Skocz do zawartości

Problem po wyjęciu i włożeniu wtrysku nawet nie kreci rozrus


dwiepapatki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest następujący wykręciłem wtryskiwacz w swoim subaru 1.6 ej16 naped na przod mały silniczek. Odkręciłem górną kopułkę wyciągnołem wtryskiwacz i po minucie zorientowałe się ze od rurki doprowadzającej paliwo spływa paliwo do środka w miejsce wtryskiwacza. Szybko włożyłem spowrotem wtryskiwacz wszystko przykręciłem podpiołem przewod i tragedia. Jak próboje odpalic to jest tylko niecałe pół obrotu na wale i straszny dzwięk jakby srubokręt włożył w koło zamachowe. I koniec nic wiecej sie nie dzieje nie kręci dalej porażka. Wiem ze pewnie większośc was się smieje po co ja to wogóle ruszałem. Ale jakby ktoś wiedział co się dzieje to proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykreceniu swiecy z tego cylindra uda sie wypompowac ciecz i sytuacja wroci do normy

 

 

Raczej napewno. Przećwiczyłem... :mrgreen:

 

Wykręcić świecę i pokręcić rozrusznikiem. Silnik sam wypluje paliwo. Zdejmij przy tym przewody z pozostałych świc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze po wykreceniu swiecy z tego cylindra uda sie wypompowac ciecz i sytuacja wroci do normy?

 

A zapalniczką nie da się ? :mrgreen:

 

 

Da się. Ale to co będzie potem trudno nazwać normą...

 

no raczej... chyba ze dla kogos plonacy garaz/samochod/mechanik to norma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie pomogło, odpala normalnie, obyło się bez zapalniczki:))

 

-- Śr cze 01, 2011 9:58 am --

 

Mam jeszcze pytanko, nigdzie nie mogę znaleźć nowych wtryskiwaczy do mojego modelu, nie chce kupować używanych bo mogą być w takim samym stanie jak moje. Nie jestem do końca pewien czy to wina wtryskiwaczy, auto powoli wchodzi na obroty w granicach 2 do 3 tys. A pozatym czasem jak chce go odpalic to przekręci chcwile, zgaśnie i muszę kręcić długo żeby odpalił i smierdzi paliwem, tak jak by był zalany albo czekać 15 min i próbować od nowa.

Ewentualnie w jaki sposób mogę wyczyścić swoje wtryskiwacze słyszałem o środkach typu stp czy to wogóle działą? Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...