Skocz do zawartości

Forester 2,0 - dziwna awaria sprzęgła/skrzyni??


ajwar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych Forumowiczów!

Nie dawniej jak tydzień temu przekomarzałem się z kolegą jeżdżącym innym wszędołazem, że "mój to właśnie z przeglądu 135tys wrócił i nic mu nie jest".

Aż tu nagle:

1/ w ostatnią sobote po przejechaniu 400km odstawiłem auto na parking (przed końcem trasy ze dwa razy ciężko mi biegi na skrzyżowaniu wchodziły)

2/ w niedzielę auto spakowałem i uruchomiłem silnik na biegu jałowym, żeby klimę włączyć i niższą temp uzyskać

3/ po niecałej minucie auto samo szarpnęło do przodu i zgasło.....:-((

4/ uruchomiłem bez problemu, ale jak tylko sprzęgło właczyłem to od razu szarpnięcie było- obojętnie czy lewarek był w położeniu biegów do przodu, jałowym czy na wstecznym

5/ to szarpnięcie do przodu sugerowało, że Forek ugrzązł na stałe na trójce lub czwórce

6/ auto odholowane niecałe 10km z pedałem sprzęgła wciśniętym w podłoge- w tym czasie kilka razy pedał zwolniłem bo noga zdrętwiała- wtedy jakby lekki smrodek....

7/ po dotarciu do warsztatu kolegi, pomoc już nie była potrzebna bo biegi zaczęły wchodzić normalnie, chociaż dało się słyszeć jakieś głośne turkotanie "na półsprzęgle"

8/ spakowałem rodzinkę do Forka i wróciłem najnormalniej w świecie 400km do domu

9/ sprzęgło się nie ślizga, auto przyspiesza jak zwykle, biegi wchodzą jak zwykle (czyli wsteczny tylko do kitu)

Ależ się rozpisałem- może macie jakieś sugestie cóż to było i co robić dalej?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o reduktorze. I mimo że nie używałem go od miesiąca to kilka razy próbowałem przy tej dziwnej awarii go włączać i wyłączać- nie miało to wpływu na przebieg zdarzenia

 

-- 6 cze 2011, o 15:15 --

 

to jest jednak mój przyjaciel ten Forek- jeździ jakby nigdy nic.....a ja wciąż w głowę zachodzę co to mogło być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...