Skocz do zawartości

Demontaż drzwiczek schowka pasażera - help! (legacy 2008)


Sebastian32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

postanowilem samodzielnie wymienić filtr kabinowy. Niestety ten ktory zakupilem jest w sztywnej ramce i w przeciwienstwie do dotychczasowego nie da sie go wsunąc do tego bialego koszyka bez demontazu drzwiczek schowka i calkowitego wysunieciu tegoz koszyka. Stary filr nie byl usztywniany i mozna go bylo wrecz zrolowac. Odkrecilem 5 srubek od dolu drzwiczek ale te dalej trzymaja sie na zawiasach. Nie wiem co dalej. Moze ktos wysl mi jakis schemat lub fotke?

Z gory dzieki

 

Seb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki z opisem

Wykorzytuje fotki i opisy gregski z kreski :) ,ale rym :mrgreen: , dotyczą modelu '05 ale myślę że jest tak samo.

 

img3621lq.jpg

zdejmujemy boczek deski z prawej strony

 

img3619nd.jpg

zdejmujemy sznureczek oraz wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

 

img3617gx.jpg

wyciagamy półeczke i oczom ukazuje sie biala ramka filtra zaklipowana w kanale powietrznym. wyciagamy.

 

Schematy z opisem

Dedykowane do MY'08

 

acfiltr1.jpg

 

acfiltr2.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykorzytuje fotki i opisy gregski z kreski :) ,ale rym :mrgreen: , dotyczą modelu '05 ale myślę że jest tak samo.

Fotek nie widzę ale z opisu brzmi tak samo. Najbardziej stresujący moment to wyjęcie półki ze schowka. Ogólnie należy pociągnąć ją za krawędź w dół (trzyma się na zatrzaskach po bokach) a później to już z górki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robiłem w moim LGT :arrow: viewtopic.php?f=1&t=139709&start=50

 

Jak wymienić filtr pyłkowy i gdzie go szukać :!:

 

pykowy1.jpg

 

 

1 - od tego zaczynamy - trzeba podważyć

2 - półkę wykręcić

3 - drewnopodobną ozdobę wyjąć - jedna śrubka na dole - zatrzaski wyżej

4 -boczek wyjąć - parę śrubek, zatrzask za drążkiem zmiany biegów i wysunąć do tyłu

 

 

 

5 - przed wyjęciem półki pasażera trzeba ten boczek wyjąć- jest na zatrzaskach !!- i już będzie fajny dostęp do wszystkich mocowań schowka

 

filtr8.jpg

 

6 - po wyjęciu schowka wszystko mamy jak na dłoni !!! naciskamy te zatrzaski i wysuwamy obudowę z filtrem

 

filtr2.jpg

 

filtrl.jpg

 

 

7 - wymieniamy i oddychamy teraz czystym powietrzem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 27.05.2011 o 08:35, okeyten napisał:

Fotki z opisem

Wykorzytuje fotki i opisy gregski z kreski :) ,ale rym :mrgreen: , dotyczą modelu '05 ale myślę że jest tak samo.

 

img3621lq.jpg

zdejmujemy boczek deski z prawej strony

 

img3619nd.jpg

zdejmujemy sznureczek oraz wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

 

img3617gx.jpg

wyciagamy półeczke i oczom ukazuje sie biala ramka filtra zaklipowana w kanale powietrznym. wyciagamy.

 

Schematy z opisem

Dedykowane do MY'08

 

acfiltr1.jpg

 

acfiltr2.jpg

Mógłbym prosić o zaktualizowanie linków do fotek? Chciałem się zabrać za wymianę filtra w moim Legacy IV i zdjęcia by mi bardzo pomogły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, raph napisał:

Chciałem się zabrać za wymianę filtra w moim Legacy IV i zdjęcia by mi bardzo pomogły :)

Dasz radę bez zdjęć, to banalne. Wymiana zajmuje jakieś 2 minuty, ale gdybyś z czymś miał problem, to pisz.

 

22 godziny temu, raph napisał:

wypinamy bolce schowka z prowadnic odchylajac scianki boczne deski

Ja w tym punkcie robię inaczej - po odpięciu sznurka i otwarciu schowka ściskam ścianki boczne schowka - wydaje mi się, że łatwiej...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...