Skocz do zawartości

Czy kupić outbacka?


maric1

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę spełnić swoje marzenie i kupić sobie subaru. Ponieważ mam rodzinę, modelem który mnie interesuje najbardziej jest outback (ewentualnie legacy kombi) w cenie ok. 70000 PLN brutto (najlepiej na FV). Wczoraj byłem oglądać interesujące mnie modele i tu moje zdziwienie-na minus-jakością wnętrza. Nie mówię tu o już osławionej jakości plastików, ale o jakość foteli. Oba outbacki (koniec roku 2008) były w wersji comfort (RC?) i w obu boczki skórzane w fotelach były prawie przetarte (oba auta na gwarancji, w jednym skóra jasna, w drugim czarna).

I tu moje pytania:

1. Czy to jest normalne, że w autach 2,5-letnich, o przebiegach 70tyś, siedzenia wyglądają 3 x gorzej niż w moim accordzie ponad siedmioletnim i o przebiegu 250tyś.

2. Czy w silnikach diesla (w obu autach) przy tych przebiegach już powinno wymieniać się napinacz paska?

3. Czy za ww modele cena ok 80 tyś brutto jest Ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Czy to jest normalne, że w autach 2,5-letnich, o przebiegach 70tyś, siedzenia wyglądają 3 x gorzej niż w moim accordzie ponad siedmioletnim i o przebiegu 250tyś.

Chyba nie jest to normalne, moje auto ma 60 tyś. km i fotele wyglądają idealnie, aczkolwiek auto jest garażowane. Może na taki stan skóry miała wpływ temperatura, bardzo niska w zimie oraz bardzo wysoka w lecie. Może to także wynikać z braku konserwacji, raz do roku jednak skórę trzeba zaimpregnować.

2. Czy w silnikach diesla (w obu autach) przy tych przebiegach już powinno wymieniać się napinacz paska?

W Boxer Dieslu jest łańcuszek. Przy takim przebiegu nie jest wymagana wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Boxer Dieslu jest łańcuszek. Przy takim przebiegu nie jest wymagana wymiana.

 

Nie chodzi mi o rozrząd. Nie znam się na silnikach, ale spróbuję wytłumaczyć. Chodzi o napinacz paska (chyba klinowego)-taki na amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to jest normalne, że w autach 2,5-letnich, o przebiegach 70tyś, siedzenia wyglądają 3 x gorzej niż w moim accordzie ponad siedmioletnim i o przebiegu 250tyś.

 

Nie sądzę, skóra powinna być ok. Ja sprzedawałem swojego z przebiegiem ponad 250 tys. i nie było większego zmęczenia....może w jakiś "szorstkich" spodniach było używane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, skóra powinna być ok. Ja sprzedawałem swojego z przebiegiem ponad 250 tys. i nie było większego zmęczenia....może w jakiś "szorstkich" spodniach było używane :)

 

 

I dlatego się zdziwiłem. Pierwszy, ten z jasną skórą jest poleasingowy (74000 przebiegu) i myślałem, że jak to zwykle bywa użytkownik nie dbał, bo nie jego, ale w drugim z czarną skórą (64000) zaczyna być podobnie, a auto prywatne i oprócz tego zadbane, bezwypadkowe. Dlatego się zmartwiłem, bo wydając sporą kasę chciałbym pojeździć autem chociaż kilkadziesiąt tysięcy km bez większych inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nie wiadomo jak to z jakością jest w nowszych modelach. Kiedyś narzekano na skórę w Foresterze, że niby jak "ceratka". Może OBK też ma taką. Trzeba poczekać na wypowiedź kogoś kto ma podobny model do tego, który oglądałeś. Mój był z 2001 roku i jeszcze z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, skóra powinna być ok. Ja sprzedawałem swojego z przebiegiem ponad 250 tys. i nie było większego zmęczenia....może w jakiś "szorstkich" spodniach było używane :)
Prędzej podejrzewałbym niski wzrost kierowcy. Ja mam 172 i fotel dosunięty tak, że wsiadając czasami zawadzam plecami o boczek. Co prawda uszkodzeń na nim nie widać (przebieg 65kkm) ale ja nie mam skóry.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem oglądać interesujące mnie modele i tu moje zdziwienie-na minus-jakością wnętrza. Nie mówię tu o już osławionej jakości plastików, ale o jakość foteli. Oba outbacki (koniec roku 2008) były w wersji comfort (RC?) i w obu boczki skórzane w fotelach były prawie przetarte (oba auta na gwarancji, w jednym skóra jasna, w drugim czarna).

 

Jest to dowód na to że skóra nie była konserwowana.

 

Mój kolega ujeżdża od nowości Accorda od 1.5 roku z przebiegiem 50tkm i jakież było moje zdziwienie kiepskim stanem skóry na boczkach (przetarcia itd.) ale on też odpuścił sobie konserwację skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to jest normalne, że w autach 2,5-letnich, o przebiegach 70tyś, siedzenia wyglądają 3 x gorzej niż w moim accordzie ponad siedmioletnim i o przebiegu 250tyś.

Mój OBK wyprodukowany w 2008 roku ma właśnie 2,5 roku, przebieg prawie 70 tys., pomimo regularnej konserwcji (2,3 razy w roku) skóra na krawędziach zawnętrznego boczku fotela kierowcy, niestety powycierała się. :twisted: Auto jest jeszcze co prawda na gwarancji, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się w jej ramach uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy to jest normalne, że w autach 2,5-letnich, o przebiegach 70tyś, siedzenia wyglądają 3 x gorzej niż w moim accordzie ponad siedmioletnim i o przebiegu 250tyś.

Mój OBK wyprodukowany w 2008 roku ma właśnie 2,5 roku, przebieg prawie 70 tys., pomimo regularnej konserwcji (2,3 razy w roku) skóra na krawędziach zawnętrznego boczku fotela kierowcy, niestety powycierała się. :twisted: Auto jest jeszcze co prawda na gwarancji, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się w jej ramach uzyskać.

 

 

w nowych modelach na zewnętrznej stronie jest derma, cerata lub jako kto woli eko skóra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój OBK wyprodukowany w 2008 roku ma właśnie 2,5 roku, przebieg prawie 70 tys., pomimo regularnej konserwcji (2,3 razy w roku) skóra na krawędziach zawnętrznego boczku fotela kierowcy, niestety powycierała się. :twisted: Auto jest jeszcze co prawda na gwarancji, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się w jej ramach uzyskać.

 

 

 

w nowych modelach na zewnętrznej stronie jest derma, cerata lub jako kto woli eko skóra.

 

 

W nowych, tzn. nowy model czy auta powiedzmy do 4 lat?

 

-- Pn cze 06, 2011 2:12 pm --

 

Mój OBK wyprodukowany w 2008 roku ma właśnie 2,5 roku, przebieg prawie 70 tys., pomimo regularnej konserwcji (2,3 razy w roku) skóra na krawędziach zawnętrznego boczku fotela kierowcy, niestety powycierała się. :twisted: Auto jest jeszcze co prawda na gwarancji, ale nie wiem czy cokolwiek uda mi się w jej ramach uzyskać.

 

 

Z tego co wiem elementów eksploatacyjnch, a do takich należą fotele, gwarancja nie obejmuje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci powiem tak koleszko - mercedesa daj sobie spoko

kup outbacka ale w starej budzie tzn szyby bez ramek, 2,5 automat zalozysz gaz u Jako w wawie

ostatnie miesiące danej budy są zazwyczaj najmniej awaryjne

 

 

i bedzie Pan[i jego rodzina] zadowolony- postawisz jeszcze jakąś flaszke

 

ps. po 150 kkm skora w legacy/outback moze miec lekkie przetarcia ale jedynie gdzie wchodzi/wychodzi lewa kieszen spodni -czyli na boczku fotela [to zalezy co sie jeszcze w tej kiesszeni nosi, guziki tez robia swoje-nity]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja Ci powiem tak koleszko - mercedesa daj sobie spoko

kup outbacka ale w starej budzie tzn szyby bez ramek, 2,5 automat zalozysz gaz u Jako w wawie

ostatnie miesiące danej budy są zazwyczaj najmniej awaryjne

 

Właśnie takiego szukałem, ale znaleźć jakieś dobre auto w fajnej cenie z tym silnikiem w automacie z 2008r graniczy z cudem (szukam 2 miesiące). Wszędzie tylko diesle (akcyza zrobiła swoje), a te o których piszę są naprawdę w fajnym stanie i z bogatym wyposażeniem.Chodzi mi też o FV-zawsze trochę taniej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...