Skocz do zawartości

IMPREZA 2.0 GX problem


arencjo

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z IMPREZA 2.0 GX 125km z LPG

Czytalem troche na forum o tych objawach co u mnie wystepuja ale mam wrazenie ze wszystkie sa od czegos innego. Sam podejrzewam sonde lambda.

Objawy:

- wyzsze spalanie

- metaliczny dzwiek w silniku przy schodzeniu z wysokich obrotow (od 4000) i przy odpalaniu

- ciagle swiecaca sie CHECK ENGINE

 

Czy moje podejrzenia co do sondy moga byc wlasciwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z IMPREZA 2.0 GX 125km z LPG

Czytalem troche na forum o tych objawach co u mnie wystepuja ale mam wrazenie ze wszystkie sa od czegos innego. Sam podejrzewam sonde lambda.

Objawy:

- wyzsze spalanie

- metaliczny dzwiek w silniku przy schodzeniu z wysokich obrotow (od 4000) i przy odpalaniu

- ciagle swiecaca sie CHECK ENGINE

 

Czy moje podejrzenia co do sondy moga byc wlasciwe?

 

 

 

 

metaliczny dźwięk od sondy...nie bardzo...

raczej spalanie stukowe, ale objawia się przy wkrecaniu na obroty, a nie przy schodzeniu z obrotów, tu mogą w grę wchodzić np. panewki...stuk przy odpalaniu...

trudno na odległość coś zdiagnozować, najlepiej jakby ktoś z Twojej okolicy z doświadczeniem się tym autkiem przejechał, napisz w opisie skąd jesteś, sprecyzuj rocznik auta, będzie łatwiej cokolwiek pomóc

check może się świecić np. z powodu LPG, ogólnie to trochę mało danych.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlaczylem kostki, ale chyba jest cos nie tak. kontrolka check engine mruga caly czas i to tak szybko ze nie da sie policzyc.

podczas tego mrugania wlaczala sie i wylaczaja co kilka sekund wiatraki na chlodnicy i slychac jakies cykania na silniku. tak ma byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- metaliczny dzwiek w silniku przy schodzeniu z wysokich obrotow (od 4000) i przy odpalaniu

Akurat to często jest wynikiem luźnych osłon kolektora, które mają tendencję do brzęczenia. Dla niewprawnego ucha z okolic silnika.

 

- ciagle swiecaca sie CHECK ENGINE

Zapaliło się nagle i zostało, czy tak już kupiłeś? Najlepiej podpiąć do kompa, dostaniesz dokładną informację, co jest powodem świecenia. Może być sonda, mogą być kable/cewki (wypadające zapłony też zapalają CHECK'a), ciężko powiedzieć jednoznacznie, zwłaszcza, że masz dwie sondy: przed i za katalizatorem.

 

zresetuj kompa i wówczas złącz kostki

 

Moja propozycja: najpierw odłącz akumulator na noc,

jak masz obawy, że gaz zakłamuje ci odczyty to go odłącz, Tzn odłącz zasilanie na aku. - taki dołączony cieniutki przewodzik do "plus"-a

nie trzeba, wystarczy, że ustawisz przełącznik na jazdę na benzynie, żeby nie przeskoczył na LPG, pojeździj trochę na Pb najlepiej pierwszy raz ~10 km bez gaszenia silnika, ale zwykłym stylem jazdy (nie wiem, jaką masz instalację LPG, ale pomoże to zapisać nową mapę paliwową).

 

Zobaczysz, przy jakiej okazji zapala się CHECK i potem go sobie wymrugasz... albo podjedziesz do kogoś podłączyć do kompa :mrgreen:

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapaliło się nagle i zostało, czy tak już kupiłeś? Najlepiej podpiąć do kompa, dostaniesz dokładną informację, co jest powodem świecenia. Może być sonda, mogą być kable/cewki (wypadające zapłony też zapalają CHECK'a), ciężko powiedzieć jednoznacznie, zwłaszcza, że masz dwie sondy: przed i za katalizatorem.

 

zapalilo sie jak bylem w dosc dlugiej trasie po przjechaniu ok 500 km ciaglej jazdy

 

 

Moja propozycja: najpierw odłącz akumulator na noc,

dzis to zrobie

 

-- Cz cze 09, 2011 11:34 am --

 

arencjo, a masz olej w silniku?

olej jest, mniejweicej w polowie miedzy dziurkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...