Skocz do zawartości

Falujące obroty przy włączonej klimie...


Kura

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

 

Jak w temacie, przy włączonej klimie obroty falują w dół... Potrafi się przydławić podczas manewrowania...

 

W poprzednim "sezonie klimatyzacyjnym" ten objaw nie występował...

 

Krokowiec do czyszczenia??

 

Dzięki za ewentualne sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz prawidłowe obroty na wolnym bez klimy to

 

Sprawdź 1 sondę lambadę oraz szczelności wszystkich wężyków dochodzących do kolektora jak i układu dolotowego ...

 

 

jak nie pomoże

 

sprawdź MAP sensor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem to samo w BUGu przeczyszczenie "krokowego" pomogło.

Objawem było jeszcze to, że czasami przy puszczeniu sprzęgła na jedynce bez gazu jak samochód ruszał, to ZNACZNIE podskakiwały mu obroty, pomimo braku gazu.

 

A jesli chodzi o klimatyzację, to w Subarakach trochę tak jest, że po włączeniu klimy dzieją się cuda, i obroty roszkę potrafią wariować. Ale w takim "nieinwazyjnym" zakresie.

 

PS. Polecam również w zimę raz na jakiś czas włączać klimę, żeby się nie zastała :).

 

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam efekt miałem w moim wolnym ssaku. Po przeczyszczeniu przepustnicy i ponownym resecie ECU problem zniknął.

 

Hm, przepustnicy, a nie krokowca??

 

Czy wszystko razem??

 

Podziel się, proszę, jakim sposobem - odwdzięczę się "pomukiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, przepustnicy, a nie krokowca??

 

Czy wszystko razem??

 

Podziel się, proszę, jakim sposobem - odwdzięczę się "pomukiem ;)

 

Cholera, jeszcze w życiu nie dostałem "pomuka"... :D

 

Z relacji kierownika serwisu i mechanika (po każdej wizycie w serwisie, zawsze ucinam sobie z nimi edukacyjną pogawędkę :idea: ) wynika, że tylko przepustnicy. Dopiero wtedy silnik znowu może "nauczyć się" wolnych obrotów po resecie (zdjęcie klemy). U mnie akurat reset był konsekwencją wymiany kpl rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei przeczyściłem silniczek krokowy, i wtedy było dobrze :). I też robiłem to przy okazji wymiany rozrządu. Potem obroty troszkę skakały (naprawdę śladowo w zależności od tego czy załączała się klima), ale było znacznie lepiej.

Możesz przeczyścić oba, nie ma nic do stracenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei przeczyściłem silniczek krokowy, i wtedy było dobrze :). I też robiłem to przy okazji wymiany rozrządu. Potem obroty troszkę skakały (naprawdę śladowo w zależności od tego czy załączała się klima), ale było znacznie lepiej.

Możesz przeczyścić oba, nie ma nic do stracenia :D

 

 

 

O efektach zamelduję :)

 

Przepustnica umyta, krokowiec też, a dalej obroty falują...

 

Ki czort??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy klima jest włączona następuje wiekszy pobór energi gdyz dodatkowo pracuje kompresor . Silnik inteligentnie wchodzi na wyższe obroty aby doładować alternatorem ubytek energii z akumulatora. Spróbuj wyłączyć klimę a obroty powinny sie ustabilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy klima jest włączona następuje wiekszy pobór energi gdyz dodatkowo pracuje kompresor . Silnik inteligentnie wchodzi na wyższe obroty aby doładować alternatorem ubytek energii z akumulatora. Spróbuj wyłączyć klimę a obroty powinny sie ustabilizować.

 

 

Sęk w tym, że bez klimy też falują... Coprawda trwa to kilka "cykli" i potem się uspokaja, ale zawsze jest to zaraz po odpaleniu, czyli tuż przed manewrowaniem na wolnych obrotach, czy ruszaniem...

 

Upierdliwa przypadłość...

 

-- 7 cze 2011, o 20:42 --

 

Kiedy klima jest włączona następuje wiekszy pobór energi gdyz dodatkowo pracuje kompresor . Silnik inteligentnie wchodzi na wyższe obroty aby doładować alternatorem ubytek energii z akumulatora. Spróbuj wyłączyć klimę a obroty powinny sie ustabilizować.

 

 

Sęk w tym, że bez klimy też falują... Coprawda trwa to kilka "cykli" i potem się uspokaja, ale zawsze jest to zaraz po odpaleniu, czyli tuż przed manewrowaniem na wolnych obrotach, czy ruszaniem...

 

Upierdliwa przypadłość...

 

Cały czas objawy występują... Faluje tuż po uruchomieniu... Wydaje mi się, że gdy silnik się nagrzeje problem ustępuje...

 

Poproszę o dalsze sugestie...

 

Do tej pory wyczyściłem przepustnicę, krokowca i odpiąłem aku (czyt. "zresetowałem" kompa)...

 

Thx :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o dalsze sugestie...

zawory, świece, przepływomierz, sonda lambada, albo czujnik położenia przepustnicy .... kurcze łatwiej by było jakby Ci CEL wyskoczył przy okazji ;-)

 

PS. u mnie też ostatnio obroty falowały, w chłodne dni, zaraz po uruchomieniu silnika ... i winny okazał się czujnik położenia przepustnicy ... ale CEL pomógł namierzyć przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o dalsze sugestie...

zawory, świece, przepływomierz, sonda lambada, albo czujnik położenia przepustnicy .... kurcze łatwiej by było jakby Ci CEL wyskoczył przy okazji ;-)

 

PS. u mnie też ostatnio obroty falowały, w chłodne dni, zaraz po uruchomieniu silnika ... i winny okazał się czujnik położenia przepustnicy ... ale CEL pomógł namierzyć przyczynę.

 

 

Ano CEL nie wyskakuje... Z czego należy się cieszyć...

 

Winny czujnik, a co mu pomogło być porządnym silnikowym obywatelem ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...