Skocz do zawartości

Jak wyłączyć AWD?


kilka_liter

Rekomendowane odpowiedzi

Złapałem kapcia na tyle i w związku z tym chciałbym tymczasowo przełączyć legasia w tryb FWD. W momencie włożenia bezpiecznika 15A w odpowiednie miejsce w skrzynce odłącza mi tylko VDC (pali się VDC OFF) i tu pojawia się pytanie: jak włączyć FWD? całą zimę przejeździłem z VDC OFF (bezp. 10A) bez zadnych problemów, a teraz nie możemy się z subarakiem dogadać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Dziedzicu! opona jest rozcięta na boku, więc muszę wymienić cztery. Na to z kolei obecnie nie mam siana, co wiąże się ze ściągnięciem kasy z autocasco. Czyli trzeba pojechać do likwidatora, albo poczekać tydzień, aż sam się zjawi ( a na to nie mam czasu). Następny w kolejności jest serwis, który mi te oponki zmieni i rozliczy się bezgotówkowo z PZU. Tak więc jeżeli znasz odpowiedź na moje pytanie to się podziel, a jak nie to... nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile się nie mylę to była takowa opcja w jakiś legacy kombi z roczników rzędu 1989-1994 można było odłączyć którąś ośkę,ale żeby zrobić to w aucie ze stałym na 4 to trąci rzeźbiarstwem i myślę że pomysł z wałem byłby najprostrzy :) ale co na to wiskoza :?: :?: :?:

 

:idea: może po prostu daj mu odpocząć :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja opisana w instrukcji. To jest AT. a zapas jest ale ma inną średnicę bo opony zamiast 205/50/16 mam 205/55/16. Problem w tym że instrukcję mam po francusku a ta którą znalazłem po angielsku nie ma tego rozdziału, może była na stany (czyt. dla debili) a oni nie powinni mieszać w bezpiecznikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś się spina to raczej ty. ja zadałem proste pytanie, jak nie znasz odpowiedzi, to jej nie znasz. daj sobie spokój, chodzi właśnie o to żeby tego auta nie kaleczyć nawet tymi kilkunastoma kilometrami jakie będę musiał zrobić na dojazdówce, ażeby zrobić wszystko jak należy. napiszę jeszcze raz, bo może nie doczytałeś, że dojazdówka ma inną średnicę. A tak swoją drogą to rower już stoi w serwisie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi właśnie o to żeby tego auta nie kaleczyć nawet tymi kilkunastoma kilometrami jakie będę musiał zrobić na dojazdówce

 

kilkunastoma kilometrami na dojazdówce auta nie skrzywdzisz.. pod warunkiem, że zachowasz umiar czyli 50-60kmh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...