Skocz do zawartości

Przesiadka z bmw 320d na Forka


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

To mój pierwszy post na forum, czyli pierwszej przesiadki z bmw (forum) na Subaru (forum) już dokonałem. Póki co nie jest źle ;)

Od razu zaznaczam, że nadal kocham beemki i jak będziecie po mnie jechać, to... będziecie po mnie jechać :)

Ale - jakby się tak znalazł ktoś z nadmiarem wolnego czasu i powiedział mi (może ma ktoś doświadczenia z taką przesiadką?), z czego będę zadowolony (chociaż tego się domyślam), a najchętniej - czego mi będzie najbardziej brakowało i do czego będę się musiał przyzwyczaić, to w nagrodę - pozwalam mu kupić to, co mu się najbardziej podoba ;)

Czego oczekuję od samochodu? Ma to jechać porządnie, mam córcię więc troszkę miejsca też nie zaszkodzi - chcę się w nim po prostu zakochać. Miałem dajmy na to siedem toyot, najpoważniejsze awarie to były wymiany żarówek - ale dupowozy straszne, zero emocji w ich kierunku. Jeśli chodzi o koszty, to nie żebym przesadnie oszczędzał, ale płacić nie wiadomo ile miesięcznie też bym nie chciał.

Pomijam spalanie, bo mówimy przecież o subaru :) Dla przykładu - moja betka, niby w dieslu, po virusie też paliła w Wawie ok 11l/100km.

 

Z konkretów - szukam forka z 2006/2007 roku. I tu pytanie najważniejsze, mam do wzięcia mega sprawdzony samochód, full opcja z ksenonem itd, mały bardzo przebieg, pierwszy właściciel z PL itd, ale.... to wersja 2.0. Pytanie brzmi - czy go kupować i dlaczego nie, bo to przecież nie Turbo :) Bo jak rozumiem, takiego szukać, prawda? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy go kupować i dlaczego nie, bo to przecież nie Turbo

sam sobie odpowiedziałeś :mrgreen:

 

Przesiadki z BMW dokonał kolega Ireq wiec możesz do niego pisać. Aha on się przesiadł na 2.0 bez turbo... może Ci opowiedzieć to i owo.

 

PS. słuchaj Carfit'a, on się trochę zna :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli pierwszej przesiadki z bmw (forum) na Subaru (forum) już dokonałem

Dokonaj tej przesiadki tutaj http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=1&t=101962&start=9300 :mrgreen:

Z konkretów - szukam forka z 2006/2007 roku. I tu pytanie najważniejsze, mam do wzięcia mega sprawdzony samochód, full opcja z ksenonem itd, mały bardzo przebieg, pierwszy właściciel z PL itd, ale.... to wersja 2.0

W tych rocznikach nie było wersji 2.0 tylko 2.5 .

Pytanie brzmi - czy go kupować i dlaczego nie, bo to przecież nie Turbo

No właśnie...nie turbo , a wierz mi jak się przejedziesz forkiem MY07 XT to już nie będziesz chciał z niego wysiąść :twisted: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, tyle wypowiedzi przez pare minut - już zaczynam żałować przeprowadzki tutaj... ze dokonałem jej dopiero teraz :)

 

2.0 musiała być, bo taka jest do kupienia, polski salon 158 rumakow. Przy czym ja w swojej betce miałem po modzie niecałe 200, wiec się troszkę obawiam. I tak, wiem - najlepiej się przejechać (co zamierzam jutro uczynić po powrocie z weekendowego wyjazdu), tylko ze naczytalem się sporo o kosztach utrzymania wersji mocniejszej (i tu liczę, ze sprostujecie te "bajki" :D ), a kolejna rzeczą jest to, ze betke zdecydowałem się zmienić miedzy innymi z powodu niedoszlych "awarii", jakie niedługo by mnie czekały - dpf, turbo, dwumasa, automat itd. I chciałem znaleźć coś prostszego w budowie i koniecznie w benzynie.

Ale, kurde, cieżko jest niestety wyzbyc się tego naszego need4speeda, czego zreszta Wam nie muszę tłumaczyć, skoro tutaj jesteście :)

Wiec tak jednym słowem, bać się bardzo tego 6-sekundowego potworka? :)

 

-- N cze 05, 2011 10:42 pm --

 

P.S. Ze mam pod nickiem napis "online", to luz

 

Ale jaka tam ze mnie kurcze "swiezynka " :D

Muszę żonie pokazać, ze są jeszcze ludzie na rynku, którzy mnie tak traktują. Są tu w ogóle jakieś laski? To bym mógł powiedzieć: kochanie, moja nowa 18-letnia koleżanka mówi do mnie "swiezynko" :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 musiała być, bo taka jest do kupienia, polski salon 158 rumakow.

Będziesz rozczarowany dynamiką. Jeździłeś dwulitrówką z silnikiem turbo. Warto byłoby więc przesiąść się na auto z silnikiem turbo, względnie wybrać silnik wolnossący o większej pojemności. Jeżeli chcesz mieć Subaru z większym prześwitem, to szukaj Forka XT, albo OBK H6 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@buncol - skóra, biksenon, automat, panorama itd - i przyznam, ze na żadnej z tych i tym podobnych rzeczy mi szczególnie nie zależy. Autko ma jeździć i ma mieć to coś, co sprawia ze wychodząc z roboty - zapominam o minionym dniu i cieszę się, ze czeka mnie kolejna przejazdzka moim samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@So what! - tego się właśnie obawiam, mam nadzieje ze jutro będę wiedział wiecej.

Ogólnie to przyznam, ze początkowo sklanialem się właśnie ku legacy lub obk, ale żona (tez motoryzacyjny swir) namawiala mnie i namawiala, aż wreszcie namówiła na forka. Oczywiście teraz traktuję już ten pomysł jako swój autorski ;)

 

A ogólnie to ja chciałem, od gowniarskich lat, mieć wiesniacka (zdaniem większości) niebieska imprezę na złotej feldze. I pewnie jeszcze będę miał, ale to może dopiero po rozwodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę krótko , jak kupisz wersję N/A będziesz mocno zawiedziony, tylko celuj w wersję turbo :D

 

Święte słowa!!!! Sam kupiłem Forka 2.0 n/a... i tak zaczęły się przygody... :mrgreen: Zaraz wymieniłem auto żony na WRXa, potem STI... 8) Tylko turbo!!! Wolnossący pali niewiele mniej od turbo, a dynamika... :P :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja podjęta - szukam turbo only :) Jak się bawić to się bawić :)

 

Przy czym już teraz widzę, że najłatwiej to nie będzie, no ale się nie poddamy, coś się w końcu znajdzie.

 

Swoją drogą, to jest na otomoto ciekawe ogłoszenie, ciekawe o co kaman z tym samochodem, bo w cuda nie wierzę... jakaś pierwsza rata, cy cuś? :)

 

http://otomoto.pl/subaru-forester-gwara ... 94654.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie auto

Forester 2.5 XT ,czarny, czarna skóra,automat,navi,szyberdach,osłona dyfra.Najbogatsza wersja!

Samochód kupiony jako nowy w salonie SUBARU w Europie i od nowości użytkowany w Polsce!

Rocznik modelowy - 2008! buda stara czyli szyby bez ramek

Data zakupu i I rejestracji: 11.2008. Jestem jego jedynym użytkownikiem od nowości!

Auto regularnie serwisowane, wyłacznie w ASO Koper Subaru (książka i możliwość sprawdzenia historii), bezwypadkowe, oryginalny przebieg 44,5 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie jako zupełna świeżyna na forum - mam do was pytanie. Mam okazję kupić bardzo sprawdzonego XT 2,5 z turbiną (230 KM) Rok 2005 ale model z 2006 na tzw full wypasie - czyli wersja kompletna. Powiedzcie mi czy cena 45 tys jest za niego odpowiednia ( bo chcą 50 ) czy mnie obśmieją . Zaznaczam że samochód jest lekko poobijany od wózka dziecięcego :)i stał przez ostatnie 2 lata pod chmurką więc lakier nie wygląda zachwycająco. Istotą informacją jest to że serwisowany był w ASO.

 

pozdrawiam - i proszę nie znęcajcie się nad świeżyną - decyzja już zapadła - muszę mieć foreściaka XT 2,5 z turbiną i basta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...