Skocz do zawartości

Podłączenie świateł dziennych w Legacy 06 wer. US


sheriff_leg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W wersji US wiadomo światła dzienne - standard włączają się zaraz po przekręceniu stacyjki lub spuszczeniu hamulca ręcznego. Planuje dołożyć dodatkowe światła do jazdy dziennej i tu powstaje pytanie jak to wszystko podłączyć pod fabryczną instalację aby działało ?. Aktualnie w przypadku świateł do jazdy dziennej napięcie zasilania wynosi ~11 V w przypadku gdy przełączę na światła mijania napięcie wzrasta do + ~ 13 V. Wszystko jest sterowane jednym kablem (chyba masą ? ) do jednej żarówki. Potrzebuje pomocy ew. jakiś schemat podłączenia (przekaźniki ? ).

 

Sheriff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam !! Też mam amerykańca i nie trzeba dodatkowych świateł dziennych bo tam są - oszczędzają żarówki pierwsze dwa ustawienia- bo nie świecą pełnym natężeniem dopiero na ostatnim ustawieniu jest pełne światło :!: ale jak podłączyć xenony też jestem ciekawy :!: Kto umie angielski to można znaleść na pewno coś na forum amerykańskim :arrow:

http://translate.google.pl/translate?hl ... %3D2543730

 

http://translate.google.pl/translate?hl ... %3D2543730

 

W poprzednim Legacy III wersja eu miałem xenony, tak zwane ala-xenony i sterowanie na pewno jest masą bo musiałem wtyczkę przy przetwornicy dać odwrotnie żeby działało :!: dodam że po trzech latach świecenia klosze były przepalone czyli matowe i xenon już słabo świecił :!: teraz bym już ala- xenonów nie zakładał :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak - tyle że świeci soczewka ( aktualnie soczewka bi ksenonowa na żarówki D2S). Jak włączymy światła dzienne (ok 10 V) to przetwornica nie jest w stanie zapalić żarnika i mamy wtedy migotanie .... Idea jest taka aby podłączyć światła dzienne -(żarówka LED HB3) w miejscu długich - a po przekręceniu w manetce na światła mijania zapalał się ksenon gasząc jednocześnie światła dzienne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...