Jump to content

Demontaż drzwiczek schowka pasażera - help! (legacy 2008)

Sebastian32
 Share

Recommended Posts

Witam,

postanowilem samodzielnie wymienić filtr kabinowy. Niestety ten ktory zakupilem jest w sztywnej ramce i w przeciwienstwie do dotychczasowego nie da sie go wsunąc do tego bialego koszyka bez demontazu drzwiczek schowka i calkowitego wysunieciu tegoz koszyka. Stary filr nie byl usztywniany i mozna go bylo wrecz zrolowac. Odkrecilem 5 srubek od dolu drzwiczek ale te dalej trzymaja sie na zawiasach. Nie wiem co dalej. Moze ktos wysl mi jakis schemat lub fotke?

Z gory dzieki

Seb

Fotki z opisem

Wykorzytuje fotki i opisy gregski z kreski :) ,ale rym :mrgreen: , dotyczą modelu '05 ale myślę że jest tak samo.

img3621lq.jpg

zdejmujemy boczek deski z prawej strony

img3619nd.jpg

zdejmujemy sznureczek oraz wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

img3617gx.jpg

wyciagamy półeczke i oczom ukazuje sie biala ramka filtra zaklipowana w kanale powietrznym. wyciagamy.

Schematy z opisem

Dedykowane do MY'08

acfiltr1.jpg

acfiltr2.jpg

• Upvote 1

Wykorzytuje fotki i opisy gregski z kreski :) ,ale rym :mrgreen: , dotyczą modelu '05 ale myślę że jest tak samo.

Fotek nie widzę ale z opisu brzmi tak samo. Najbardziej stresujący moment to wyjęcie półki ze schowka. Ogólnie należy pociągnąć ją za krawędź w dół (trzyma się na zatrzaskach po bokach) a później to już z górki.

Pozdr.

ostatnio wymienialem osobiscie, po trzecim razie doszlem do wprawy - wymieniam filtr bez zdejmowania boku, odkrecania zadnych dupereli

wystarczy umiejetnie wyciągnąc drzwi schowka

Ja tak robiłem w moim LGT :arrow: viewtopic.php?f=1&t=139709&start=50

Jak wymienić filtr pyłkowy i gdzie go szukać :!:

pykowy1.jpg

1 - od tego zaczynamy - trzeba podważyć

2 - półkę wykręcić

3 - drewnopodobną ozdobę wyjąć - jedna śrubka na dole - zatrzaski wyżej

4 -boczek wyjąć - parę śrubek, zatrzask za drążkiem zmiany biegów i wysunąć do tyłu

5 - przed wyjęciem półki pasażera trzeba ten boczek wyjąć- jest na zatrzaskach !!- i już będzie fajny dostęp do wszystkich mocowań schowka

filtr8.jpg

6 - po wyjęciu schowka wszystko mamy jak na dłoni !!! naciskamy te zatrzaski i wysuwamy obudowę z filtrem

filtr2.jpg

filtrl.jpg

7 - wymieniamy i oddychamy teraz czystym powietrzem :D

• 6 years later...
W dniu 27.05.2011 o 08:35, okeyten napisał:

Fotki z opisem

img3621lq.jpg

zdejmujemy boczek deski z prawej strony

img3619nd.jpg

zdejmujemy sznureczek oraz wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

img3617gx.jpg

wyciagamy półeczke i oczom ukazuje sie biala ramka filtra zaklipowana w kanale powietrznym. wyciagamy.

Schematy z opisem

Dedykowane do MY'08

acfiltr1.jpg

acfiltr2.jpg

Mógłbym prosić o zaktualizowanie linków do fotek? Chciałem się zabrać za wymianę filtra w moim Legacy IV i zdjęcia by mi bardzo pomogły :)

22 godziny temu, raph napisał:

Chciałem się zabrać za wymianę filtra w moim Legacy IV i zdjęcia by mi bardzo pomogły :)

Dasz radę bez zdjęć, to banalne. Wymiana zajmuje jakieś 2 minuty, ale gdybyś z czymś miał problem, to pisz.

22 godziny temu, raph napisał:

wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

Ja w tym punkcie robię inaczej - po odpięciu sznurka i otwarciu schowka ściskam ścianki boczne schowka - wydaje mi się, że łatwiej...

• Like 1

• 2 weeks later...