Skocz do zawartości

czujnik światła / zmroku automatyczne przełączanie navi


dubelt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Outbacka '08w wersji traktor ;)

Po poprzednim właścicielu trochę poprawiam samochód...

 

1) W obecnym momencie poszukuje informacji na temat czujnika oświetlenia / zmierzchu. Zauważyłem że, pomimo dobrze oznaczonej opcji w ustawieniach (auto), nie zmienia się kolor mapy w nawigacji (kenwood).

Podpowiedzcie mi proszę gdzie ten czujnik się znajduje (deska rozdz, koło szyby, str pasażera?? ), jak do wymontować i jak sprawdzić :)

 

2) W związku z zabawami z nawigacją, może ktoś podpowie jak wygląda schemat złączek do przyłączenia kamerki cofania?

widziałem na forach usa/de że montują coś takiego http://maxitec.pl/kamera-cofania-ca-9564-subaru-impreza-legacy-forester-tribeca.html

 

3) nie związane z tematem... :) jak rozkręcić półkę na kubki - całe zabudowanie między siedzeniami? wygląda na to że ktoś rozbierał go kiedyś i zapomniał wkręcić jednej śruby - lekko się całość rusza, co oczywiście doprowadza mnie do nerwicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W obecnym momencie poszukuje informacji na temat czujnika oświetlenia / zmierzchu. Zauważyłem że, pomimo dobrze oznaczonej opcji w ustawieniach (auto), nie zmienia się kolor mapy w nawigacji (kenwood).

 

W MY04 to jest uzależnione od włączonych/wyłączonych świateł mijania... :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) W obecnym momencie poszukuje informacji na temat czujnika oświetlenia / zmierzchu. Zauważyłem że, pomimo dobrze oznaczonej opcji w ustawieniach (auto), nie zmienia się kolor mapy w nawigacji (kenwood).

Podpowiedzcie mi proszę gdzie ten czujnik się znajduje (deska rozdz, koło szyby, str pasażera?? ), jak do wymontować i jak sprawdzić :)

W Legacy/Outback nie ma czujnika natężenia światła. Sterowanie podświetleniem (zegary + nawigacja) jest ręczne (pokrętło po lewej stronie kierownicy - obok składania lusterek) + to co wyżej napisała Aga.

 

2) W związku z zabawami z nawigacją, może ktoś podpowie jak wygląda schemat złączek do przyłączenia kamerki cofania?

widziałem na forach usa/de że montują coś takiego http://maxitec.pl/kamera-cofania-ca-9564-subaru-impreza-legacy-forester-tribeca.html

Jeżeli posiadasz nawigację z DVD, czyli taką...

 

subaru_legacy_3.0_r_2008_09.jpg

 

...to złącza są wyprowadzone następująco:

 

2vt9su9.gif

 

Jeżeli chciałbyś pełną dokumentację techniczną do nawigacji, napisz na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za info.

Przy włączonych i wyłączonych światłach - zawsze mam jasną. ściemnienie tak jak opisałeś - pokrętłem.

Czy w legacy robili czujnik? może da się zamontować ? :)

 

Poniżej pokazuje zdjęcia naklejek navi - wygląda tak jak ta z twojej foty.

 

Monitor ma oznaczenia:

20110602124419.jpg

"radio":

20110602125137.jpg

 

jak mi się uda - z chęcią zamieszczę na forum opis jak zrobić :) chyba że gdzieś już jest ?

przy okazji wyprowadzę sobie audio in :)

 

-- Cz cze 02, 2011 3:53 pm --

 

doczytałem na forum że też kiedyś przeczesywałeś przestworza netu w poszukiwaniu serwisówki do tego modelu :)

 

wydaje mi się że mocno pomocnym jest również wątek http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=139632 w którym widać którą złączkę mam atakować :D

 

tak czy inaczej - wysłałem maila :) czekam na odzew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że mocno pomocnym jest również wątek http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=139632 w którym widać którą złączkę mam atakować :D

Zgadza się, na zdjęciu widać złącze. Poniżej opisałem wszystkie interfejsy jednostki:

 

1z4d4ew.jpg

tak czy inaczej - wysłałem maila :) czekam na odzew

Przesłałem wiadomość z załącznikiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem wiadomość z załącznikiem 8)

 

Zdradź mi proszę gdzie zakupiłeś piny do tych złączek (lub całe złączki) ?

 

Audio IN - AUX jest w złączce opisanej przez ciebie jako CAN ?

 

tak to wynika z obrazka z innego wątku

 

zkq3cp.jpg

 

Przy jednej zabawie zrobiłbym sobie wszystkie gadżety :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...