Jump to content
Rumburak

Jakie opony do STI

Recommended Posts

Witam, jakie polecacie opony do STI 225/45/17. Do codziennej jazdy połączonej z momentami szybszą partią na torze, ale raczej normalne użytkowanie wchodzi w grę

Również witamy Cie na forum :roll:

Jest temat o oponach..bardzo wyczerpujący.

Polecam opcję SZUKAJ u góry strony :wink:

RE070 i mozna zamykac temat 8)

tez jestem tego zdania :P

dziękuję:)

-- Pt cze 03, 2011 11:55 am --

I jeszcze jedno, bo w Bridgestonie mówią, że następcą RE070 jest RE050a, czy faktycznie wiecie coś o tej oponie?

Następcą na pewno nie jest, ale do cywilnej jazdy RE050A to świetna opona.

Dzięki, miałem ją na ośce i sprawdzała się rewelacyjnie ale właśnie dziwię się, bo w Bridgestonie powiedzieli, że następca, a wydawało mi się, że raczej to nie to samo.

że następcą RE070 jest RE050a, czy faktycznie wiecie coś o tej oponie?

To zupełnie inna opona, ani nie następca, ani przedstępca :wink:

I chociaż re050 to bardzo dobra opona, to tu nie ma nawet czego porównywać. Re070 to inna liga.

Właśnie też tak mi się wydawało, ale skąd ma to wiedzieć szefowa PR-u i marketingu Bridgestona :D Dzięki

Co to są pomuki :?

Nic wielkiego... spokojnie możesz rozdać. Ja też poproszę :mrgreen:

I jeszcze jedno, bo w Bridgestonie mówią, że następcą RE070 jest RE050a, czy faktycznie wiecie coś o tej oponie?

RE050A jest następcą RE050. Różnica pomiędzy RE050A, a RE070 jest spora. Jak wskazywano powyżej, do STI najlepiej chyba wybrać RE070.

Rozważyłbym jeszcze np. Michelin Pilot Sport Cup

• Upvote 1

Dzięki, też o tym trochę poczytałem i tak mi się wydawało. I wiem już co to są pomuki:)

ja ze swojej strony polecam RE 050A zarówno do jazdy na codzień jak i sporadycznymi wypadami na tor 8)

Miałem RE 070 w STi i WRX-ie i na tych gumkach jak nie są rozgrzane trzeba piekielnie uważać jak spadnie świeży deszcz szczególnie w koleinach - po za tym opona trzyma jak wściekła :!:

• Upvote 1

Dziwnie to zabrzmi ale RE050A w porównaniu z Firestone SZ90 to kapcie do dupowozu.

Miałem ostatnio na samochodzie na zmianę jedne i drugie. Wg mnie SZ w kwestii reakcji i sztywności bocznej są o niebo lepsze od RE.

A komfort bardzo podobny.

cinek76, słyszałem same pochlebne opinie o Firestone SZ90.

polecam RE070, albo toyo R1R (ale ponoc szybko znikaja) wg mnie RE050 to co najwyzej srednia opona mam takie w WRXie i bez rewelacji, duzo gorsza np. niz Conti Sport Contakt II czy Bridgestony Play-Z

a ja od siebie też coś dorzucę: Kumho ECSTA

fajny stosunek jakości do ceny,trzymanie podobne jak w Toyo R1R i nie znikają tak szybko + chyba tańsze są od nich ;) very popularna na zachodzie :)

Dzięki wielkie. wejdą pewnie BS 070. A tak przy okazji to mój brat ma we Wrocławiu myjnię i nakłada ochronę nano, dla wszystkich forumowiczów dużoooooo taniej. Ja sobie zrobiłem i polecam wszystkim, bo efekt jest super

podepne pod temat pytanko...

czy w 4 napędzie ( GT ) pwoinny być wszystkie cztery opony takiego samego rozmiaru? Czy tył może być szerszy?

pzdr.

czy w 4 napędzie ( GT ) pwoinny być wszystkie cztery opony takiego samego rozmiaru? Czy tył może być szerszy?

pzdr.

powinny być tego samego rozmiaru

pzdr.

Musisz mieć wszystkie takie same opony: ten sam rozmiar, producent, model i stopień zużycia. W przeciwnym razie ryzykujesz uszkodzenie napędów :idea:

Jeżeli masz opony w innym niż seryjny rozmiarze, to lepiej nie używaj oryginalnej dojazdówki. Powód, jak wyżej.

na 17" - 215/45/17 czy 215/40/17

czy jakiś inny rozmiar preferowany na 17 cali?