Jump to content

Warsztat i czyszczenie klimy

Johnybegood
 Share

Recommended Posts

Rozumiem że jak ktoś pyta to nie wolno odpowiadać? Mam forum w RSSach od jakiegoś czasu ale się nie rejestrowałem. Tutaj miałem coś do powiedzenia więc się zarejestrowałem i odpisałem. Rozumiem nieufność, jak wam nie pasuje, niech moderatorzy skasują posta i po sprawie. Podpisać cyrograf krwią że nie jestem w żaden sposób związany z polecanym warsztatem? ;)

Tak się składa że walczyłem długo ze sprowadzonym dla mnie przez (byłego już, właśnie przez tą sprawę) kolegę samochodem, nie tylko z klimą. Mogę polecić też miejsce na regenerację wtryskiwaczy, nieautoryzowany warsztat Opla, a mogę też paru warsztatów nie polecić.

... a mój kolega (pan inżynier od klimatyzacji i wentylacji), uświadomił mnie ostatnio, że:

w klimatyzatorach w autach nie ma nic do roboty... wszystkie te zabiegi typu: sprawdzanie szczelności, nabijanie, ozonowanie itp. można sobie odpuścić! Robiliście kiedyś, coś podobnego ze swoimi lodówkami :?:

... a filtr kabinowy ma jedną zaletę: rzadziej trzeba wnętrze odkurzać :twisted:

...w klimatyzatorach w autach nie ma nic do roboty... wszystkie te zabiegi typu: sprawdzanie szczelności, nabijanie, ozonowanie itp. można sobie odpuścić!
jesteś pewien? :)

w czynniku masz smar a to jak z turbiną - turbo pije, turbo żyje :) i o to głównie chodzi

a porządne "odgrzybianie" to metoda na przykre zapachy z klimy no i słynną legionellozę którą wszyscy straszą :mrgreen: co prawda zdarza się, ale bez przesady.

Robiliście kiedyś, coś podobnego ze swoimi lodówkami :?:

uuu tu bym się nie zgodził... zasada działania taka sama, ale konstrukcja inna i warunki inne ;)

lodówka nie skacze na hopach, nie jeździ po polskich drogach i nikt w wymiennik ciepła nie rzuca kamieniami :P

... a filtr kabinowy ma jedną zaletę: rzadziej trzeba wnętrze odkurzać :twisted:
Ja tam nie narzekam. Mam dwie sąsiadki co mnie zawsze proszą żebym im filtr wymienił :roll: ...tylko czy faktycznie filtr przeciwpyłkowy trzeba wymieniać raz na mieisąc :?: :oops: