Skocz do zawartości

Outback 3,0 H6 ile pali????


eyeblink

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Skoro o spalaniu mowa to mam pytanie o rodzaj benzyny. Czy mowa tutaj o pb95 czy98?

I kolejne, związane z ostatnio przeczytanym artykułem: czy do 3.0 h6 lejemy tylko pb98? Czy to kolejny mit. (w artykule mowa była o tribece 3.0 jako o przystosowanej tylko do 98 w przeciwieństwie do 3.6)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o spalaniu mowa to mam pytanie o rodzaj benzyny. Czy mowa tutaj o pb95 czy98?

I kolejne, związane z ostatnio przeczytanym artykułem: czy do 3.0 h6 lejemy tylko pb98? Czy to kolejny mit. (w artykule mowa była o tribece 3.0 jako o przystosowanej tylko do 98 w przeciwieństwie do 3.6)

Pozdrawiam

 

 

informacje o paliwie masz na klapce od wlewu. Używanie innej droższe to marnowanie kasy. Chyba że lubisz poprawiać sobie samopoczucie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja jeżdzę od 14 m-cy H-6 i muszę przyznać,że różnica pomiędzy innymi 3 litrowcami nie jest duża zważywszy AWD,np mitsubishi 3 l 170KM nie spali mniej ,BMW 530, MERCEDES 300 ITP. Wiadomo nikt nie kupuje takiego auta do eco drivingu, ale jak się chce pojechać eko to do 8 l można zejść co mnie się udało i wcale się wyjątkowo nie wlokłem. Pozdrawiam.Gdyby ktoś był zainteresowany moją śnieżynką (biały2001) to zapraszam. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
informacje o paliwie masz na klapce od wlewu. Używanie innej droższe to marnowanie kasy. Chyba że lubisz poprawiać sobie samopoczucie.

 

U mnie na klapce jest napisane 98 a leje 95 :D

 

Średnio w mieście pali mi 16 litrów ( spokona jazda ).

 

Wycieczka do Włoch 6300 km , spalił średnio 9,8 litra. ( a czasem nie był oszczędzany ).

 

Najmniej udało mi się spalić na trasie Gdańsk-Słupsk-Gdańsk 8,3 litra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można, tak tylko informacyjne, zapytać - dlaczego ??

 

Szczeże to nie wiem. Samochód firmowy a poprzedni użytkownik lał 95 więc i ja tak leje.

Raz na lotosie jak tankowałem , Pan z obsługi zapytał mnie czemu nie leje 98 tak jak rekomendują, wskazując napis na klapce :D ( odpowiedz była prosta - jednak taniej ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro o spalaniu mowa to mam pytanie o rodzaj benzyny. Czy mowa tutaj o pb95 czy98?

I kolejne, związane z ostatnio przeczytanym artykułem: czy do 3.0 h6 lejemy tylko pb98? Czy to kolejny mit. (w artykule mowa była o tribece 3.0 jako o przystosowanej tylko do 98 w przeciwieństwie do 3.6)

Pozdrawiam

to jest jakies nieporuzmienie, ew. blad tlumacza :D

 

3.0 H6, byl przystosowany do 95 okt. benzyny w Europie (w Stanach - PREMIUM)

amerykance b. narzekali na ten fakt (premium chyba nie wszedzie jest u nich dostepny), skrazyli sie tez dosc marnymi osiagami i duzym spalaniem, szczegolnie w przypadku wspomnianej Tribeki :mrgreen:

 

wiec FHI uwzglednilo te narzekania (przekladajace sie na dosc slaba sprzedaz tejze Tribeki :mrgreen: ) i po jakims czasie wprowadzilo nowy silnik 3.6 H6 - tym razem juz przystosowany do ichniego paliwa REGULAR (+/- odpowiada naszym 92 okt.) oraz troszke dymaniczniejszy i oszczedniejszy (nalzey jednak zaznaczyc, ze do aut "europejskich" z 3.6 H6 FHI nadal zaleca paliwo min. 95 okt. :idea: )

 

-- 16 kwi 2012, o 07:15 --

 

sprawdziłbym dlaczego FHI zaleca 98. nie robią tego dla kaprysu.

nie zaleca :wink:

 

min. 95 okt, o 98 w przypadku H6 FHI nigdzie nie pisze :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna prosic o fote tej klapki?

 

Jak odzyskam auto z blacharni to wrzucę zdjęcie. Mam nadzieję, że w tym tygodniu aso zakończy naprawy parkingowe ( wychłośtać tych, co nie umieją parkować i się do tego przyznać. Mam to auto od grudnia 2010 a 4 zgłoszenia z AC ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w dużej mierze zależy od warunków (trasa czy miasto) a miasto miastu nie równe. Małe miasto mniejsze spalanie jak są korki światła auto stoi a paliwo w komin. Mój outback H-6 od 8,5 lato trasa do 14 zima krótkie odcinki nieduże miasto korki czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...