niestety Serwis ma wolny długi weekend :/ Na Jubilerskiej powiedzieli, że pod komputer mogą mnie podpiąć... 1 lipca :( Przejechałem tak 10 km i auto spoczęło w garażu. Mam wrażenie, że to jakiś błąd komputera. Problemem jest fakt, że jutro mam w planie wyjazd na Mazury a instrukcja mówi, by się zatrzymać i niezwłocznie skontaktować z serwisem - tylko jak?!... Auto (2.0 D) ma przejechane 31,5 tyś km - tyle co po przeglądzie... Nie chcąc stracić gwarancji, więc wypadało by się nie ruszać...

 

Ktoś miał podobny problem i zna jakiś sposób na jego sprawne, szybkie rozwiązanie?

 

Pozdr Zyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałbym jazdy z zapalonymi kontrolkami, grzebania w aucie przez kogoś innego jak ASO (gwarancja), ale raczej nie próbuj też tego rozwiązać w ASO w Olszynie, nie podejrzewam żeby ktoś to tu był w stanie ogarnąć, już lepiej poczekaj na ASO Koper aż wrócą z weekendu albo spróbuj u Dawoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało optymistycznie rysujecie te scenariusze... Ech... Cóż... Kilka km po Wawie mam nadzieje, że wytrzyma... W końcu to kontrolki ostrzegawcze... Dziwi mnie fakt, że pojawiły się wszystkie jednocześnie...

 

-- So cze 25, 2011 8:15 am --

 

Jeszcze jedno, czy jakieś ASO w Warszawie w sobotę jest osiągalne i można się podpiąć na 10 min pod komputer? Cholernie mi zależy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Dzisiaj w moim OBK zapaliły się trzy kontrolki ostrzegawcze, które niestety nie gasną. Pierwsza to Kontrolka ostrzegawcza uszkodzeń, druga Kontrolka ostrzegawcza elektrycznego hamulca postojowego, trzecia to Kontrolka działania dynamicznej stabilizacji toru jazdy. Czego może to być objawem? Dzwoniłem do Kopra (gdzie zakupiłem samochód), ale niestety Serwis ma wolny długi weekend :/ Na Jubilerskiej powiedzieli, że pod komputer mogą mnie podpiąć... 1 lipca Przejechałem tak 10 km i auto spoczęło w garażu. Mam wrażenie, że to jakiś błąd komputera. Problemem jest fakt, że jutro mam w planie wyjazd na Mazury a instrukcja mówi, by się zatrzymać i niezwłocznie skontaktować z serwisem - tylko jak?!... Auto (2.0 D) ma przejechane 31,5 tyś km - tyle co po przeglądzie... Nie chcąc stracić gwarancji, więc wypadało by się nie ruszać...

 

Od wczoraj mam to samo. Dziś wybieram się do Krakowa.

Piszesz, że po przeglądzie. Dokładnie tydzień temu miałem wymieniane klocki i olej. Jakiś zbieg okoliczności...

Przebieg 22700.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czepiasz się literówki, a wiesz chodziło o stock.

 

Anthrax, ile na tę świece czekasz/czekałeś.

 

Z szybą autentyk - czekaliśmy na nią dwa tygodnie.

Rozumiem, że świeca żarowa do diesla (tylko jeden tego typu silnik Subaru robi) to też towar reglamentowany?

 

Rozumiem, że "entuzjastom marki" takie sytuacje nie przeszkadzają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że "entuzjastom marki" takie sytuacje nie przeszkadzają?

 

Mnie osobiście nie, jeżdżę benzyniakami :twisted: Subaru, a napędzane dziegciem to mam VW i Mercedesy :D

 

------------------------------------------------------

 

Czepiasz się literówki, a wiesz chodziło o stock.

 

:twisted: no soooooś Ty...? ? ? :P:) stock ?

 

Stock {m.} (też: Spazierstock, Barbie)laska {f.}

Stock {m.} (też: Zweig, Rute)patyk {m.}

Stock {m.}kij {m.}

will man einen Hund schlagen, findet man immer einen Stockkto chce psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie

Stock {m.} (też: Stockwerk, Geschoss, Etage)kondygnacja {f.}

Stock {m.} [geogr.]wysad {m.} [geogr.]

Stock {m.} (też: Etage, Stockwerk, Geschoß, Geschoss)piętro {n.}

 

to w końcu o sso chodziło:

 

świeca na lasce,

świeca na patyku,

świeca na kiju,

świeca na psie,

świeca na piętrze,

świeca na kondygnacji...?

 

o wysadzie nie piszę, bo to może jaki bluzg..... :?: :shock:

 

 

:mrgreen:

 

 

 

czepianie się litrówek jest całkowicie normalnym i popularnym zjawiskiem na tym Forum, przyzwyczajaj się... :twisted::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odgrzewam kotleta :mrgreen: Dziś rano u mnie trzy żółte, diagnoza w ASO - błąd przekaźnika świecy żarowej, skasowali i kazali obserwować.

Wieczorem znowu ta sama histora. Przebieg auta - prawie 38.000 km.

Anthrax, długo czekałeś na świecę? Zima idzie i nie uśmiecha mi się wozić ze sobą garażu :mrgreen::twisted:

Dowiedziałem się również że świeca jako element eksploatacyjny nie podlega gwarancji :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się również że świeca jako element eksploatacyjny nie podlega gwarancji

A co w tym dziwnego?

 

Ile taka świeca powinna wytrzymać? Niestety producenci zwykle nie podają faktycznej żywotności części i nie wiadomo czy to faktycznie zużycie czy bubel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taka świeca powinna wytrzymać?

To zależy od tego jak auto jest eksploatowane. W starych dieslach sprawa była prosta. Świeca działała przy rozruchu, czasem kilkanaście/dziesiąt sekund po odpaleniu i już. W nowoczesnych dieslach świece są często włączane jakiś czas po odpaleniu - pomaga wyciszyć pracę silnika jeśli silnik nie może się dogrzać (w zimie np). Dlatego bardzo ciężko stwierdzić czy awaria świecy jest za szybko czy w sam raz.

Taki urok diesla :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...