Skocz do zawartości

Nie działa zamykanie z pilota


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam jeszcze inny problem. Od jakiegoś czasu, czasami i w różnych sytuacjach pilot odmawia posłuszeństwa np. rano działa, potem w ciągu dnia nie a wieczorem znowu działa. Kiedyś rano nie dałem rady otworzyć auta z pilota w ogóle. Po otwarciu kluczem zauważyłem że kontrolka SECURITY miga bardzo szybko. Auto nie dawało się odpalić. Próbowałem różnych sztuczek aż w końcu jakimś cudem uruchomiłem alarm (siedząc w środku, po zamknięciu drzwi i w trakcie kręcenia kluczykiem w stacyjce). Rozpaczliwie naciskając pilot jakoś wyłączyłem alarm i wszystko działało jak trzeba - pilot znowu działał jak zawsze. Generalnie nie ma żadnej reguły, ani odnośnie miejsca, ani pogody, ani temperatury. Próbowałem używać obu pilotów wymiennie ale tak samo oba działają lub czasami nie :) Szczerze to nie mam pojęcia z kim gadać - elektronik od pilotów czy jakiś spec od alarmów/immobilizerów?? Pacjent to '03 XS z USA a alarm/immo fabryczne.

 

UPDATE:

Przykładowo dzisiaj. Rano bez problemu otwarłem i zamknąłem auto używając pilota. Potem jazda około godziny i pilot nie działa. Jednocześnie zamykając auto przyciskiem wewnątrz pojazdu alarm nie włączał się. Po godzinie parkowania pilot znowu żyje ... chwila jazdy autem .. pilot dalej działa. Normalnie jestem głupi - nie widzę żadnej zależności ani reguły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

remoo, baterie zmieniałeś ?

Jest jeszcze taka kwestia, że niektóre alarmy są uczulone na działanie pól magnetycznych czy innego dziadostwa. Miałem tak w Audi. Były miejsca, gdzie pilot za cholerę nie chciał działać. Najczęściej w pobliżu dużych przekaźników GSM. Co gorsza bywało też tak, że w tym samym miejscu raz działał, a raz nie. Dla odmiany były miejsca gdzie działał zawsze.

Jeżeli u Ciebie wszędzie bywają problemy to może to sugerować jakąś usterkę nadajnika/odbiornika. Specjalista będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie widzę żadnej zależności. W tym samym miejscu pilot raz działa, a raz nie. Z baterią jeszcze nie próbowałem ale tak jak wcześniej napisałem problem dotyczy dwóch pilotów, gdzie w jednym bateria była wymieniana pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to sugerować jakąś usterkę nadajnika/odbiornika.

Raczej nie. Sygnał pilota jest b. słaby, no jaki ma być z tej bateryjki ? Opisane problemy nie są niczym nadzwyczajnym, wystarczy silne żródło fal. Może emitować okresowo, stąd Twoje spostrzeżenie, że "W tym samym miejscu pilot raz działa, a raz nie". Chcesz sprawdzić nadajnik/baterie itd. to rób to poza miastem, gdzieś na łączce. Jak już tam będziesz, to możesz też zrobić inne rzeczy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie widzę żadnej zależności. W tym samym miejscu pilot raz działa, a raz nie. Z baterią jeszcze nie próbowałem ale tak jak wcześniej napisałem problem dotyczy dwóch pilotów, gdzie w jednym bateria była wymieniana pół roku temu.

 

 

Ja od kolegi formuowicza kupiłem pilot i jak ręką odjął. To wina "zużytego" pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W obu pilotach baterie wymienilem, przez jakis czas byl spokoj i niestety problem znow wrocil. Wczoraj rano za pierwszym razem pilot zadzialal - otworzylem auto bez problem. Potem w ciagu dnia pilot przestal dzialac by znowu wieczorem wrocic do zycia. Dzisiaj rano uzylem pilota .. pojechalem do sklepu i auta juz nie zdolalem zamknac pilotem - normalnie czary. Nie wiem czy jakis magik od alarmu bedzie w stanie to ogarnac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu pilotach baterie wymienilem, przez jakis czas byl spokoj i niestety problem znow wrocil. Wczoraj rano za pierwszym razem pilot zadzialal - otworzylem auto bez problem. Potem w ciagu dnia pilot przestal dzialac by znowu wieczorem wrocic do zycia. Dzisiaj rano uzylem pilota .. pojechalem do sklepu i auta juz nie zdolalem zamknac pilotem - normalnie czary. Nie wiem czy jakis magik od alarmu bedzie w stanie to ogarnac :/

 

 

To wina wyrobinych styków w pilocie a nie baterii. Kup pilota na allegro mało używanego i bedzie dobrze :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obu pilotach baterie wymienilem, przez jakis czas byl spokoj i niestety problem znow wrocil. Wczoraj rano za pierwszym razem pilot zadzialal - otworzylem auto bez problem. Potem w ciagu dnia pilot przestal dzialac by znowu wieczorem wrocic do zycia. Dzisiaj rano uzylem pilota .. pojechalem do sklepu i auta juz nie zdolalem zamknac pilotem - normalnie czary. Nie wiem czy jakis magik od alarmu bedzie w stanie to ogarnac :/

 

 

To wina wyrobinych styków w pilocie a nie baterii. Kup pilota na allegro mało używanego i bedzie dobrze :-)

 

Nadmienilem ze sprawa dotyczy DWOCH pilotow, gdzie jeden jest naprawde malo uzywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po paru miesiącach spokoju 2 dni temu znowu to samo ... rano auto otworzyłem pilotem, a potem przez cały dzień nie było już możliwości zamknięcia auta za pomocą pilota. Przez dwa dni auta nie używałem i dzisiaj rano wszystko znowu działa bez problemu. Czy nikomu innemu nie przydarzyło się podobna historia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...