Skocz do zawartości

Sprzęt grający...


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Milek, radia 2DIN z Subaru to produkty Kenwooda i zdecydowanie nie sa najwyzszych lotow. Jak zalezy Ci na "przyzwoitym" naglosnieniu radio fabryczne nadaje sie wylacznie do wymiany. Jezeli chcesz tylko, zeby cos gralo to wywal fabryczne glosniki, wyglusz drzwi, zastosuj jakis maly piecyk i bedzie znosnie.

 

Ja kilka miesiecy temu przeprowadzilem rewolucje w sprawie dzwieku w STi i wyszlo calkiem przyzwoicie. Oczywiscie daleko do dobrego naglosnienia, ale priorytetem bylo ograniczenie do minimum zbednej masy. Stad np. tylko jeden wzmacniacz.

 

audio1.jpg

audio2.jpg

audio3.jpg

audio4.jpg

audio5.jpg

audio6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 94
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no wlasnie z tym sprzetem grajacym to dzika kicha. w forysiu 2005 dno niby 6 cd bajerka a syf nad syfy w ladzie niwie mialem lepiej a sprzet made in russia.a w wrx mam na jedno cd i tyz ledwo gra.a glosniki z przodu trzeszcza niemilosiernie.moze samo cd jest jako takie ale glosniki trzeba wymienic wszystkie.michal gdzie robiles swoje naglosnienie? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audio w modelach 06 (Legacy i Impreza) jest lepsze (takie moje odczucie) niz 05, choc w dalszym ciagu nie jest dobrze (np. tylne glosniki w Legacy dalej brzecza....)

 

Jesli ktos chce wymienic w swoim Subaraku, to w Lodzi jeden ze sprzedawcow u Pointa zajmuje sie instalacjami audio wlasnie w Subarkach i wychodzi mu to rewelacyjnie (na ostatnich Plejadach byl czorny FOrys XT przygotowany przez niego). Nazywa sie Andrzejewski, namiary moge dac na pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie, w tym akurat przypadku SIP nie przesadza :) Wyjete spod gwarancji sa po prostu czesci nieseryjne (jakzeby inaczej) oraz ewentualnie takie, ktore mogly przez zmiane sprzetu audio byc narazone na niewlasciwe uzytkowanie. Tu juz zalezy, jakie prace zostaly wykonane. Jesli drzwi byly tlumione, otwory na glosniki rozwiercane itp. to mozna sie spodziewac, ze serwis nie uzna jej, jesli cos bedzie brzeczalo w tychze drzwiach. Jesli tykana byla instalacja elektryczna (w stopniu wiekszym niz podlaczenie do niej zwyklego radia - co dokladnie nie wiem, bo sie na tym nie znam, mowie teoretycznie), to jesli ja szlag trafi, pewnie tez gwarancja nic nie da. Ale te najbardziej kosztowne sprawy typu silnik, skrzynia, karoseria, ktore przy takiej instalacji nie mogly przeciez zostac naruszone, zachowuja pelna gwarancje.

Najlepiej bedzie to mogl wyjasnic pan Tadeusz, w koncu jest tez sprzedawca Subaru :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu miałem zmieniane głośniki w swojej Toyocie. Głośniki są firmy ALPINE(250W). i co ciekawe jeden się rozszedł :lol: nastomist z tyłu posiadam głośniki firmy Sony(120W), Radio mam fimy Pioneer (50X4 MOSFET) -nie wiem jaki model. Wydaje mi się, że radio jest za mocne i te głośniki nie wytrzymują...(i z tyłu i z przodu)

 

Te głosniki Alpine są średnicy 13cm. mam pytanie znacie jakąś dobrą firme głosników samochodwych?? cenowo też dobrą :) oraz gdzie w Krakowie jest jakieś dobry sklep ze sprzętem samochodowym, car audio itp.??

 

P.S. zaznaczam, że ja słucham mocniejszej muzyki... :twisted:

 

tak jak juz pisali przedmowcy, radio ktore posiadasz niema w zaden sposob 50W na kanale, sa to dane katalogowe i takie napisane na panelu, (firma wcale nie klamie) to radio ma 50 ale jst to moc maksymalna mierzona w odpowiednich warunkach radio ma zapewniona odpowiednia stala moc i te 50 W osiaga tylko na ulamki sekundy a wspomniane znieksztalcenia powoduja to ze jesli nawet dalo by sie ta moc osiagnac na dluzej to jakosc byla by tragiczna a radio gralo by kilka minut po czym spalila by sie koncowka mocy, max dla normalnych radyjek to pomiedzy 12 - 18 W.

 

moze sie wydawac ze glosniki mozna spalic tylko po przez za duzo moc, jest to nieprawda nawet po przez podanie mniejszej mocy ale z ogromnymi znieksztalceniami mozna wykonczyc glosnik te pierdzenia wlasnie moga to spowodowac.

 

dobierajac wzmacniacz do glosnikow powinno sie jest zalecane zakup takiego o wiekszej mocy, wzmacniacz ma regulacje wejscia sygnalu po przez co mozna ustalic moc wysciowa, tak wiec jezeli wzmacniacz ma moc 100W , glosnik powiedzmy okolo 60 - 70W to jestesmy w stanie ustawic wzmacniacz na podobnym poziomie i w ten sposob pozbywamy sie znieksztalcen ktore powstaja w koncowce mocy

 

tak ze pomysl o wzmacniaczu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milek, radia 2DIN z Subaru to produkty Kenwooda i zdecydowanie nie sa najwyzszych lotow. Jak zalezy Ci na "przyzwoitym" naglosnieniu radio fabryczne nadaje sie wylacznie do wymiany. Jezeli chcesz tylko, zeby cos gralo to wywal fabryczne glosniki, wyglusz drzwi, zastosuj jakis maly piecyk i bedzie znosnie.

 

o ktorych radiach mowisz ?? tych z 05 ?? w 04 6CD+kseta jest to Panasonik tragiczny niesamowicie nie posiada nawet wyjscia na wzmacniacz i jakosciowo nie jest to nic specjalnego poruwnujac do innych marek ktore instaluja np. Bose czy Becker

 

slupki miales robione na zamowienie czy kupione gotowe z przeznaczeniem do modelu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem który współczesny wzmacniacz o mocy nominalnej powiedzmy 100W na kanał wytrzymałby takie obciążenie testowe....

Żaden, śmiem twierdzić.

Mam taki jeden wzamcniacz -gitarowy. Fender Twin Amp, replika z lat 60-tych, 10 lamp, ale waży 40 kilo i nie bardzo sprawdziłby sie w samochodzie :wink: .

Nota bene, pradu ciagnie ogrom... :) Ale może służyć też jako grzejnik :mrgreen:

[Edit]: teraz przeczytałem resztę postu Gala, ale moge już nie kasować swojego :wink: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...