Jump to content

Jak przewiezc bagaze?

kubeusz1
 Share

Recommended Posts

Witam. Posiadam Forestera I i chciałbym na dalszy wyjazd przewiezc na dachu bagaze. Prosze o rade czy sa jakies bagazniki , ktore by odpowiadały mym oczekiwaniom??

Witam

Tak od końca idąc...

- raczej nikt z nas nie wie jakie są Twoje oczekiwania

- na pewno sa bagazniki do Twojego samochodu

- co chciałbyś przewieźć?

- jaki to Forester? To znaczy czy ma relingi czy nie? Jak ma to otwarte, czy zamknięte?

Generalnie to powinieneś udać sie do jakiegoś sklepu z bagażnikami i tam zadać to pytanie.

Najpierw kupujesz belki bagażnika a potem do nich montujesz to co chcesz (w zalezności co bedziesz wozić: box na bagaże lub narty, uchwyty na rowery, na deskę ited itp)

Powodzenia

Akurat ten Mont Blanc z linku powyżej (moim zdaniem) jest wyjątkowo słaby. Taki właśnie mam u siebie niestety. Temat był już poruszany w wątku bagażnikowo / relingowym.

Akurat ten Mont Blanc z linku powyżej (moim zdaniem) jest wyjątkowo słaby. Taki właśnie mam u siebie niestety. Temat był już poruszany w wątku bagażnikowo / relingowym.

Widać kwestia gustu.....

Mam takie belki, do tego duży box dachowy ( wchodzą 4 pary nart zjazdowych, dwie biegowe, cztery pary butów narciarskich, dwie na biegówki, komplet kijków i inne drobiazgi) i np ostatnio w zimie trasa do Francji i z powrotem (ponad 4kkm) - żadnych negatywnych uwag. Jazda na autostradzie 130 -140km/h, po górskich krętych drogach -wszystko trzyma się jak trzeba, nisko położone belki, nie gwiżdże.

Ja także nie mam uwag. Może kwestia montażu?

Kwestia porównania z systemem Thule - w Thule zarówno prostszy montaż jak i cichsze zachowanie przy dużych prędkościach związane z większą opływowością belek. Dodatkowo lepsze wykonanie. Należy wspomnieć, że Thule jest o około 20-30% droższe.

Ja teoretycznie miałem taniej gdyż belki miałem po poprzednim aucie tak więc musiałem kupić tylko zaczepy. W poprzednim aucie bagażnik Mont Blanc był w komplecie.

To tylko moje zdanie nadmieniam :).