Skocz do zawartości

Outback 3,0 H6 ile pali????


eyeblink

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

eyeblink jednemu może palić 10, a innemu 20, zależy od stylu jazdy i gdzie się przeważnie porusza, więc ciężko tak odpowiedzieć Ci na to pytanie.

 

Poza tym z racji że jesteś nowa zapraszamy do estetów w celu obowiązkowego umieszczenia swoich zdjęć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eyeblink jednemu może palić 10, a innemu 20, zależy od stylu jazdy i gdzie się przeważnie porusza, więc ciężko tak odpowiedzieć Ci na to pytanie.

 

Poza tym z racji że jesteś nowa zapraszamy do estetów w celu obowiązkowego umieszczenia swoich zdjęć :mrgreen:

 

 

chyba jednemu 15 a drugiemu 20. to będzie bliższe prawdzie :)

Realnie spodziewaj się do 15stu w mieście( przemieszczanie się) i 10 -12 w trasie w zależności od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realnie spodziewaj się do 15stu w mieście( przemieszczanie się) i 10 -12 w trasie w zależności od stylu jazdy.

Dokładnie tak mi wychodziło . Spalanie zależało sporo od mojego " nastroju " . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

OBK H6 pali bardzo dużo (bo tyle musi i nie ma wyjścia) . Ja jeżdząc do pracy po Olsztynie krókie dystanse 3-4 km latem 17 literków (tak bez dotykania gazu) - większość jazdy to postój na światłach korki itp. Zimą po mieście 20l - bez dotykania gazy - krótkie dystanse auto musi sie nagrzać.

Same stanie w korku czy na światłach - spalnie pokazuje komp. około 20 l.

Na trasie jest już w miarę, najmniej udało mi sie osiągnąc wynik 9 l/100 ale to był dramat, ja sie męczyłem i auto.

Tak normalnuie jadąc bez większych szaleństw to 11-12l/100.

I tak jest u mnie u kolegi podobnie, na mnieje zużycie paliwa nie masz co liczyć, nie wierz w bajki, że H6 mozna jeżdzić oszczędnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo zależy od miasta. W Olsztynie jest tragedia. Krótkie odcinki od świateł do świateł, słabo z zieloną fala.

 

Mój Peugeot 206 1,4HDi (jeden z oszczędniejszych aut) palił w Olsztynie 7-7,5l. Subaru Legacy 2.0 na gazie pali 14-16l w zimie nawet więcej ale to normalne. Na trasie jest od 9-12l w zależności od stylu jazdy, klimy.

 

Z tego co wiem to różnica w spalaniu pomiędzy 2,0 i 3,0 nie jest wielka. Zważywszy na osiągi i większą masę H6 to spalanie jest przyzwoite.

Więcej pali już tylko Trebica ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednemu 15 a drugiemu 20. to będzie bliższe prawdzie :)
trzeba sobie zrobić remap to będzie palił 10 :P

 

20 mi nigdy nie spalił, nawet jeżdżąc trasy z prędkościami 170-coś poza skalę licznika. A na pewno nie pali mi więcej niż 2.5 na turbinie. Przy normalnej jeździe przeważnie mam spalanie w przedziale 11-14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE!

 

Serdeczne dzięki za tak szczegółowe i wyczerpujące odpowiedzi. Naprawdę się nie spodziewałam :D Jutro rano ruszamy do Katowic po auto i jeśli dobrze pójdzie, wrócimy nim do domu, a wtedy fotki na estetach (nie wiedziałam, że istnieją;) murowane!

 

Pozdrowienia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednemu 15 a drugiemu 20. to będzie bliższe prawdzie :)
trzeba sobie zrobić remap to będzie palił 10 :P

 

20 mi nigdy nie spalił, nawet jeżdżąc trasy z prędkościami 170-coś poza skalę licznika. A na pewno nie pali mi więcej niż 2.5 na turbinie. Przy normalnej jeździe przeważnie mam spalanie w przedziale 11-14

 

 

miałem na myśli do 20stu w mieście. Według opinii użytkowników nowy/stary silnik 3.6 pali znacznie mniej. No ale ta wersja od MY10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opinii użytkowników nowy/stary silnik 3.6 pali znacznie mniej
ja pisałem w nawiązaniu do 3.0, a 3.6 za mało się poruszam żeby móc to póki co stwierdzić. Ale fakt 3.6 raz w trasie jakieś niecałe 200km według komputera spalił mi 8.8 :lol: w 3.0 nigdy takiego wyniku nie uzyskałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według opinii użytkowników nowy/stary silnik 3.6 pali znacznie mniej
ja pisałem w nawiązaniu do 3.0, a 3.6 za mało się poruszam żeby móc to póki co stwierdzić. Ale fakt 3.6 raz w trasie jakieś niecałe 200km według komputera spalił mi 8.8 :lol: w 3.0 nigdy takiego wyniku nie uzyskałem

 

Potwierdzam. Trochę nie na temat - użytkuję 3.6 na co dzień i uzyskanie średniej w trasie na poziomie 8.1-8.5 l/100km (liczone przy dystrybutorze) jest jak najbardziej możliwe przy spokojnej jeździe. Średnią z jakiś 14000km mam na poziomie 9.5 l/100km (unikam miast :-) ). Ale mnie wszytkie samochody palą średnio tyle ile mają w katalogu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eyeblink - US OBK H6 2005r - trasa nie mniej niż 10, nie więcej niż 13; miasto nie mniej niż 12,5, nie więcej niż 17,5 na krótkich przebiegach przy -20'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze dane spalania 3.6 H6 :

Trasa : Łódź - Poznań -Piła-Koszalin -Kołobrzeg = 8,6 L :D

Dystans 530 km

Czas dojazdu 7h

 

Fajnie, tylko że to nijak się ma do rzeczywistego spalania.

Imho podawanie zużycia na jakiejś trasie to pomyłka, chyba że … ktoś codziennie tak dojeżdża tak do pracy 80-100 km.

 

Jeżdżę H6 od roku i przy każdym tankowaniu mam średnie zużycie między 14-15 – bliżej 15 litrów (80% miasto, 20% poza). Ale miasta są różne, a nawet to samo miasto tylko w różnych godzinach jazdy oznacza inne zużycie.

Komputer pokazuje średnie zużycie z ostatnich około 5,8 tys. km na poziomie 14,2.

I zaznaczam - żadnego upalania gum czy startu ze świateł jak małolaty.

Z drugiej strony w tym cała przyjemność, że bywają momenty kiedy chce się troszkę wkręcić silnik na wyższe obroty, jakaś krótka prosta, 1-2 dwa zakręty. Oczywiście głównie w godzinach małego ruchu (wcześnie rano/późno wieczorem).

Dla porównania: poprzednio jeździłem oplem 2,5 v6 i zużycie było circa 1,5 litra mniej w podobny warunkach miejskich.

 

Amerykanie na pytanie czy można żyć bez Coca Coli odpowiadają: można… tylko po co.

Imho jeśli ktoś kupuje silnik 3.0/3.6 to parafrazując powyższe ja bym powiedział: można jeździć Subaru z silnikiem H6 spalając 8/9 litrów paliwa … tylko po co (kupować taki silnik).

Koniec komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że to nijak się ma do rzeczywistego spalania.

 

A jakie jest rzeczywiste spalanie H6 na tej trasie przez Luk77 :?:

 

ps. dodam , że moje byłoby prawdopodobnie wyższe ale znam Pana jeżdzącego Tribeca 3.6 ze spalaniem w Wa-wie ponizej 11.....więc pojecie "rzeczywiste" może być przypisane do konkretnego kierowcy i sytuacji....np. w CH , Szwecji czy Finlandii być może jest niższe niż podał Luk77 ze względu na przepisy i ich przestrzeganie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju , od Pana do mnie na dotarciu wyszło 9,0L , oby tak dalej :D

Myślę że naprawdę dało się ulepszyć silnik boxera

Spalanie na poziomie wyniku 8,6L/100km jest conajmniej rewelacją i naprawdę nie oczekiwałem od tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że to nijak się ma do rzeczywistego spalania.

 

A jakie jest rzeczywiste spalanie H6 na tej trasie przez Luk77 :?:

(...) :wink:

 

Proponuje nie bawić się w semantykę.

Oczywiście, że miałem na myśli "rzeczywiste" przeciętne spalanie w jednostce czasu typu rok lub kilka miesięcy co chyba wynika z całego kontekstu.

 

Podawanie zużycia na jednej przypadkowej trasie to jak informacja w stylu dobra pizza ... bo byłem raz i zjadłem całą.

Chyba że to konkurs kto przejechał kilkaset km spalając najmniej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...