Skocz do zawartości

Outback 3,0 H6 ile pali????


eyeblink

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Skoro o spalaniu mowa to mam pytanie o rodzaj benzyny. Czy mowa tutaj o pb95 czy98?

I kolejne, związane z ostatnio przeczytanym artykułem: czy do 3.0 h6 lejemy tylko pb98? Czy to kolejny mit. (w artykule mowa była o tribece 3.0 jako o przystosowanej tylko do 98 w przeciwieństwie do 3.6)

Pozdrawiam

 

Bez sensu, wg instrukcji można lać do niego nawet 90, więć 98 to strata pieniędzy, silnik nie jest zoptymalizowany pod tym kątem, jak np TSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 11000 km mam średnią 11,9 l/100 km, ok. 90% to trasy.

Jak jeździłem więcej lub głównie po mieście, to ok. 15-16,5 l/100 km, a w trasie "międzymiastowej" (bez autostrad i ekspresówek) przy spokojnej jeździe bywało 9 l/100 km. Leję tylko 95.

Średnią na LPG mam 13,2 l/100 km, ale to dopiero 9 tankowań (ok. 2500 km).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie wygląda to następująco:
Miasto i korki(tryb Intelligent): 15.5 - 16.5 l/100 km

Miasto bez korków (tryb intelligent, czasami sport lub sport#) 13.0->13.5 l/100 km
Trasa AOW (tryb intelligent 130-160km/h) 12.5l/100km
Trasa (tryb intelligent + sport# do wyprzedzania) 10.0/100 km

Całość zebrana przy dopiero 2 tankowaniach: 900 km, więc jeszcze trochę mało reprezentatywna.
Jeśli coś się zmieni, to napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzis 'stuknelo' ~15tys km (jakos rok i z poltora miesiaca), spalanie z tego przebiegu:

- srednia w ogole 14,2l/100km

- srednia w miescie 16l/100km

- srednia w trasie 10,7l/100km

 

glownie tryb I lub (z potrzeby lub przyjemnosci) s#.  :)

 

pzdr

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie wygląda to następująco:

Miasto i korki(tryb Intelligent): 15.5 - 16.5 l/100 km

Miasto bez korków (tryb intelligent, czasami sport lub sport#) 13.0->13.5 l/100 km

Trasa AOW (tryb intelligent 130-160km/h) 12.5l/100km

Trasa (tryb intelligent + sport# do wyprzedzania) 10.0/100 km

 

Całość zebrana przy dopiero 2 tankowaniach: 900 km, więc jeszcze trochę mało reprezentatywna.

Jeśli coś się zmieni, to napiszę.

A możesz podać tryb sport w mieście z korkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer u mnie myli sie o -+ 0,1 L. Takie spalanie jak na zdjeciu bylo po zatankowaniu do pelna auta z nagrzanym silnikiem, przy jezdzie plynnej, bez wiatru i gorek i bez czestego zatrzymywania z jednym krotkim postojem. Po zatankowaniu najpierw pokazywal spalanie 12 L, ale w miare czasu spadalo coraz bardziej, nawet ponizej 7L, niestety przejazdy przez miasteczka podnosily spalanie. No i to wszystko mialo miejsce w Niemczech..

Edytowane przez Legacy96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie wiem jak to robicie że takie spalanie macie. Ja ostatnio wróciłem z Chorwacji gdzie jazda prawie cały czas autostradami 120-160 km/h i minimum 10,2 L/100km mi wyszło. W mieście jak jeżdżę w miarę "normalnie" na AT mam 15,2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem w tym roku w Chorwacji, po zatankowaniu w Austrii i jezdzie zgodnej z ograniczeniami (100-130km/h) dojechalem na wyspe KRK ze srednim spalaniem 8,6 l/100km. Na miejscu bylo inaczej, krotkie trasy po kilka do kilkudziesieciu km, klimatyzacja, jazda po gorkach i srednia wyszla 12 l/100 km.

Wczoraj tankowalem do pelna po 8 dniach, jazda glownie po miescie, troche autostrady i drog podmiejskich, spalanie wyszlo 12,15 l/100 km. Komputer pokazywal 12,2.

Edytowane przez Legacy96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zachód od Polski paliwo jest lepsze :) Możecie wierzyć lub nie, ale na austriackim shellu (95, zwykła benzyna) mój poprzedni samochód palił o litr mniej niż na paliwie z Polski czy Czech :)

 

Co do dużego spalania w AT: trzeba się nauczyć "sterować" gazem. Można jechać z tą samą prędkością ale palić różne ilości paliwa. Wystarczy jeżeli ktoś stale (a bardzo delikatnie) przyspiesza :)

 

Mi najmniej udało się spalić, wg. komputera 7.2l/100km na 150 km trasie pokonanej w 2h (ale ja mam Legacy). Ogólnie H6 potrafi palić mało, ale nie po to został stworzony :)

Edytowane przez msi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...