Jump to content

"Bicie" koła pasowego (?)


Yanas
 Share

Recommended Posts

Zauważyłem drgania/bicie na elemencie oznaczonym na zdjęciu.. Nie wiem od jak dawna tak jest, mechanik powiedział,że być może da się z tym jeździć bezawaryjnie, ale jest dość duże ryzyko sporej awarii..

Możecie jakoś zweryfikować ten osąd? Powiem szczerze, że mocno się wystraszyłem wizji posypania silnika, szczególnie, że prawdopodobnie jeżdże z takim felerem już 3k km (od zakupu auta)..

 

tncs08subaruforestereng.th.jpg

 

Dziękuje za rady i pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Prawdę mówiąc nie wiem jak to ocenić. Na biegu jałowym ów zaznaczony na zdjęciu element dość wyraźnie drga/bije, przy wyższych obrotach staje się to niezauważalne.

Link to comment
Share on other sites

mam podobnie. wymieniłem koło/a i dalej jest to samo. prawdopodobnie będzie to wał, ewentualnie kółko od rozrządu powoduje wibracje. zaufany i ceniony mechanior powiedział mi, że bicie może powodować tylko szybsze zużycie się pozostałych elementów. może nic się nie stać przez 100 tyś km, a coś może pierdzielnąć po kilkudziesięciu km. ja już taj jeżdzę koło 15tyś km i jest ok. w razie zerwania koła albo paska, tracisz klime, wspomaganie i ładowanie aku, więc raczej nic strasznego się nie stanie.

na początek wymieniłbym koło pasowe, może to pomoże. robota z wałem to już dłuższa i kosztowna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za info. W międzyczasie dokopałem się do podobnego wątku na forum (http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=140162&p=1206003&hilit=pasowego#p1206003) i moje obawy zostały częściowo rozwiane. W najbliższym czasie i tak mam zamiar robić rozrząd, wiec poproszę mechanika o sprawdzenie tej usterki i ew. wymianę koła.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam bicie na kole pasowympompy wspomagania i jest juz tak pewnie ze 20 tys. km.

Nic się nie dzieje poza tym, że sama pompa powoli już umiera, ale to pewnie też efekt szerszych kapci. Moja pompa chyba dopiero teraz doczeka się zmiany...

 

Mistral

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...