Skocz do zawartości

Hamulce w Legacy 2.0R 2006


mkowalczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy może mi ktoś pomóc w kwestii hamulców? Zastanawiam się nad kupnem zestawu od WRX 2003 EU u tego forumowicza:

viewtopic.php?f=16&t=145116

Obecnie mam założone takie:

https://www.dropbox.com/gallery/6696197 ... e?h=4722df

czyli chyba seria? (ostatnie zdjęcie to przód, reszta tył)

Felgi ATS DTM 17": http://db.tt/hqXzDC3

 

Warto wymieniać? Będą pasować bez kombinowania? Wydaje mi się, że gdzieś na forum czytałem kiedyś, że do Legacy wchodzą WRX-owe plug'n'play, ale nie mogę teraz znaleźć.

 

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Warto wymieniać? Będą pasować bez kombinowania? Wydaje mi się, że gdzieś na forum czytałem kiedyś, że do Legacy wchodzą WRX-owe plug'n'play, ale nie mogę teraz znaleźć (...)

jezeli masz z przodu tarcze 277mm, to warto :)

tyl niestety nie pasuje plug'n'play...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienisz siekierkę na kijek...zmiana tylko dla zmiany i może dla poprawy samopoczucia...

 

Co przez to rozumiesz?

 

-- Wt cze 07, 2011 7:51 am --

 

jezeli masz z przodu tarcze 277mm, to warto :)

tyl niestety nie pasuje plug'n'play...

 

Te WRX-owe to 294 mm, dlatego warto? Czy różnica siły hamowania nie będzie problemem, jeśli wymienię tylko przód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamienisz siekierkę na kijek...zmiana tylko dla zmiany i może dla poprawy samopoczucia...

 

Co przez to rozumiesz?

 

-- Wt cze 07, 2011 7:51 am --

 

jezeli masz z przodu tarcze 277mm, to warto :)

tyl niestety nie pasuje plug'n'play...

 

Te WRX-owe to 294 mm, dlatego warto? Czy różnica siły hamowania nie będzie problemem, jeśli wymienię tylko przód?

wieksze tarcze, lepszy zacisk, wiekszy wybor klockow hamulcowych... problemem moga byc tylko oryginalne felgi, nie wchodzace na zacisk 4-tloczkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi, jak pisałem, mam większe niż oryginalne: http://db.tt/hqXzDC3

Co trzeba by było zrobić z tyłu, żeby te hamulce tam weszły? I czy jest sens wymieniać tylko przód?

 

Zmiana hamulców na odczuwalnie lepsze ma jakiś sens, a na zbliżone w działaniu - moim zdaniem nie, a to co masz w planach właśnie takowym zabiegiem jest...

 

No ale oryginalnie, jeśli się nie mylę, mam tarcze 277 mm i zaciski jednotłoczkowe. A po zmianie byłoby to 294 mm i 4t przód, 2t tył. To naprawdę będzie zbliżone w działaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno lepiej hamował, zdecydowanie, a czy koszt przeróbki jest tego wart, musisz sam sobie odpowiedzieć. Ważne, żeby hamulce były sprawne, i to jest chyba ważniejsze niż ich wielkość, sprawdź najpierw swoje, czasem ich mizerne działanie jest spowodowane niesprawnościa, a nie tym, że są słabe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...