Skocz do zawartości

Jakie opony do STI


Rumburak

Rekomendowane odpowiedzi

-Firestony SZ90- pasztetowa cena, ciekawe jak z trwaloscia

Moje spokojnie dożyją swój drugi sezon (teraz mają jak sądzę ponad 25kkm przejechane i zostało z 4-5mm). Pokatowałem je tylko raz w Ornecie, po mieście nie latam bokami :) Moim zdaniem bardzo fajnie trzymająca opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam trzymanie na mokrym tych gum na 5/5.

Ostatnio non stop leje i nie miałem żadnego problemu z trakcją a moja jazda jest raczej dynamiczna.

Niestety subiektywne oceny czasami nie pokrywają się z "twardymi liczbami" :wink: Ta opona jest raczej średnia na mokrym

http://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE070 do upalania mam juz 2 komplet , ale na mokrym to one szalu nie robia.

bo to nie osa opony przeznaczone na deszcz nie mniej sprawuja sie jako tako, jak chcesz miec osiagi na mokrym to kup opone typowo na deszcz za to na suchym miekka gesto cieta opona wogule sie sprawdzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety subiektywne oceny czasami nie pokrywają się z "twardymi liczbami" Ta opona jest raczej średnia na mokrymhttp://www.adac.de/infotestrat/tests/re ... geId=31821

Ciekawe kto zamówił ten test? ;)

Miałem Re050a które jest tam mocno polecane i w moim odczuciu gorzej na mokrym trzymały niż sz90.

Wykonałem dziś dla testu cztery hamowania w pełnym deszczu ze 100km/h do prawie zera, w dwóch przypadkach zero uślizgu, w dwóch lekki uślizg.

Testy na przestrzeni 20km tak więc różny asfalt, opona też musi mieć do czego się kleić.

I to jest dla mnie prawdziwy test a nie cyferki w kolumnie, oczywiście adac to nie firma krzak i szanuję ich wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na firestone SZ90 225/45/17 jeździłem trzy sezony.

Kupiłem w 2008, w pierwszym sezonie zaliczyły jedno mokre upalanie w ułęży.

Potem dwa sezony bez upalania. W tym roku tylko upalanie - wytrzymały ułęż i kielce. Jeszcze na nich wróciłem do warszawy.

W przednich oponach powyrywało ząbki na kieleckich tarkach. Tylne na jeszcze jedno upalanie się nadają.

 

Już to gdzieś pisałem, ale ta opona za tą cenę jest zajebista.

Wg mnie o niebo lepsza od RE050, RE040, Eagle F1.

Lepsze trzymanie boczne bez straty na komforcie. Na mokrym też ok. No i wytrzymały tyle czasu.

Żeby zobrazować jak jeżdżę, i że opony lekko nie mają to mój styl jazdy średnio kosztuje 20l/100km :)

 

Mają jeden mankament, płytki rant ochronny. Na feldze 8 już nie chroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam 255/45/17

 

 

Chyba 225 :P

 

-Firestony SZ90- pasztetowa cena, ciekawe jak z trwaloscia

 

Właśnie założyłem takie z ciekawości, żeby sprawdzić jak wypadną w porównaniu do RE070... cena ok. 1/3 niższa, zobaczymy co są warte :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam wlasnie spory rebus, szukam 255/45/17 tylko i wylacznie do jazdy na codzien, wybralem 3:

-Toyo Proxes T1 sport - ???

-Firestony SZ90- pasztetowa cena, ciekawe jak z trwaloscia

-Yokohama S drive AS01 - przez to ze jest twarda troche sie boje o przyczepnosc

jakies sugestie, opinie ?

 

Kup sobie Dunlop Sport Maxx TT

 

-- 5 sie 2011, o 22:46 --

 

Czy może ktoś ma doświadczenie z Dunlop Sp Sport 600 245/40R18?

ja jezdzilem miesiac na takich, nijaka opona wg nie a jak nijaka tzn ze jest do D....

 

Ten model to oryginalne wyposazenie STI. Tyle tylko, ze te Dunlopy nie maja nic wspolnego z tymi produkowanymi w Europie. Z tego co wiem to na suchym ok, na mokrym gorzej niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ mam czarne felgi 18 opona 245/40R18 obawiam się że przy ostrej zabawie zgryzę ranty, czy nie lepiej jest na pojeżdżawki i upalanie kupić używane 17, jak tak to jaką grubość i profil opony, czy się nie przejmować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ponieważ mam czarne felgi 18 opona 245/40R18 obawiam się że przy ostrej zabawie zgryzę ranty, czy nie lepiej jest na pojeżdżawki i upalanie kupić używane 17, jak tak to jaką grubość i profil opony, czy się nie przejmować?

 

Zalezy jak duzo bedzie tej "ostrej zabawy" ... Jesli bedziesz upalal dosyc czesto i ostro twoje czarne ladne 18' fale juz nie beda takie ladne. Kup 17, opony do upalania tez ci wyjda taniej a jak felg nie rozwalisz bedziesz mial drugi komplet pod zimowki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- 5 sie 2011, o 22:46 --

 

Czy może ktoś ma doświadczenie z Dunlop Sp Sport 600 245/40R18?

ja jezdzilem miesiac na takich, nijaka opona wg nie a jak nijaka tzn ze jest do D....

 

Ten model to oryginalne wyposazenie STI. Tyle tylko, ze te Dunlopy nie maja nic wspolnego z tymi produkowanymi w Europie. Z tego co wiem to na suchym ok, na mokrym gorzej niestety.

 

 

czyli są to opony od nowości ponad 40000, wychodzi na to że poprzedni właściciel chyba wogóle go nie pojeżdżał bo mieżnika mają jeszcze z 5-6mm. Hmm jest to możliwe....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli są to opony od nowości ponad 40000, wychodzi na to że poprzedni właściciel chyba wogóle go nie pojeżdżał bo mieżnika mają jeszcze z 5-6mm. Hmm jest to możliwe....?

 

A skąd wiesz, że są to jego pierwsze opony od nowości?

 

Wg mnie jest to mało prawdopodobne, żeby opona po 40 k km miała jeszcze 5mm bieżnika 8) a w STi to już w ogóle :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...