Skocz do zawartości

"Bicie" koła pasowego (?)


Yanas

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem drgania/bicie na elemencie oznaczonym na zdjęciu.. Nie wiem od jak dawna tak jest, mechanik powiedział,że być może da się z tym jeździć bezawaryjnie, ale jest dość duże ryzyko sporej awarii..

Możecie jakoś zweryfikować ten osąd? Powiem szczerze, że mocno się wystraszyłem wizji posypania silnika, szczególnie, że prawdopodobnie jeżdże z takim felerem już 3k km (od zakupu auta)..

 

tncs08subaruforestereng.th.jpg

 

Dziękuje za rady i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie wiem jak to ocenić. Na biegu jałowym ów zaznaczony na zdjęciu element dość wyraźnie drga/bije, przy wyższych obrotach staje się to niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie. wymieniłem koło/a i dalej jest to samo. prawdopodobnie będzie to wał, ewentualnie kółko od rozrządu powoduje wibracje. zaufany i ceniony mechanior powiedział mi, że bicie może powodować tylko szybsze zużycie się pozostałych elementów. może nic się nie stać przez 100 tyś km, a coś może pierdzielnąć po kilkudziesięciu km. ja już taj jeżdzę koło 15tyś km i jest ok. w razie zerwania koła albo paska, tracisz klime, wspomaganie i ładowanie aku, więc raczej nic strasznego się nie stanie.

na początek wymieniłbym koło pasowe, może to pomoże. robota z wałem to już dłuższa i kosztowna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info. W międzyczasie dokopałem się do podobnego wątku na forum (http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=22&t=140162&p=1206003&hilit=pasowego#p1206003) i moje obawy zostały częściowo rozwiane. W najbliższym czasie i tak mam zamiar robić rozrząd, wiec poproszę mechanika o sprawdzenie tej usterki i ew. wymianę koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bicie na kole pasowympompy wspomagania i jest juz tak pewnie ze 20 tys. km.

Nic się nie dzieje poza tym, że sama pompa powoli już umiera, ale to pewnie też efekt szerszych kapci. Moja pompa chyba dopiero teraz doczeka się zmiany...

 

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...