Skocz do zawartości

Nie działa zamykanie z pilota


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

nie działa mi zamykanie z pilota, no może po naciśnięciu 20 razy się drzwi zamkną. Kluczykiem zamykają się bez problemów. Otwieranie działa bez problemu. Może macie podobne problemy ze swoimi Forkami? Może mi ktoś pomóc jak się dobrać do siłownika itp? Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, a to nie jest po prostu kwestia baterii w pilocie?

 

Spróbuj to sprawdzić, uderzając lekko pilotem o drugą dłoń - jak taki zabieg pomoże, to pewnie jest to kwestia słabej, lub źle kontaktującej baterii.

 

-- 8 cze 2011, o 08:46 --

 

Ups, zapomniałem kliknąć "wyślij"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, a to nie jest po prostu kwestia baterii w pilocie?

 

Spróbuj to sprawdzić, uderzając lekko pilotem o drugą dłoń - jak taki zabieg pomoże, to pewnie jest to kwestia słabej, lub źle kontaktującej baterii.

 

-- 8 cze 2011, o 08:46 --

 

Ups, zapomniałem kliknąć "wyślij"

 

Halo, czytamy ze zrozumieniem:-) Otwieranie działa za każdym razem :-) Więc bateria musi być dobra, w dodatku nówka funkiel, niedawno wymieniona, bo to była pierwsza myśl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak - a rozbierz sterownik pilota - i zobacz jak wygląda płytka pod przyciskiem CLOSE - może czyszczenie coś pomoże - jeżeli open działa bez problemu i kluczykiem możesz zamykać, to nie widzę sensu dobierania się do siłownika. Ewentualnie - maskownica przy lewej nodze out - złączasz białą kostkę ze sobą i uczysz od nowa pilota - potem kostkę rozłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak - a rozbierz sterownik pilota - i zobacz jak wygląda płytka pod przyciskiem CLOSE - może czyszczenie coś pomoże - jeżeli open działa bez problemu i kluczykiem możesz zamykać, to nie widzę sensu dobierania się do siłownika. Ewentualnie - maskownica przy lewej nodze out - złączasz białą kostkę ze sobą i uczysz od nowa pilota - potem kostkę rozłączasz.

 

Rozbiorę pilota, może coś da. Natomiast ze złączeniem kostki już się bawiłem, nic nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie objawy są przy słabej baterii - zamyka, ale ciężko z otwieraniem. Masz włączoną syrenę? Jak bateria jest słaba, to przy używaniu pilota piszczy inaczej.

 

 

Nie mam słabej baterii i nie mam żadnej syreny? Co to jest syrena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie standardowo zdycha co np. 2 m-ce. Działa, działa i ... nagle nie działa. :evil:

 

Rozbieram, składam z tą samą baterią i spokój na jakiś czas.

 

I tak od dwóch lat.

 

Ale zdycha Ci tylko zamykanie? Czy wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak, to może być tak, że któryś czujnik w drzwiach sugeruje pozycję otwartą, a autoalarm podłączony do centralnego zamka tak się zachowa, że nie zamknie drzwi, gdy jedne są "otwarte". To też wyjaśnia dlaczego bez problemu działa otwieranie - to jest tak skonstruowane, że zawsze można na nowo "otworzyć", nawet, gdy już jest otwarte (if you know what I mean :) ).

 

Halo, czytamy ze zrozumieniem:-) Otwieranie działa za każdym razem :-)

 

Nie tyle ze zrozumieniem, ile z uwagą 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie działa mi zamykanie z pilota, no może po naciśnięciu 20 razy się drzwi zamkną. Kluczykiem zamykają się bez problemów. Otwieranie działa bez problemu. Może macie podobne problemy ze swoimi Forkami? Może mi ktoś pomóc jak się dobrać do siłownika itp? Dzięki z góry.

 

mam to samo, niestety uszkodzony jest mikroprzełącznik od zamykania, wymiana baterii nic nie daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się wówczas palić kontrolka od otwartych drzwi ?

 

Oczywiście drzwi zamknięte, kontrolka otwartych drzwi się nie pali. Nie mam alarmu.

 

-- 8 cze 2011, o 12:40 --

 

Witam,

nie działa mi zamykanie z pilota, no może po naciśnięciu 20 razy się drzwi zamkną. Kluczykiem zamykają się bez problemów. Otwieranie działa bez problemu. Może macie podobne problemy ze swoimi Forkami? Może mi ktoś pomóc jak się dobrać do siłownika itp? Dzięki z góry.

 

mam to samo, niestety uszkodzony jest mikroprzełącznik od zamykania, wymiana baterii nic nie daje

 

No wreszcie ktoś kto ma to samo i jest jeszcze z Wrocka :-)

A nic z tym nie robiłeś? Skąd wiesz, że to mikroprzełącznik od zamykania? I gdzie go zlokalizować? A może chodzi Ci o ten przełącznik w pilocie "CLOSE"? Ma zimne luty lub coś w ten deseń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się wówczas palić kontrolka od otwartych drzwi ?

 

 

Nie. Mogę zaprezentować w swoim samochodzie 8). Gdy drzwi są przymknięte w taki sposób, jakby ktoś je za lekko zamknął, kontrolka się nie zapali, a centralny zamek nie będzie się uzbrajał.

 

Nie mam alarmu.

 

To nie ma znaczenia - niepotrzebnie nawiązywałem do alarmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinna się wówczas palić kontrolka od otwartych drzwi ?

 

Oczywiście drzwi zamknięte, kontrolka otwartych drzwi się nie pali. Nie mam alarmu.

 

-- 8 cze 2011, o 12:40 --

 

Witam,

nie działa mi zamykanie z pilota, no może po naciśnięciu 20 razy się drzwi zamkną. Kluczykiem zamykają się bez problemów. Otwieranie działa bez problemu. Może macie podobne problemy ze swoimi Forkami? Może mi ktoś pomóc jak się dobrać do siłownika itp? Dzięki z góry.

 

mam to samo, niestety uszkodzony jest mikroprzełącznik od zamykania, wymiana baterii nic nie daje

 

No wreszcie ktoś kto ma to samo i jest jeszcze z Wrocka :-)

A nic z tym nie robiłeś? Skąd wiesz, że to mikroprzełącznik od zamykania? I gdzie go zlokalizować? A może chodzi Ci o ten przełącznik w pilocie "CLOSE"? Ma zimne luty lub coś w ten deseń?

 

Mikroprzełącznik w pilocie od "close", u mnie są dwa osobne od otwierania i zamykania. Próbowałem go wymienić jednak nie mogę dostać takiego włącznika, a rzeźbić nie chcę. Zakup nowego pilota raczej odpada, bo Subaru życzy sobie 500 plnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to luz :-) Doszedłeś do tego mostkując drucikiem?

Słuchaj takie przełączniki są w różnych innych pilotach, poszukaj jakiś stary od telewizora, od pilotów do otwierania bram itp... przyciski od zegarków (ten na podsufitce chyba ma takie same przełączniki, no ale nie będziesz psuł chyba :-)) Nawet w zabawkach są tego samego typu przełączniki... Także jeśli u mnie to to samo, to chyba nie będzie problemem ze znalezieniem a jak znajdę dwa to się odezwę. Z lutowaniem może być problem, bo można lutownicą "przepalić" całą płytkę i pilot tylko do śmietnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu całą centralkę i pilota do niej z s-turbo 99 / muszę sprawdzić/ - mogę podesłać na podmiankę - wymiana jest bajecznie prosta i zajmuje 15 minut /śrubokręt typu krzyżak, klucz 10/ - trzeba tylko zdjąć kawałek deski pod kierownicą, zeby się dostać nad bezpieczniki - gdzie ulokowana jest centralka i ją podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu całą centralkę i pilota do niej z s-turbo 99 / muszę sprawdzić/ - mogę podesłać na podmiankę - wymiana jest nie-ASO prosta i zajmuje 15 minut /śrubokręt typu krzyżak, klucz 10/ - trzeba tylko zdjąć kawałek deski pod kierownicą, zeby się dostać nad bezpieczniki - gdzie ulokowana jest centralka i ją podmienić.

 

A to tylko para kluczyk-centralka pasuje do danego nr VIN? Nie można zakodować kluczyka do innej centralki? Jestem chętny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu całą centralkę i pilota do niej z s-turbo 99 / muszę sprawdzić/ - mogę podesłać na podmiankę - wymiana jest nie-ASO prosta i zajmuje 15 minut /śrubokręt typu krzyżak, klucz 10/ - trzeba tylko zdjąć kawałek deski pod kierownicą, zeby się dostać nad bezpieczniki - gdzie ulokowana jest centralka i ją podmienić.

 

A to tylko para kluczyk-centralka pasuje do danego nr VIN? Nie można zakodować kluczyka do innej centralki? Jestem chętny :-)

 

będziesz mógł spróbować co tylko zechcesz - centralka jest tylko od pilota do centralnego zamka, nie ma żadnego związku z kluczykiem - chyba, że masz kluczyk z przyciskami na nim - dam znać jak znajdę, podeślij mi dane na PW dla wszystkiego

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w domu całą centralkę i pilota do niej z s-turbo 99 / muszę sprawdzić/ - mogę podesłać na podmiankę - wymiana jest nie-ASO prosta i zajmuje 15 minut /śrubokręt typu krzyżak, klucz 10/ - trzeba tylko zdjąć kawałek deski pod kierownicą, zeby się dostać nad bezpieczniki - gdzie ulokowana jest centralka i ją podmienić.

 

A to tylko para kluczyk-centralka pasuje do danego nr VIN? Nie można zakodować kluczyka do innej centralki? Jestem chętny :-)

 

będziesz mógł spróbować co tylko zechcesz - centralka jest tylko od pilota do centralnego zamka, nie ma żadnego związku z kluczykiem - chyba, że masz kluczyk z przyciskami na nim - dam znać jak znajdę, podeślij mi dane na PW dla wszystkiego

 

Miałem na myśli parę pilot-centralka :-) Czyli raz jeszcze: powinienem chyba tego pilota do mojej centralki zakodować no nie? Nie powinno być wymiany całej centralki... Już piszę do Ciebie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podłącze się do tematu bo mam podobny problem.

W moim Foresterze kilka dni temu zwróciłem uwage że podczas zamykania/otwierania drzwi centralnym zamkiem coraz wolniej przesuwa się "rygielek" (ten koło klamki) w drzwiach kierowcy. W tej chwili całkowicie odmówił współpracy i muszę go (od środka) przesuwać ręcznie zaś gdy otwieram pilotem to drzwi kierowcy musze otwierac kluczem.

Wszystkie pozostałe drzwi działają bez zarzutu.

Podpowiedzcie co to się mogło zadziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...