Jump to content

Jak wyłączyć AWD?


kilka_liter
 Share

Recommended Posts

Złapałem kapcia na tyle i w związku z tym chciałbym tymczasowo przełączyć legasia w tryb FWD. W momencie włożenia bezpiecznika 15A w odpowiednie miejsce w skrzynce odłącza mi tylko VDC (pali się VDC OFF) i tu pojawia się pytanie: jak włączyć FWD? całą zimę przejeździłem z VDC OFF (bezp. 10A) bez zadnych problemów, a teraz nie możemy się z subarakiem dogadać...

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego nie naprawisz"kapcia" tylko rzeźbisz :?: :?: :?:

 

najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze do odnalezienia :mrgreen::mrgreen:

 

pomuka dla Pana Dziedzica :idea: 8)

Link to comment
Share on other sites

Panie Dziedzicu! opona jest rozcięta na boku, więc muszę wymienić cztery. Na to z kolei obecnie nie mam siana, co wiąże się ze ściągnięciem kasy z autocasco. Czyli trzeba pojechać do likwidatora, albo poczekać tydzień, aż sam się zjawi ( a na to nie mam czasu). Następny w kolejności jest serwis, który mi te oponki zmieni i rozliczy się bezgotówkowo z PZU. Tak więc jeżeli znasz odpowiedź na moje pytanie to się podziel, a jak nie to... nie.

Link to comment
Share on other sites

o ile się nie mylę to była takowa opcja w jakiś legacy kombi z roczników rzędu 1989-1994 można było odłączyć którąś ośkę,ale żeby zrobić to w aucie ze stałym na 4 to trąci rzeźbiarstwem i myślę że pomysł z wałem byłby najprostrzy :) ale co na to wiskoza :?: :?: :?:

 

:idea: może po prostu daj mu odpocząć :?: :?:

Link to comment
Share on other sites

Jest taka opcja opisana w instrukcji. To jest AT. a zapas jest ale ma inną średnicę bo opony zamiast 205/50/16 mam 205/55/16. Problem w tym że instrukcję mam po francusku a ta którą znalazłem po angielsku nie ma tego rozdziału, może była na stany (czyt. dla debili) a oni nie powinni mieszać w bezpiecznikach.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli ktoś się spina to raczej ty. ja zadałem proste pytanie, jak nie znasz odpowiedzi, to jej nie znasz. daj sobie spokój, chodzi właśnie o to żeby tego auta nie kaleczyć nawet tymi kilkunastoma kilometrami jakie będę musiał zrobić na dojazdówce, ażeby zrobić wszystko jak należy. napiszę jeszcze raz, bo może nie doczytałeś, że dojazdówka ma inną średnicę. A tak swoją drogą to rower już stoi w serwisie :lol:

Link to comment
Share on other sites

chodzi właśnie o to żeby tego auta nie kaleczyć nawet tymi kilkunastoma kilometrami jakie będę musiał zrobić na dojazdówce

 

kilkunastoma kilometrami na dojazdówce auta nie skrzywdzisz.. pod warunkiem, że zachowasz umiar czyli 50-60kmh

Link to comment
Share on other sites

Legacy III AT z VDC nie ma mozliwosci wylaczenia napedu na tyl, w skrzyni jest mechaniczny dyfer, wylaczenie VDC powoduje jedynie ze sprzeglo blokujace w raze potrzeby centralny dyfer nie dziala.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...