Skocz do zawartości

Demontaż 'tunelu' srodkowego


arekm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem pociągnąć kabelek do iPod'a z radia i wtyczke umiescić w schowku "podłokietnikowym". Caly ten tunel sklada sie z dwóch części - tej oslaniającej wajchę ręcznego i tej osłaniającej drążek biegów (kolory czerwon i zielony)

 

DSC07181.JPG

 

Te czerwoną cześć wiem jak zdjąć, ale pojęcia zielonego nie mam, jak dobrać się do zielonej - jakiś hint? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwoną cześć wiem jak zdjąć, ale pojęcia zielonego nie mam, jak dobrać się do zielonej - jakiś hint? ;)

 

z doświadczenia z GT'99 i WRX'06 zacznij od:

 

-odkręcenie śrubek w schowku podłokietnika

-zdjęcie "czerwonej części" (odpięcie wtyczek od sterowania lusterkami)

-odkręcenie gałki zmiany biegów

 

"zielone" raczej jest "na wcisk" pod konsolą klimy, albo zobacz czy po wyjęciu popielniczki nie ma tam jakiś śrubek, to samo dotyczy obecności śrubek na łączeniu "zielonego" z "czerwonym"

 

generalnie sprawa niby jest prosta, ale dla kogoś kto tego nie robił wcześniej może się okazać zbyt skomplikowana technicznie i psychicznie, więc nie wiem czy nie lepiej robić to z kimś, kto ogarnia, bo pierwszy raz może nie być zbyt owocny, czego nie chcemy...

 

btw - jak byś chciał jakoś schować kabel za radiem, to zdjęcie konsoli klimy to już naprawdę zabawa dla profi, bo część tam jest na wcisk, część przykręcona, śrubki pochowane po bokach (na granicy ze schowkiem lub od strony kierownicy) albo pod centralnymi nawiewami... poza tym, tam już jest sporo kabli, wtyczek itd. co warto nie popsuć i dobrze poskładać potem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak tył - jest na 4 spinkach - podwazasz sobie delikatnie - najlepiej drewniany nożem do masła :mrgreen: albo ciągniesz do góry wkładając ręce po obu stronach mieszka

 

I nic nie trzeba odkręcać? :-)

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...