Skocz do zawartości

Pokrowiec przeciwgradowy


Michał Krupa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie dotyczące sposobów zabezpieczenia auta przed skutkami gradobicia (poza garażowaniem :wink: )

Zastanawiam się nad kupnem takiego wynalazku.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii to proszę o radę. Kupować - nie kupować. Znacie lepsze patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

_misiek_, ciekawy patent na gradobicie (jeżeli rzeczywiście chroni). Natomiast na co dzień nie używałbym pokrowca. Wystarczy odrobina kurzu/brudu na samochodzie i bardzo łatwo porysować lakier - nie unikniesz przesuwania/przesuwania się pokrowca po lakierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, mój plan jest taki - chmurzy się, grzmi, zaczyna padać - zakładam... poza tym niech się beSTia wygrzewa na słońcu 8)

chciałbym wiedzieć czy ktoś sprawdził osobiście ewentualnie zna przypadek skutecznego ochronienia auta przez taki pokrowiec lub inny patent, który można doraźnie stosować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na targach w Niemczech widziałem przenośny garaż , wygląda to tak jak namiot tylko że dużo większe i ma elektrycznie podnoszoną kurtynę do wjeżdzania , jak znajdę broszurę to podam wiecej info.

 

 

Na polskich stronach znalazłem tylko na motocykl : http://sklep.scigacz.pl/mototent-pokrow ... 22239.html ale coś takiego widziałem w frakfurcie na targach samochodowych dużo większe gdzie spokojnie można auto schować i jest lepsze od pokorowca bo nie dotyka blachy i napewno grad szkody nie zrobi a pokrowiec aby chronił przed gradem to musiał by być gruby conajmniej na 10 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące sposobów zabezpieczenia auta przed skutkami gradobicia (poza garażowaniem :wink: )

Zastanawiam się nad kupnem takiego wynalazku.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii to proszę o radę. Kupować - nie kupować. Znacie lepsze patenty?

 

Jak spadnie grad wielkości kurzych jaj, to żaden pokrowiec nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie dotyczące sposobów zabezpieczenia auta przed skutkami gradobicia (poza garażowaniem :wink: )

Zastanawiam się nad kupnem takiego wynalazku.

Jeżeli macie jakieś doświadczenia w tej kwestii to proszę o radę. Kupować - nie kupować. Znacie lepsze patenty?

 

 

Czy nie lepiej kupić folię bąbelkową ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na grad - niestety najpewniejszym zabezpieczeniem (pomijam akurat parkowanie w garażu) jest AC

zawsze pełen pakiet 8)

mój niepokój wynika z doświadczenia...

2 lata temu przeszło sobie gradobicie na Krakowem - 3 fury mi zmłóciło w różnym stopniu - w jednym poszła szyba...

w PZU kolejka ludzi poszkodowanych przy tej samej okazji a rzeczoznawca mi próbuje udowodnić, że ich oszukuję, że szyba od środka rozbita... :evil:

po wymianie argumentów uznali, że jednak nie rzucałem w szybę ciężkimi przedmiotami od środka :|

wniosek AC ACem 8) ale jakby się udało uniknąć uszkodzenia blach byłoby miło...

patent z rozkładanym namiotem jest interesujący :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to się kojarzy z mocno starszymi panami opatulającymi swoje wartburgi, trabanty, moskwicze i skody 105 takimi płachtami. :mrgreen:

 

Szczególnie taki foliowy, pięknie w takiej szklarni się rdzę hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...