Jump to content

Zakochałem się - pomóżcie...

martinezzz
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do kupna Subaru Imprezy z silnikiem 1600, ściągniętej ze Szwajcarii. Samochód jest z 1999 roku i ma przebiegu 70 tysięcy.

Raz spojrzałem, potem drugi i jednak zakochałem się. Jestem jednak zielony w tym temacie (motoryzacji generalnie) dlatego mam pytania. Zanim je zadałem przejrzałem forum i szukałe odpowiedzi w innych wątkach.

1) Polećcie mi proszę gdzie mogę sprawdzić samochód w Warszawie przed kupieniem.

2) Czy macie jakąś opinię nt. tego modelu?

3) Cenę porównywałem z ofertami w sieci ale jestem ciekaw, jaka Waszym zdaniem powinna być uśredniona cena takiego modelu.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Bardzo bym chciał, żeby okazało się, że dobrze trafiłem i będę mógł właśnie tym samochodem jeździć.

1) Polećcie mi proszę gdzie mogę sprawdzić samochód w Warszawie przed kupieniem.

kornecki, czoper, ASO wszelakie

Słaby silnik, nie zawsze występował chyba z napędem 4x4 (ale w sumie czy w europie w tych latach sprzedawano jeszcze imprezy FWD?).

Użyj szukajki. A tak na szybko to np. Kornecki Auto Sport http://www.korneckiauto.pl/

Opinie były z tego co pamiętam takie że ten silnik jest raczej za słaby do 4x4, ale też poszukaj bo było o ty na forum

Dzięki za pierwsze odpowiedzi.

WRC fan, ja pytałem o to, co polecacie nie zaś o informację. Tę oczywiście sam mógłbym znaleźć. Wiem jak szukać w książce telefonicznej albo w sieci :mrgreen:

A jak siedzicie w temacie dokładnie, to jak uśrednialibyście cenę takiego auta?

Jakieś widełki dla takiego modelu z tym przebiegiem...?

WRC fan, ja pytałem o to, co polecacie nie zaś o informację. Tę oczywiście sam mógłbym znaleźć. Wiem jak szukać w książce telefonicznej albo w sieci :mrgreen:

Chodziło o wyszukiwarkę forumową, dostałeś namiary na dwa bardzo dobre warsztaty specjalizujące się w Subaru.

A jak siedzicie w temacie dokładnie, to jak uśrednialibyście cenę takiego auta?

Jakieś widełki dla takiego modelu z tym przebiegiem...?

Nie nie wiadomo jaki ma napęd, w jakim jest stanie. Ciężko coś powiedzieć. Ale silnik 1,6 bym sobie odpuścił.

moim zdaniem zależy do czego... Jeżeli jest to manual i nie ma być upalany tylko dawać radość z 4x4 (70\30) to wystarczy, ale jeżeli ma jeszcze jeździć jak całkiem dobrze to minimum 1,8 manual... :twisted:

ceny tak na "sucho" faktycznie nie da się określić... :wink:

• 2 weeks later...

Piotr, yyyy... jeżeli można... Co do 75 konnej ośki to żeby nie było ja mam 64 konną ośkę... Co prawda Rambo od nowości jest wychowywane w duchu waleczności i bojowości ale jednak 64KM... a jeździ... :mrgreen:

http://www.zlotplejad.privat.pl/sjs17062005/rambo.wmv :wink:

piter, 10/100km to jakoby sporawo ociupinkę... :shock: jak na 1,6... A upalając swojego wyciągam z baku 9 literków na 100 km... A normalna jazda to sapalanie granicach 7-7,5l...

piter, 10/100km to jakoby sporawo ociupinkę... jak na 1,6...

czy ja wiem :roll: Chyba nie jest zle jak na czterolapa. Auta moich znajomych z silnikami wlasnie 1.6 np. Golf IV - spalaja 11 przy normalnej jezdzie po miescie

Zupełnie inny jest komfort jazdy, autem mającym 10 sek do 100 km/h niż 20 sek...

Zresztą impreza, ani dużym autem nie jest, ani zwinnym małym, nie jest też znacznie wyżej zawieszona niż inne sedany... Jeśli taka Impreza ma znacznie więcej do 100 km/h i 4x4 to rzeczywiście nie wiem o co "w nich chodzi".

Jeśli taka Impreza ma znacznie więcej do 100 km/h i 4x4 to rzeczywiście nie wiem o co "w nich chodzi".

Skoro 4x4 to chyba oczywiste, ze fajne autko do zawiezienia dzieci do szkoły w jakimś bardziej górzystym terenie gdzie czasem trafia się śnieg :) Chyba mało kto będzie zainteresowany ściganiem czy robieniem boków z dziećmi z tyłu.