Skocz do zawartości

Wejście AUX w MY07 - jego brak...


Charlie9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, Jest to mój pierwszy post na tym forum (gdyż od niedawna jest u mnie w rodzinie legacy) i na pewno nie ostatni.

 

Zaczynam od takiej sprawy, mam legacy wyprodukowane w 2006r ale MY07 już (czarne radio, klima dwustrefowa, itd.)

Mam na tymże radiu (6CD changer) przycisk AUX, który wiem do czego służy, ale problem polega na tym, że w schowku koło gniazda 12V mam zaślepkę zamiast wejścia Jack... A wydaje mi się, że wszystkie wersje z tym już radiem powinny mieć to gniazdo. Moje pytanie jest następujące: Czy jest to po prostu brak opcji, pierwszy właściciel zaoszczędził lub wziął uboższą wersję. Drugie moje pytanie, to czy jest możliwość dokupienia takiego kabla z adapterem lub bez (czy w tym radiu jest złącze z tyłu, czy jest to zbyt skomplikowane żeby się za to zabierać oraz czy radio będzie wymagać przeprogramowania itp?)

 

Bardzo nurtują mnie te pytania, bo wydaje mi się, że każdy model z nowym radiem powinien to mieć...a wiemy, jak przydatne w dzisiejszych czasach to bywa...

 

P.S. Tak przy okazji, czy żeby zmienić w sedanie lampkę nad tablicą rej. trzeba odkręcić podsufitkę klapy bagażnika? (workshop przejżałem i znalazłem opis).

 

P.S.2. Czy ktoś wie może czy uchwyt na napoje dla pasażerów można i w jakiej cenie zamówić w Subaru? Mój jest połamany troszkę (znalazłem taki tylko i wyłącznie w USA za 35$ ale mogę także poszukać jakiegoś używanego w PL)

 

Bardzo będę wdzięczny za odpowiedzi dla nowego użytkownika Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na tymże radiu (6CD changer) przycisk AUX, który wiem do czego służy, ale problem polega na tym, że w schowku koło gniazda 12V mam zaślepkę zamiast wejścia Jack... A wydaje mi się, że wszystkie wersje z tym już radiem powinny mieć to gniazdo. Moje pytanie jest następujące: Czy jest to po prostu brak opcji, pierwszy właściciel zaoszczędził lub wziął uboższą wersję.

Nie wszystkie pojazdy były wyposażane w wejście AUX. Także modele MY08 oraz MY09 występowały w wersji bez AUX.

 

Drugie moje pytanie, to czy jest możliwość dokupienia takiego kabla z adapterem lub bez (czy w tym radiu jest złącze z tyłu, czy jest to zbyt skomplikowane żeby się za to zabierać oraz czy radio będzie wymagać przeprogramowania itp?)

Subaru pewno oferuje/oferowało przewód sygnałowy z odpowiednią wtyczką, ale...cena będzie zabójcza (może kosztować kilkaset złotych) i na pewno będzie trudno odszukać. Zdecydowanie lepiej wpiąć się do istniejącej wtyczki, która nawet w przypadku braku wejścia AUX winna być do gniazda w jednostce głównej podłączona. Przeprogramowanie jednostki nie jest konieczne.

 

Załączam opis wejść gniazda 8-pinowego:

2v3mp1c.gif

 

Wtyczka 8-pinowa do której należy się podłączyć, znajduje się po prawej stronie na poniższym zdjęciu (podłączone przewody /pomarańczowy, zielony, fioletowy/ służą do sterowania audio z kierownicy).

14xph81.jpg

 

P.S.2. Czy ktoś wie może czy uchwyt na napoje dla pasażerów można i w jakiej cenie zamówić w Subaru? Mój jest połamany troszkę (znalazłem taki tylko i wyłącznie w USA za 35$ ale mogę także poszukać jakiegoś używanego w PL)

Nie spotkałem się w Legacy z uchwytem na napoje. Są dwa miejsca na kubki przy podłokietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nurtują mnie te pytania, bo wydaje mi się, że każdy model z nowym radiem powinien to mieć...a wiemy, jak przydatne w dzisiejszych czasach to bywa...

 

ja mam 08 i też jest zaślepka - po prostu ta niższa wersja wyposażenia

 

 

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f= ... iew=unread

 

tu napisali, że standardowy minijack 3,5 będzie ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się w Legacy z uchwytem na napoje. Są dwa miejsca na kubki przy podłokietniku.

U mnie jest coś takiego dla pasażerów z tyłu :

http://www.subarupartsforyou.com/cp_partdetail.php?partid=11549

Rzeczywiście, zupełnie zapomniałem, że są uchwyty z tyłu. To pewno przez to ciągłe siedzenie za kierownicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za superszybkie i konkretne odpowiedzi,

 

Jak narazie to wiem, że jest mi potrzebne coś takiego:

 

Część o numerze H6210AG000 która właśnie ma wtyczkę po jednej stronie a po drugiej gniazdo Minijack i wyjście aktywuje się kiedy coś jest wpięte.

 

Podaję link do zagranicznego forum gdzie jest manual do tego kabla z dokładnym opisem, więc tutaj sobie poradziłem ale gdybym nie zdobył takiego kabelka to pewnie bede musiał bezpośrednio do wtyczki się wpinać...

 

http://www.ausubaru.com/forum/showthread.php?t=16093&page=2

 

 

Tu mam sprawę rozwiązaną, jedyne co mnie nurtuje to cena jaką mi podadzą w ASO, w USA napisali na forum że kosztowała 115$, więc trochę dużo...

 

Uchwyt na napoje dla pasażerów jest z tyłu, za tunelem środkowym tak jak kolega na końcu napisał i dokładnie tą stronę znalazłem gdzie go mogę kupić, tutaj też mnie interesuje jego cena w ASO bo tam jak widać to jest 35$....

 

Ale nasunęła mi się też inna myśl....dotycząca sterowania radiem z kierownicy, już wiem jak zmienić przyciski na kierownicy i dodać z Audio gdybym chciał i je znalazł w dobrej cenie, ale czy potrzebuję także kolejnej wtyczki do Radia samego już której nie mam czy tu już wystarczy wpiąć się w wspólne gniazdo w kierownicy dla temopmatu i już będzie chulać?

 

Czy ktoś robił taki mod i dodawał takie sterowanie do kiery? Oczywiście do modelu po FL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nasunęła mi się też inna myśl....dotycząca sterowania radiem z kierownicy, już wiem jak zmienić przyciski na kierownicy i dodać z Audio gdybym chciał i je znalazł w dobrej cenie, ale czy potrzebuję także kolejnej wtyczki do Radia samego już której nie mam czy tu już wystarczy wpiąć się w wspólne gniazdo w kierownicy dla temopmatu i już będzie chulać?

Ogólnie w kierownicy jest jedno, takie samo gniazdo niezależnie czy kierownica jest tylko z tempomatem czy także ze sterowaniem audio. Sprawdź jednak czy masz wyprowadzone przewody z kierownicy do radia.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dowiedziałem się cen wszystkich części o których tutaj pisałem:

 

- Przewód AUX IN - 351pln brutto

- Uchwyt na napoje dla pasażerów - 255pln

- Przyciski do kierownicy multifunkcyjnej - 535pln

 

Decyduję się na poszukiwanie tychże części gdzieś indziej, może w autach na części.

 

Mam nadzieję, że komuś pomogą informacje z tego tematu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pewnie tak!

 

Jak narazie udało mi się zdobyć uchwyt na napoje oraz przyciski do kierownicy za 60zł z wysyłką!

 

Teraz tylko poszukuję tego przewodu.

 

A co do przycisków kierownicy, nie wiesz może, czy one są kompletne? http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=23&t=145385&view=unread#unread

 

W tym poscie opisałem o co mi chodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra cena!

Przypomnialo mi sie, ze kiedys cos czytalem o tym przewodzie - zaczalem tutaj: http://legacygt.com/forums/showthread.p ... ml?t=18504 i ktorys z postow poprowadzil mnie dalej. Niestety jest ponad 100 stron :/

 

O kierze nic nie wiem - przyciski na niej to zupelnie nie moj konik ;)

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tam dotarłem, ale jedyne do czego doszedłem, to to, że mogę albo kupić oryginalny przewód albo kupić kabel bez gniazda jack od Imprezy za 1/3 ceny i gniazdo osobno tez jakos za parę groszy... przynajmniej w USA. Sprzedający od którego dostałem ww. części powiedział, że ma taki ale tylko do imprezy więc może się tym zainteresuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

odświeżę temat, czy mając radio gx 204 i kierownicę ze sterowaniem/lub samo sterowanie wszystko będzie P&p? czy trzeba wiązkę z kiery do radia?

 

I kolejne pytanie czy radia gx-204 są kodowane? jeśli tak to skąd zdobyć kod?

Edytowane przez Bartosz-B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Po długim poszukiwaniu kabla AUX do legacy wkońcu udało mi się go znaleźć. I jest mały problem. Kabel który znalazłem ma numer 81870AG510 ma w sobie wejście aux, kostke do zapalniczki i podgrzewanych siedzień. Natomiast oryginalnie zamontowany jest kabel z numerem 81870AG210 i tutaj jest kostka do zapalniczki i siedzeń.

s15ais.jpg

Główny kabel co idzie tunelem:

34ihlc0.jpg

Zakończony jest taką oto kostką, do którego podpięty jest kabel 81870AG210

2u3z6de.jpg

Kabel mam z jakiegoś rozbitego europejskiego outback'a. Pozbawiony był już radia i nie wiem jakie miał ale rocznik auta to chyba 06-07.

Tutaj następuje problem. Ponieważ wydawało mi się, że to będzie akcja P&P a tu zonk. Kostka z kabla 81870AG510 ta niebieska nie pasuje to tej wiązki kabli zakończoną tą wtyczką białą z 3 zdjęcia. Jedna jest większa i nie da rady podpiąć.

Kabel 81870AG510 ma taką kostkę główną niebieską, którą wpina się do wtyczki z tunelu.

15r1ity.jpg

n6am2x.jpg

Ten oryginalny jest taki (81870AG210).

dctsme.jpg

2a5ywxf.jpg

Czy jak poprzekłada się piny do tej oryginalnej kostki niebieskiej to jest szansa, że to ruszy?

Edytowane przez MatGromo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...