Skocz do zawartości

sprzęgło wrx jdm 94


j00m3r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

potrzebuje nabyć komplet sprzęgła do wrx jdm 94

z tego co wyczytałem potrzebuje zestaw z tarczą 225mm, ale też znalazłem wypowiedzi, że mogę zmienić na 230mm, bo nowsze sprzęgło miało już jakieś tłumienia drgań itp. Tu nasuwa się pytanie, czy wtedy będe musiał zmienić koło zamachowe na inne? :?

 

ile kosztuje i czy może ma ktoś do sprzedania jakieś sprzęgło do mojej imprezki?

 

Czy OEM exedy, które kosztuje ok 1,2-1,6 jest ok (bodajże FJK2007 lub FJK2022)?? czy można np zregenerować stare u Radzikowskiego? czy może są jakieś inne rozwiązania? wiadomo im tańsze tym lepiej.... :)

 

co radzicie!?

 

dzięki serdeczne

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszym rozwiązaniem jest nabite sprzegło. Możesz to zrobić i u Radzikowskiego albo na Pl. Hallera.

Jak będziesz to robił, dostarcz im docisk niech go zweryfikują oraz koło zamachowe- w celu zrobienia płaszczyzny.

Do wyboru będizesz miał seryjną okleinę albo wzmocnioną. Spieka na miasto w seryjnym samochodzie nie polecam.

 

A później masz sprzęgła OEM, ORI i droższe do sportu i dużych momentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie najlepsze sprzęgła jakie można założyć to Exedy. i tak, cena standardowego to koszt ponad 1200 PLN, potem jest Normal Series Racing (koszt jakis 2k pln) az do Hyper Carbon Multi Solid Twin za 12k. (ceny za http://www.exedy.pl)

 

Różne są opinie na forum o exedy, jedni chwalą, inni mówią, że założyli pierwszy i ostatni raz. Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę to, że użytkowanie sprzęgła to kwestia indywidualna bo jednemu będzie odpowiadała charakterystyka exedy, a innemu nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ciężki wybór... Zdecyduję się chyba na regenerację na pl Hallera tylko nie wiem czy nie wziąć spieka 6łopatek...

 

hmm... exedy fakt 225mm ok 1200zł, ale pytanie czy warto?... jedni piszą, że tak inni, że nie i tak w koło Macieju... :-\

 

:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...