Jump to content

IMPREZA 2.0 GX problem

arencjo
 Share

Recommended Posts

Mam problem z IMPREZA 2.0 GX 125km z LPG

Czytalem troche na forum o tych objawach co u mnie wystepuja ale mam wrazenie ze wszystkie sa od czegos innego. Sam podejrzewam sonde lambda.

Objawy:

- wyzsze spalanie

- metaliczny dzwiek w silniku przy schodzeniu z wysokich obrotow (od 4000) i przy odpalaniu

- ciagle swiecaca sie CHECK ENGINE

Czy moje podejrzenia co do sondy moga byc wlasciwe?

Mam problem z IMPREZA 2.0 GX 125km z LPG

Czytalem troche na forum o tych objawach co u mnie wystepuja ale mam wrazenie ze wszystkie sa od czegos innego. Sam podejrzewam sonde lambda.

Objawy:

- wyzsze spalanie

- metaliczny dzwiek w silniku przy schodzeniu z wysokich obrotow (od 4000) i przy odpalaniu

Czy moje podejrzenia co do sondy moga byc wlasciwe?

metaliczny dźwięk od sondy...nie bardzo...

raczej spalanie stukowe, ale objawia się przy wkrecaniu na obroty, a nie przy schodzeniu z obrotów, tu mogą w grę wchodzić np. panewki...stuk przy odpalaniu...

trudno na odległość coś zdiagnozować, najlepiej jakby ktoś z Twojej okolicy z doświadczeniem się tym autkiem przejechał, napisz w opisie skąd jesteś, sprecyzuj rocznik auta, będzie łatwiej cokolwiek pomóc

check może się świecić np. z powodu LPG, ogólnie to trochę mało danych.......

zlaczylem kostki, ale chyba jest cos nie tak. kontrolka check engine mruga caly czas i to tak szybko ze nie da sie policzyc.

podczas tego mrugania wlaczala sie i wylaczaja co kilka sekund wiatraki na chlodnicy i slychac jakies cykania na silniku. tak ma byc?

arencjo, a masz olej w silniku?

zresetuj kompa i wówczas złącz kostki (bodajże te czarne)

jak masz obawy, że gaz zakłamuje ci odczyty to go odłącz, Tzn odłącz zasilanie na aku. - taki dołączony cieniutki przewodzik do "plus"-a

Akurat to często jest wynikiem luźnych osłon kolektora, które mają tendencję do brzęczenia. Dla niewprawnego ucha z okolic silnika.

Zapaliło się nagle i zostało, czy tak już kupiłeś? Najlepiej podpiąć do kompa, dostaniesz dokładną informację, co jest powodem świecenia. Może być sonda, mogą być kable/cewki (wypadające zapłony też zapalają CHECK'a), ciężko powiedzieć jednoznacznie, zwłaszcza, że masz dwie sondy: przed i za katalizatorem.

zresetuj kompa i wówczas złącz kostki

Moja propozycja: najpierw odłącz akumulator na noc,

jak masz obawy, że gaz zakłamuje ci odczyty to go odłącz, Tzn odłącz zasilanie na aku. - taki dołączony cieniutki przewodzik do "plus"-a

nie trzeba, wystarczy, że ustawisz przełącznik na jazdę na benzynie, żeby nie przeskoczył na LPG, pojeździj trochę na Pb najlepiej pierwszy raz ~10 km bez gaszenia silnika, ale zwykłym stylem jazdy (nie wiem, jaką masz instalację LPG, ale pomoże to zapisać nową mapę paliwową).

Zobaczysz, przy jakiej okazji zapala się CHECK i potem go sobie wymrugasz... albo podjedziesz do kogoś podłączyć do kompa :mrgreen:

Powodzenia

Zapaliło się nagle i zostało, czy tak już kupiłeś? Najlepiej podpiąć do kompa, dostaniesz dokładną informację, co jest powodem świecenia. Może być sonda, mogą być kable/cewki (wypadające zapłony też zapalają CHECK'a), ciężko powiedzieć jednoznacznie, zwłaszcza, że masz dwie sondy: przed i za katalizatorem.

zapalilo sie jak bylem w dosc dlugiej trasie po przjechaniu ok 500 km ciaglej jazdy

Moja propozycja: najpierw odłącz akumulator na noc,

dzis to zrobie

-- Cz cze 09, 2011 11:34 am --

arencjo, a masz olej w silniku?

olej jest, mniejweicej w polowie miedzy dziurkami