Skocz do zawartości

Przepływomierz nr 22794AA010 forester 2.0 S-Turbo Problem


kubabb

Rekomendowane odpowiedzi

Walczę nadal z przepływką w moim autku. Znalazłem nr części po moim nr VIN i wychodzi ze to przepływka 22794AA010 ok wiec znalazłem na allegro nową w dobrej cenie (zdjecie nr 4) kupiłem i okazało się że jednak różni się od tej mojej, a mianowicie brakuje w niej tych dwóch miedzianych blaszek i 5pinu jest to czujnik temperatury. Udało sie bez problemu ją zwrócić wiec ok. Zacząłem szukać znowu i znalazłem z Magnetti Marelli przepływke do S-turbo 99r jak również pasuje do kilku modeli nissana założyłem i ciut lepiej lecz jednak od około 3500obr samochód nie wkręca się jak powinien i przymula obroty. Na zdjęciach 1-3 moja oryginalna przepływka i takiej właśnie szukam (5pin). Wychodzi na to że pod jednym nr części są przepływki 4 i 5pinowe. Może ktoś ma na zbyciu (5pin) w rozsądnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BartZ probowalem i nic. A możesz sprawdzić u siebie czy masz 5pin?

 

-- N cze 19, 2011 1:59 pm --

 

przepływka o nr 22794-AA000 silnik 2500cmm USA prawdopodobnie taki nr OEM ma moja oryginalna i ma wlasnie 5pin a nie

22794-AA010 4pin czyli ta dedykowana po VIN czy to mozliwe?

Hallo fachowcy Subarowi pomocy bo brak mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak BartZ probowalem i nic. A możesz sprawdzić u siebie czy masz 5pin?

 

-- N cze 19, 2011 1:59 pm --

 

przepływka o nr 22794-AA000 silnik 2500cmm USA prawdopodobnie taki nr OEM ma moja oryginalna i ma wlasnie 5pin a nie

22794-AA010 4pin czyli ta dedykowana po VIN czy to mozliwe?

Hallo fachowcy Subarowi pomocy bo brak mocy :)

Postaram się... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie i tu jest problem że najprawdopodobniej w jakimś okresie w 99r zakładali 5pin :( i 22794AA000 nie do dostania w PL. Napisalem do kolegi w Usa sprobuje mi znaleźć z tego co znalazlem w necie kosztuje okolo 50$.

Tu jest temat http://bbs.scoobynet.com/drivetrain-11/ ... -gone.html

 

 

 

Czesc,

 

Moj s-turbo ma cztery piny, nie ma blaszek na przeplywomierzu. Rok: 1999

 

Pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w GT MY99 miałem montowany przepływomierz zarówno z 4 jak i z 5 pinami i nie robiło to żadnej różnicy. Zdaje się, że Elek pożyczał mi z 4 pinami od swojego S-Turbo właśnie.

Użytkownik xbike miał kiedyś kilka przepływek do GT na stanie, może napisz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczę nadal z przepływką w moim autku. Znalazłem nr części po moim nr VIN i wychodzi ze to przepływka 22794AA010 ok wiec znalazłem na allegro nową w dobrej cenie (zdjecie nr 4) kupiłem i okazało się że jednak różni się od tej mojej, a mianowicie brakuje w niej tych dwóch miedzianych blaszek i 5pinu jest to czujnik temperatury. Udało sie bez problemu ją zwrócić wiec ok. Zacząłem szukać znowu i znalazłem z Magnetti Marelli przepływke do S-turbo 99r jak również pasuje do kilku modeli nissana założyłem i ciut lepiej lecz jednak od około 3500obr samochód nie wkręca się jak powinien i przymula obroty. Na zdjęciach 1-3 moja oryginalna przepływka i takiej właśnie szukam (5pin). Wychodzi na to że pod jednym nr części są przepływki 4 i 5pinowe. Może ktoś ma na zbyciu (5pin) w rozsądnej cenie?

 

 

Ta przeplywke i ja kupilem ;) I u mnie nie dziala. Jest na niej taki sam efekt jak na mojej ktora wyzionela ducha. teraz mam lekki problem z kontaktem do czlowieka. Masz moze jeszcze nr telefonu do tego czlowieka?? Jak tak to poprosilbym na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w GT MY99 miałem montowany przepływomierz zarówno z 4 jak i z 5 pinami i nie robiło to żadnej różnicy.

 

Ja bym sie troche bal eksperymentow z przeplywomierzem, bo "nie robi roznicy" mieszanka 10,5:1, czy 12:1 nam,

ale czy nie robi tlokom? :-) Szczesliwe stosowanie takich prawie-elementow zalezy - moim zdaniem - oprocz

wrodzonego szczescia, takze od swiadomosci technicznej i majsterkowiczowskiej uzytkownika ;-)

 

Pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek masz racje jezdze aktualnie na takim Fiat Alfaromeo i niby auto nie przerywa ale jest lekko zmulone wiec jak najszybciej muszę znaleźć odpowiedni. Kolega który napisał powyżej ze kupił tą samą przeplywke od tej samej osoby i tez mu auto nie jeździło poprawił mi humor bo być może była jakaś wadliwa, a drugiej o tym samym nr Oem nie podpinałem. Spróbuje od kumpla z GT jutro podmienić i zobaczymy.

 

 

Ja w GT MY99 miałem montowany przepływomierz zarówno z 4 jak i z 5 pinami i nie robiło to żadnej różnicy.

 

Ja bym sie troche bal eksperymentow z przeplywomierzem, bo "nie robi roznicy" mieszanka 10,5:1, czy 12:1 nam,

ale czy nie robi tlokom? :-) Szczesliwe stosowanie takich prawie-elementow zalezy - moim zdaniem - oprocz

wrodzonego szczescia, takze od swiadomosci technicznej i majsterkowiczowskiej uzytkownika ;-)

 

Pozdrawiam,

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdze aktualnie na takim Fiat Alfaromeo i niby auto nie przerywa

:shock:

 

Tak Niedźwiedziu :) Samochód jeździ w miarę płynnie bez szarpania jedyne co to w górnym zakresie obrotów jest troszkę przymulony. Nie miałem za bardzo wyjścia. Na Zamienniku MAgnetiMArelli do S-Turbo porażka, Oryginał który kupiłem subarowski prawdopodobnie okazał sie wadliwy wiec nie miałem innego wyjścia. Dzisiaj może mi się uda podmienić od znajomego z GT i zobaczymy co będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, przepływomierz to zaje$%^&* ważny czujnik. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jakie parametry czyta ECU z tego czujnika i jakie są tego następstwa. To taki typ podzespołu, którego nie można tak po prostu sobie podmieniać z innego auta - to nie opony o trochę innym rozmiarze albo klocki hamulcowe, które "udało się zamontować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb, przepływomierz to zaje$%^&* ważny czujnik. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jakie parametry czyta ECU z tego czujnika i jakie są tego następstwa. To taki typ podzespołu, którego nie można tak po prostu sobie podmieniać z innego auta - to nie opony o trochę innym rozmiarze albo klocki hamulcowe, które "udało się zamontować".

 

Bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawe dlatego chce jak najszybciej kupić oryginalny Subarowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dzwonilem do ASO ma nr 2274AA010. Wiec kupielm ja na allegro. Zmylił mnie jej zakup i pozniejsze problemy Niby nowa w pudełku subaru Po założeniu check engine i auto nie jedzie wiec oddałem. Okazuje się ze użytkownik RTR kupił również od tej samej osoby bo ponownie ja na aukcje wystawiła i jemu tez nie działa. Więc po prostu jest jakaś felerna. Zmyliła mnie tez moja która była założona gdzieś w Niemczech bo miala 5pin nie 4. Zaczolem szperać na forach światowych i znalazłem z nr 2274AA000. I jest to ta sama przeplywka co 2274AA010 (czyli ta która ma być w tym roczniku) jednak ma ten dodatkowy pin i czujnik temp i jest na rynek amerykanski. Masz ja na zdjęciu powyżej. Wychodzi na to że muszę raz jeszcze założyć od kogoś tą 4pinową 010 i sprawdzić co się bedzie działo Temat zagmatwany ale już chyba powoli wszystko się wyjaśnia.

AAA i moje zawieszenie amortyzatory SERVICEPARTS i sprezyny (By KOWAL BIELSKO) jest świetne :) auto poszlo ponad 5cm w górę super trzyma się drogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb - mozesz mi zrobic fotke swojej wtyczki co idzie do przeplywomierza razem z kablami do niej wchodzącymi ?

 

Juz się wszystko powyjaśniało Wczoraj podmieniłem przepływke 4pin z Imprezy GT i auto śmiga

Złożenie przez niemca 5pin jak równiez zakup uszkodzonej 4pinowej mnie kompletnie zbił z tropu.

Chociaż jak odsłoniłem izolacje do wtyczki dochodzą tylko 4 kabelki na jednym pinie jest zaślepka czego nie zauwazylem.

Dzieki wszystkim za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubabb - mozesz mi zrobic fotke swojej wtyczki co idzie do przeplywomierza razem z kablami do niej wchodzącymi ?

 

Juz się wszystko powyjaśniało Wczoraj podmieniłem przepływke 4pin z Imprezy GT i auto śmiga

Złożenie przez niemca 5pin jak równiez zakup uszkodzonej 4pinowej mnie kompletnie zbił z tropu.

Chociaż jak odsłoniłem izolacje do wtyczki dochodzą tylko 4 kabelki na jednym pinie jest zaślepka czego nie zauwazylem.

Dzieki wszystkim za pomoc

 

 

no wlasnie dlatego poprosilem Ciebie o zdjecie wtyczki z kablami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze takie pytanko przy nagłym naciśnięciu gazu lekkie zamulenie i słyszalne jest buczenie z Filtra powietrza i na LPG i na Paliwie czym to może być spowodowane filtr jest dobrze zamknięty na właściwiej przepływce równiez jest taki efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...